Skocz do zawartości

Redox Alpha V2


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje informacji odnośnie tej ładowarki bo z instrukcji niewiele rozumiem...w menu DISCHARGE nie wiem co ustawić aby było poprawnie...będę rozładowywał i ładował 4 sztuki nimh enelop min 2500mah...mam ustawić przy rozładowaniu 4V czy AUTO...czytałem ze najlepiej jest w pełni rozładowywac aby były żywotne akumulatorki i nie wolno zejść mniej jak 1 V na cele..hmm....ładowanie zas zajęło mi 74 minuty prądem ładowania 0,3 A...to zdecydowanie za szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowanie nimh najlepiej ustawić ręcznie na 0,9V czy 1V na celę - jak kto lubi. Nie ma konieczności całkowitego rozładowania nimh przy każdym cyklu ale faktycznie, sam tak traktuję swoje pakiety.

Ładowanie będzie trwało dłużej przy rozładowanym pakiecie - to chyba logiczne. Jak narazie doładowałeś go do pełna co wymagało ok. 300mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze w trybie discharge można ustawić prąd recznie np.4V na cztery baterie penelop (1V na ogniwo) lub na auto i tak właśnie zrobiłem....wlączyłem aby się całkowicie rozładowało (miało 4,5V)aby naładować....przed lotami bo czytałem ze są żywotniejsze jak się je całkowicie rozladuje i ładuje a nie tylko doładowywuje.........po kilku minutach zobaczyłem ze napiecie jest już 3,....coś tam... nie pamiętam i rozlączyłem sam bo przypomniało mi się ze nie może zejść mniej niż 1V na ogniwo ...zmiezyłem miernikiem 4 sztuki w koszykui miały jakos 3,58...zdenerwowałem się i zdurniałem z tą funkcją auto............popełniłem chyba błąd ze ustawiłem discharge na auto....czy tak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozładowywaniu ustawiasz prąd (A) i napięcie (V). Dla Twojego pakietu ustaw 0,1A i 4V. Wtedy nie będzie problemów i ładowarka zakończy rozładowywanie w odpowiedniej chwili. Trybu automatycznego przy nimh nie używałem i nie polecam.

(Polecam za to pisanie bardziej po ludzku. Obecnie Twoje wypowiedzi ciężko zrozumieć.)

Takie chwilowe głębsze rozładowanie dla nimh to nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze AUTO odetnie samo rozładowywanie jak zejdzie do 4V a jednak działało dalej...dziwne bo to AUTO to raczej bezpieczne być powinno..hmm...to nic strasznego jak mam zrozumieć?  czyli jednak trochę dostały po dupie ale się nadają czy w 100%  nic im się nie stało..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek napisał, żebyś się nie martwił, więc się nie martw. A 100% czegokolwiek rzadko Ci ktoś zagwarantuje.

 

Na 100% masz jednak w klawiaturze co najmniej 1 Shift, używaj go czasem z niektórymi literkami, dobrze?

 

A tak na przyszłość, jak nie wiesz jak coś działa i ustawiasz na "auto", to siedź i obserwuj, co się dzieje.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpowiem pytaniem, ale czytał Ty instrukcyję, hę?

 

Tak się zastanawiam, co i jak ustawiłeś w parametrach rozładowania, że z poziomu 4.5V po "kilku minutach" zeszło Ci do 3,58V. To po pierwsze.

Po drugie, przejrzałem sobie teraz instrukcję Aplha 2 i jesli chcesz wstępnie rozładować akumulatory, to włącz im cyklowanie.

 

W trybie ładowania Nixx lepiej mieć włączone zabezpieczenia, takie jak max czas ładowania, ilość wpakowanego w pakiet prądu, itd.

I ładować niewielkim prądem. Wtedy ryzyko przeładowania pakiety jeszcze się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytał.No wlasnie nic specjalnego, ustawiłem discharge  0,3A i zamiast 4V to wlączyłem auto z myśla ze się wyłączy  poprawnie .Teraz mnie zastanawia na ile by się wyłączyło?   Dziwne to jest ze tak szybko  mi naładowało w 74 min i wyskoczyło FULL oczywiście tez 0,3A... coś się dzieje z ładowarka...tak mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...   Dziwne to jest ze tak szybko  mi naładowało w 74 min i wyskoczyło FULL oczywiście tez 0,3A... coś się dzieje z ładowarka...tak mysle

Twój opis wskazuje raczej na uszkodzony pakiet lub któraś z cel.

I to nie w skutek tego pierwszego rozładowania, to już wcześniej był trup.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.