Skocz do zawartości

Generator prądu - fakt czy fikcja (video)


matmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie przełom.

Dawniej żeby kogoś nabrać trzeba było się postarać. Widać, że teraz nawet nie trzeba stwarzać pozorów i miliony ludzi to oglądają.

Świat schodzi na psy a ja przez taki "postęp" czuje się już strasznie staro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikcja... Fizyki nie oszukamy, na razie nikomu się nie udało. Ten niby "generator" to w zasadzie cewka z drutu, przyozdobiona dla bajeru antenką i magnesami. Pod stołem albo w niedalekiej odległości umieszczono źródło zasilania w postaci kolejnej cewki zasilanej z sieci napięciem przemiennym, lub z jakiegoś innego generatora. Tak czy owak to dość ciekawa sztuczka pokazująca zjawisko indukcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikcja... Fizyki nie oszukamy, na razie nikomu się nie udało.

 

 a radio detektorowe dlaczego działa ? Bo oszukuje fizykę ? W naszym otoczeniu jest tyle fal radiowych, głównie z telefonii komórkowej, że to na prawdę nie tak daleki krok by zacząć tym zasilać budynki mieszkalne ;) (w przenośni piszę oczywiśćie, ale coś to uzmysławia ..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikcja... Fizyki nie oszukamy, na razie nikomu się nie udało. Ten niby "generator" to w zasadzie cewka z drutu, przyozdobiona dla bajeru antenką i magnesami. Pod stołem albo w niedalekiej odległości umieszczono źródło zasilania w postaci kolejnej cewki zasilanej z sieci napięciem przemiennym, lub z jakiegoś innego generatora. Tak czy owak to dość ciekawa sztuczka pokazująca zjawisko indukcji. ;)

Nie sądzę abyśmy poznali wszystkie prawa fizyki, więc daleki byłbym od takich sformułowań.

A, że coś w tym może być starał się udowodnić pewien anglik  https://www.google.pl/search?q=generator+searla&client=opera&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl&oq=generator+searla&gs_l=heirloom-serp.12...0.0.0.3266.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1ac..34.heirloom-serp..0.0.0.LmUbdCj20Js , a jeszcze wcześniej panowie Biefeld i Brown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=mIPTYgoIPjk

 

Na tym filmie gość próbuje odpalić małą diodkę , przykłada rożne magnesy i nic .

Może bieguny pomylił???

A może ktoś z nas sprawdzi miernikiem i napisze jak jest na prawdę, ja bym to zrobił ale nie mam magnesów nadających się do eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mierniku będzie równiutkie 0 ;) Jeśli chodzi o układ do zbierania energii bo tak to można określić, polecam wątek z innego forum: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3117543.html Jest to co prawda "zbieracz" mikrofal... w wątku zamieszczono przykładowy schemat z zamiennikiem trudnego do zdobycia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.