Skocz do zawartości

AXI 4120/18


alkraj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam taki silnik na zbyciu i postanowiłem gdzieś go zaadoptować. Pomyślałem o jakimś funfly; coś na kształt diablo luz addictiona. No i teraz pytanie: silnik z dedykowanym śmigłem na 5s, czyli 15x8, uzyskuje ponad 4kg ciągu statycznego. Nie wiem jak to będzie z ciągiem dynamicznym..

Producent podaje, że w takiej konfiguracji będzie ok do modeli 3D do 2600g. Planuję model koło 1.5 lub 1.6 metra. Wydaje mi się, że powinienem się zmieścić w masie 3kg do lotu.

Lata ktoś na tym silniku? Jak on się sprawuje w modelach 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Śmigło 15/8 i pakiet 5s to o wiele za mało do modelu  3D o wadze 3 kg .Do takiej wagi pakiet 6s i śmidło 16/8 16/10.Mam silnik AXI 2812/20 w modelu 3D o wadze prawie 3 kg pakiet 6s śmigło 16/8 mocy jest wystarczająco.Na pakiecie 5s  i śmigle 15/8 latam extrą MX od PA ale ta waży dolotu niecałe 2 kg silnik chyba Turnigy 50..... . Tu mocy jest więcej niż dość no ale jaka waga. Gdyby model wazył 3 kg to nie byłoby szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do tego silnika śmigło 16/10 i 6s to chyba przesadnie za dużo. W Sbachu 342 mam silnik 4250 (chińczyk) i w konfiguracji 4s/14x7 ma b. duży nadmiar mocy. Model waży dokładnie 2310g do lotu. Ten AXI jest co prawda sporo większy, ale producent na 6s proponuje max 14x7 a na 5s 15x10. Wydaje się to, faktycznie, trochę za mało, dlatego pytam użytkowników o zdanie. Czy ktoś testował AXI 4120/18 na śmigle 16 cali przy zasilaniu 6s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pulso 4120/18 515kv , to prawie to samo . Latałem modelem akrobata 1,4m  2,3kg i zasilanie 5s śmigło Xoar 15x8 i brał 55 A- no słabo trochę . Do zwykkłego latania da rade , ale żeby odszedł z zawisu to nie ma mowy . Teraz zmieniłem całkiem silnik ,jednak dałbym 6s i 15x8 śmigło.  

Śmigło 16 cali to chyba za duże , bedzie zachaczać o trawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Śmigło 15/8 i pakiet 5s to o wiele za mało do modelu  3D o wadze 3 kg .Do takiej wagi pakiet 6s i śmidło 16/8 16/10.Mam silnik AXI 2812/20 w modelu 3D o wadze prawie 3 kg pakiet 6s śmigło 16/8 mocy jest wystarczająco.Na pakiecie 5s  i śmigle 15/8 latam extrą MX od PA ale ta waży dolotu niecałe 2 kg silnik chyba Turnigy 50..... . Tu mocy jest więcej niż dość no ale jaka waga. Gdyby model wazył 3 kg to nie byłoby szans.

Witam,

 

możesz podlinkować tego AXi... Nie znam tego modelu. Czy to jakiś adaptowany od multirotorów?

Silnik w zupełności Ci wystarczy do modelu ok 2,8 kg na zasilaniu 5s . Śmigło 16/8 wcale nie będzie za duże . Pulso 4120 jest silnikiem o rozmiar mniejszym od Axi .

 

Pulso 4120 jest odpowiednikiem AXi 4120, a nie silnikiem rozmiar mniejszym

No tak, ale do tego silnika śmigło 16/10 i 6s to chyba przesadnie za dużo. W Sbachu 342 mam silnik 4250 (chińczyk) i w konfiguracji 4s/14x7 ma b. duży nadmiar mocy. Model waży dokładnie 2310g do lotu. Ten AXI jest co prawda sporo większy, ale producent na 6s proponuje max 14x7 a na 5s 15x10. Wydaje się to, faktycznie, trochę za mało, dlatego pytam użytkowników o zdanie. Czy ktoś testował AXI 4120/18 na śmigle 16 cali przy zasilaniu 6s?

 

Proponuję w zależności od tego jakie masz pakiety.

Jak masz 5S to 16x10 jak 6S to 15x8

AXi zawsze daje zapas tolerancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Proponuję w zależności od tego jakie masz pakiety.Jak masz 5S to 16x10 jak 6S to 15x8AXi zawsze daje zapas tolerancji

Mam 3s 3300 łączone w parach do 6s. Chciałem kupić ze dwa 5s, ale chyba szkoda wydawać kasę. Jak będę miał czas to posprawdzam ciągi na 6s i wtedy będę coś kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.