Skocz do zawartości

Szpiegostwo przemysłowe ;-)


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
zniżyłem pułap by przyglądnąć się bardziej szczegółowo

To sie nie liczy,nie widac bylo z czym kolega ma kanapke,wiec wywiad musi to poprawic :ble:

 

Swoja droga,Wy tam z IRC-em to juz pelne zawodowstwo uprawiacie.

Ten locik to spokojnie mozna zaliczyc jako trudny,drzewa,wysokosc,zmiany kierunkow lotu.Sam lot , to juz widac po minucie,pelny luzik i spokoj.Zmienia sie jakosc tych lotow,horyzont nie wiruje,duzo widac,jest czas na ,,porozgladanie sie''.

Do filmow sprzed roku,porownanie zadne.Ciekawe jak beda wygladac loty za rok :?:

Moje gratulacje.Jak zrobisz taki locik na zlocie to bedzie niezla atrakcja,az przyjemnie bedzie popatrzec na monitor podgladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek jestem jak najbardziej za, tyle, że nie wiem teraz kiedy czasowo sie wyrobie, w ten weekend ide do pracy, wiec pozostaje jakis dzien w tygodniu, ale tu tez kłopot z czasem, bo z dzieciakami siedze w domu, no chyba, że tak po 17:00 ....Poza tym zapraszam do oglądnięcia filmu z przelotu nad kopalnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie za bardzo na niego zwracam uwage, jedynie, czy ide dziobem w góre, czy w dół ;-)

Bardziej skupiam sie na punktach odniasienia w przestrzeni, a tu na Halembie, lotnisko jest otoczone charakterystycznymi szarymi polami, więc łatwo się zorientować w terenie gdzie wrócić ;-)

 

Ale jak tak czasem na niego zerkałem, to pokazuje to co ma pokazywać ( w przybliżeniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no tak, przynajmniej będzie działał, jak baterie wysiądą ;-)

 

Ja juz myśle nad zakupem nowego OSD ze stajni RangeVideo, ponoć ma mieć autopilota, który w przypadku zaniku sygnału z nadajnika RC zawraca model do miejsca startu ........

 

Jesli to naprawdę będzie działało tak jak piszą, to mogę uderzyć w próbę maksymalnego odlotu modelem od miejsca startu i zobaczyć ile sie da wyciągnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie do tego potrzebny jakiś system stabilizacji lotu?

 

Czekalem az ktos zapyta o to 8) .

Po pierwsze,taki ,,autopilot'' nazwijmy go tak umownie,nie ma co-pilota,czyli stabilizacji.

Czy to zyroskopowej,termicznej-termopile czy tez akcelerometr (Kallman).

O wario do pomiaru opadania (cisnieniowe) i/lub czujniku predkosci (Pitot) nie wspominam.

Przy duzym samozaparciu ,da sie to jakos wregulowac na modelu typu ES,ale juz raczej nie polata sie na tym na EG.Samo ,,lecenie'' do bazy to juz prosta historia (bo kierunek i wysokosc ,czyli dane kursowe sa z gps).

W tym jednak wypadku,majac wczesniej RC3 (autopilot) w lapkach i w modelu,poczekam na pierwsza relacje polskiego uzytkownika 8) .

Jak zobacze,ze model po wylaczeniu radia leci 10 minut prosto i najlepiej do bazy,kupie.

Ale jak do tej pory,poza filmem konstruktora,nie znalazlem sygnalu,by komus wrocil (sam ) model do bazy,uzywajac OSD z autopilotem.Czyli Dragon lub jakas inna odmiana.

 

Dopoki nie bedzie cisnieniowego czujnika,raczej sie to nie uda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.