Skocz do zawartości

Moj pierwszy sprzęt i model


Gość tadzio--18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tadzio--18

Witam

 

Chce zacząć przygodę z modelarstwem RC. Na początek trenerek, potem akrobata 3D i F3A i śmigłowiec elektryczny.

Zamierzam kupić aparaturę Hitec Optic 6 http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=206 i silnik spalinowy AP .061 A WASP http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1568 do Wicherka 10. Model chce zbudować z planów W. Schier ściągnięte ze strony Alehara.

A o co chodzi z tym Mode_1 o Mode_2 w niektórych sklepach jest to do wyboru, a na przykład w modele.sklep to nie ma napisane jakie Mode, wiem tylko że jest to związane z drążkami.

Chyba dobrze wybrałem jak na początek. Czy ktoś może mi rozrysować jak ma rozmieścić zbiornik, serwa, odbiornik i pakiet. Proszę o podstawowe porady związane z budowanie Wicherka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczynasz to mode nie ma znaczenia(chodzi o to co masz na prawym i lewym drążku) jeśli natomiast masz kumpla czy kogoś kto by miał cię trochę podszkolić to bierz mode takie jakie ma on.To upraszcza sprawę a tobie nie zrobi różnicy bo to kwestia przyzwyczajenia.No chyba że jesteś mańkutem :

edit.ten silniczek do rc jest trochę za słaby wez może lepiej 2 cm3

edit2.i jak nie musisz to lepiej odpuść sobie Wicherka tym bardziej że chcesz go robić zgodnie z planami.

mode w aparaturze łatwo zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode 2 polega na tym że masz gaz i kierunek na lewej ręce (kanał 3 i 4) lotki i ster wysokości na prawej(kanał 1 i 2).Wicherka odradzam ci dlatego że mając aparaturę do pełnego sterowania chcesz rezygnować z lotek(konstrukcja wicherka tego nie przewiduje).Co wcale nie znaczy że nie można lotek dorobić ale jest to związane ze zmianami w płatach.Mocowanie płatów w Wicherkach to słaba strona tego modelu musiałbyś wszystko zmieniać.A sądąc po twoich pytaniach nie masz za dużego doświadczenia by to zrobić samemu?Dlatego wybierz sobie model przystosowany do sterowania 4 kanałami.Każdy trener spełni twoje oczekiwania.Najpierw wybieraj model a potem silnik do niego.To wcale nie musi być 2cm3.Lepiej jak by było więcej.Większy model lepiej lata od małego.Nie budowałbym nic co jest mniejsze od 1500 mm rozpiętości i silnik 6 do 8 cm.To oczywiście jest tylko moje zdanie i nie musisz go słuchać.

edit.Napisz może czy chcesz bardziej latać czy wolisz wybudować coś swojego i dopiero latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tadzio--18

Szczerze mówiąc to ma na razie 900zł i za ta kwotę kupię aparaturę i wybuduje Wicherka 10, a co Pan proponuje za model z lotkami, ale silnik między 1 a 2 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do silnika

http://wimarex.pl/product_info.php?cPath=24_68&products_id=439

a tu do modelu

http://www.rcworld.pl/shop/index.php?products=product&prod_id=2891

model ma wszystko co trzeba do tego by latał bez śmigła i kleju.

Do budowy Wicherka też musisz kupić materiał,zbiornik kółka zawiasy bowdeny itp.

Podlicz sobie czy to ci się opłaca i zadecyduj sam.

Na temat silniczków które wymieniasz i Wicherka nie zabieram głosu bo nigdy nie radzę komuś czego bym sam nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak lata model polecany przez Jano -rewelacja :D w dodatku na OS max 0,25FX + śmigło Air Craft 9x4/Osy są b.tanie w Tower Hobby ale kłopoty z NASZĄ pocztą powodują że opłaca się tylko prosić kogoś o przywiezienie/. Silnik o mocy 0,8 kM w zupelności wystarcza do tego modelu . Co do ASP to kolega na lotnisku zatłukł tą cholerę młotkiem ze złości a byl to modelarz z 40 letnim stażem.Prawdą jest jednak że duże ASP chodzą bez zarzutu.

Nie kupuj Optica w komplecie bo serwa i tak dobierzesz do konkretnego modelu a i pojawiły się ostatnio tanie odbiorniki z syntezą.No i jeśli Optic to z syntezą /roczny na aukcjach lub naszym forum kupisz za ok 380-450 zł /.

Jestem zwolennikiem zaczynania RC od elektryków z EPP ale czasem dźwięk i zapach spalin jest tak przemożny, że nie da się inaczej.Wtedy lepiej zacząć od "gotowca" a model proponowany przez Jano jest chyba najprostszym i najtańszym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nauczylem sie latac na wildze artexu i silniku 2,5 asp.Niemialem problemu z regulacja ani docieraniem.Serwa mikro hxt ,pakiet aaa 1000 mah.Lekki odbiornik.I oczywiscie satysfakcja ze zrobionego modelu-bezcenna.

 

Co prawda przelatalem najpierw 10 godzin na symulatorze zanim zaczolem zabierac sie za lot na swiezym powietrzu i niezaluje bo bylem w stanie poprowadzic model tak jak sobie tego zyczylem a nie to co on chcial.Radze postąpic tak samo,symulator dopiero model.

 

Co do aparatury to polecam graupner mx 12.Widuje je czasami na allegro po 400 450 zl i uwazam ze lepszego radyjka niekupisz w tym przedziale cenowym.Latwa programacja ,trymery mixery,wszystko czego potrzeba na dlugi poczatek zabawy z modelarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chce zacząć przygodę z modelarstwem RC. Na początek trenerek, potem akrobata 3D i F3A i śmigłowiec elektryczny. "

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz zacząć przygode z modelarstwem, i nauczyć się latać na spalinie? Nikt ci tego nie zabrania ale ja proponował bym zacząć od modelu elektrycznego.

Modele spalinowe są dość trudne w lataniu, coś o tym wiem bo też na początek spróbowałem z kolegą i efekt był marny (połowa skrzydła połamana na drobne kawałki).

Na początek proponuje zbudować model rwd,zefir,albo kupic gotowy np:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=44&products_id=204

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=44&products_id=385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.