Jump to content

Pali mi świece, dobór swiecy do modelu RC 2.11 Thunder Tiger

Patryk_352

Recommended Posts

Częstą przyczyną palenia świec jest nadmierny stopień sprężania silnika.

W moim CMB45RS wymieniałem świece przed każdym kolejnym uruchomieniem.

Dopóki nie rozprężyłem silnika dodając dodatkową podkładkę pod głowicę.

Napisz jeszcze jakie paliwo stosujesz - ile nitra?

Ostatnio cwiczylem Enya 21CX plus rezo, przy 20% nitro spalil swiece Enya #3, OS 8; po zmianie na 0 (zero) nitro rowniez spalil OS 8. Pomoglo wkrecenie swiecy K&B HP (zimna).

Sprawdz tez czy korbowod nie skrobie o dekiel i w jakim stanie sa lozyska. Wszelkie opilki moga powodowac niszczenie swiec. Tu nieco bardziej drastyczny przyklad "skrobania" :mrgreen: :

p1030126la7.jpg

p1030126la7.8c95467f06.jpg

• 8 years later...

Odgrzeje kotleta,

Mam Model hpi rs4 evo+ silnik nitro star t3.0 silnik jest jeszcze na dotarciu ale mam problem że spalił 2 świece w przeciągu 20 minut, co może być przyczyną? Złe świece? Za mocna grzałka? Czy silniki nie dotarte jeszcze mogą mieć takie problemy i jak go rozwiązać? 2 podkładki pod nową swiece ?

Silnik przepalil około 4 bakow dopiero poprzedni właściciel zaczął tylko 8 jeździć i ja również odpalilem z kołami w powietrzu i następnie zacząłem jeździć delikatnie, dzisiaj rozebralem głowice i jak zobaczyłem ilosc opilkow to się za głowę złapałem :/

Wyczyscilem wszystko i zobaczymy jutro, regulację dopiero zacznę po dotarciu silnika

post-18776-0-37559800-1472152782_thumb.jpeg

W nowym silniku mogą się znaleźć opiłki poprodukcyjne, i te, faktycznie palą świece. Zwykle po dwóch-trzech spalonych świecach zjawisko ustaje, bo silnik wszystko wypluje. Ale to co masz na palcu wygląda raczej na grubszy problem. Przejrzyj dokładnie silnik z każdej strony zanim znów go uruchomisz, bo w środku coś skrobie. Może też łuszczyć się chrom z cylindra.

Marcin ma racje. Bardzo źle to wygląda i na pewno coś jest nie tak. Spotkałem się już z nowym silnikiem z revo 3,3 w którym zlazł chrom z tuleii w trakcie docierania. Producent uznał reklamację ale tylko dlatego że docierał serwis na sklepie modelarskim gdzie pracowałem.

przejrzałem tam wszystko i wyczyściłem, dziś jak będzie czas to spróbuje i zobaczę czy dalej będzie palił świece, bo w świecy nawet koło spirali został uszczerbek opiłków.

Model żyje świec nie pali, okazaly się że opiłki a raczej ich resztki dostawaly się do świecy i momentalnie palily, po wyczyszczeniu została założona nowa swieca i silnik został odpalany kilkanaście razy aby mieć pewność że wszystko OK.

Dziękuje wszystkim za cenne uwagi i pomoc, została jeszcze regulacja po dotarciu i można smigac.

Pozdrawiam wszystkich jeżdżących i latających :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.