Skocz do zawartości

Dwupłat, coś z niczego czyli CRD


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie opanujcie podstawy nazewnictwa bo trudno dojść o co wam biega. Statecznik ma ster. Skrzydło ma lotki, klapy, hamulce aerodynamicznego, skrzela...

I znowu narozrabiałem. Nic nie poradzę że dzieli nas ćwierćwiecze Jak mnie uczyli na modelarni to było to poprawne nazewnictwo szczególnie, że łódki też robiliśmy i trzeba było mieć takie wspólne esperanto ze szkutnikami. Czas jest nieubłagany więc zmienieniają się jednostki miar i nazwy wielu rzeczy. Wybaczcie analogowemu staruszkowi ze słownictwo ma z lampowej epoki.  :P

 

Dzisiaj zakończyłem operację szpachlowanie i pomalowałem kadłub pierwszym kolorem. Niestety, wczoraj (wielka majówka) pozamykane były sklepy z lakierami samochodowymi wiec wk...łem się i poszedłem do Leclerca kupić spraja. Nawet kolor mi się trafił odpowiedni :D. No to na szary podkład poszedł ten kanarkowy kolorek. 

 

97137802b7752536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model ładnie wykonany -gratulację. Mam tylko nieśmiałe pytanie  ? Co prawda to  dwa płaty, ale czy waga 1100 bez pokrycia to trochę nie za dużo jak na model wykonany w technice tradycyjnej ? Mam podobnych rozmiarów piankolota , a epp jest cięższe i waży 820 g..

P.s. Sloty po po polsku to skrzela  i tak należy nazywać to ustrojstwo  zamontowane na natarciu skrzydeł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model ładnie wykonany -gratulację. Mam tylko nieśmiałe pytanie  ? Co prawda to  dwa płaty, ale czy waga 1100 bez pokrycia to trochę nie za dużo jak na model wykonany w technice tradycyjnej ? Mam podobnych rozmiarów piankolota , a epp jest cięższe i waży 820 g..

 

 

Waga nie jest tak istotna jak współczynnik obciążenia powierzchni, który ma tutaj nie przekroczyć 37,5 g/dm2. To mało jak na model rekreacyjny i to budowany w połowie z materiałów z odzysku. Z drugiej strony zbyt lekkie modele lubią tylko spokojną pogodę, a ja chce mieć model, niebojący się silniejszego wiatru. Takie są plany, a co wyjdzie zobaczymy po oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie miałem trochę czasu i pokryłem folią skrzydła i lotki. Podstawowy zestaw kolorystyczny to żółć i czerń. Na razie bez dodatków. Do zrobienia zostały popychacze lotek i koła. Te ze zdjęć muszą zostać wzmocnione bo raczej nie wytrzymają cięższego lądowania.

 

P1070428.JPG

 

P1070439.JPG

 

P1070431.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.