Skocz do zawartości

wyposarzenie modelu na hale


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak koledzy napisali - polatasz dluzej niz 3.5 min

3.5 to jest odpowiedz na pytanie o lataniu na max gazie ;) - czyli ciag 500 gram.

Pol gazu - ciag 250 gram - czas latania 7 min - gdzie ciag jest wciaz wiekszy niz waga samolotu - czyli az za duzo do zawisu.

Jak znam zycie - to nie bedziesz latal na ciagu wiecej niz 1/3 a to daje Ci spokojnie 10 min lotu.

Oczywiscie te wyliczenia sa czysto orientacyjne, bazujace na tym co pisza producenci o parametrach swoich produktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie w UH piszą 'This is similar to the AXi 2203/52 or 2204/54', czyli że jest podobny do axi 2203/52 lub 2204/54 .

osiągi axi:

* Model halowy : max 220 g, 2 x Li-Pol, max 8,5 A / 20 sek., Regulator 8A, GWS 8'' 4,3

* Model 3D : max 160 g, 2 x Li-Pol, max 8,5 A / 20 sek., Regulator 8A, GWS 8'' x 4,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz silnik? taki jak podał MacFlayer?

Mam taki:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6311

 

O moim silniczku napisałem w tym wątku:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=94117

 

Silniczek jest specyficzny - u innych takie marudzą, mój działa pięknie.

Może dlatego, że nieco różni się od tego na foto w UH? - ma okrągłe otworki chłodzące i 4-ramienne mocowanie.

 

Foto mojego silniczka w Clicku można znaleźć tu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie w UH piszą 'This is similar to the AXi 2203/52 or 2204/54', czyli że jest podobny do axi 2203/52 lub 2204/54 .

osiągi axi:

* Model halowy : max 220 g, 2 x Li-Pol, max 8,5 A / 20 sek., Regulator 8A, GWS 8'' 4,3

* Model 3D : max 160 g, 2 x Li-Pol, max 8,5 A / 20 sek., Regulator 8A, GWS 8'' x 4,3

 

a niema tam ciut mocniejsego silnika? tak gdzies okolo 400g ciagu albo chociaż 350? tak żeby mial spory zapas mocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelu halowego wystarczy 1,5x wiecej ciagu od wagi. Wstawilem do swojego hackera wieksze smiglo, przy ktorym mam ponad 2x wiecej ciagu od masy modelu. Latam w gmachu glownym politechniki warszawskiej (za pozwoleniem prorektora), gdzie wysokosc wynosi 18-20m i model idzie jak rakieta w gore. Nawet przy ustawieniu dobrze krzywej gazu to nie ma sensu po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Extre 330S 90cm, pakiet 1300 mhA 25C Dualsky, regulator 25A Jeti ECO, serwa E-sky, odpiornik 7-kanałowy Hitec'a, silnik Tower pro xxx - wolnoobrotowy. Całość (ważyłem wczoraj ) 426g :crazy: Ale muszę powiedzieć, że lata bardzo ładnie.

Potrafi nawet z żylety zrobić pętle.

 

Aby zastosować mały pakiet muszę mieć silnik o małym poborze prądy, za tym idzie waga całości. Trzeba pójść na kompromis. Na zawody się nie wybieram , więc chciałbym zamknąć się w 250g. Rozpiętość do 90 cm, pakiet 650-800mhA. ew. zakup lżejszego regla i odbiornika. serwa Dymond 90 lub e-sky .

 

Co o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.