Skocz do zawartości

Wycinanie.pl - laserowe cięcie sklejki i balsy, wycena online


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Stworzyliśmy serwis w którym możecie zlecić wycinanie laserowe w sklejce lub w balsie: https://www.wycinanie.pl

Wycena projektu w serwisie jest w pełni automatyczna, wystarczy załadować przygotowany przez siebie rozkrój w formacie DXF.

 

Ponieważ są to pierwsze dni naszej obecności w sieci i ciągle rozwijamy nasz serwis, chciałbym Was zapytać z jakimi problemami spotkaliście się do tej pory próbując coś wyciąć? Co moglibyśmy zrobić aby taka usługa była dla Was wygodna? Wasze uwagi na temat serwisu będą miały wpływ na kierunek w którym będziemy się rozwijali.

 

Pozdrawiam i zapraszam na https://www.wycinanie.pl,

Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 wystarczy załadować przygotowany przez siebie rozkrój w formacie DXF.

 

 chciałbym Was zapytać z jakimi problemami spotkaliście się do tej pory próbując coś wyciąć?

Heh ,dla mnie odpowiedziałeś sobie sam :) .

Ja nie raz chciałbym coś wyciąć ale jak na dzień dobry słyszę że mam podesłać jakiś plik typu Corel czy temu podobny to po prostu rezygnuję  :( .Raz chcąc coś zrobić, pan podesłał mi gotowy projekt (oczywiście nakreślony wstępnie przeze mnie) a ja naniosłem tylko wymiary i tylko dlatego ! dokonałem zlecenia wykonania tej rzeczy i zakupu.

Oprócz samego wycinania dana firma powinna mieć projektanta który pomagał by/robił plik  pod wycięcie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się nie zgadzać  :) . Ja tylko napisałem co mnie zniechęca do korzystania z takich usług ,wiem tez że innych również.

Zdaję sobie sprawę że firma od wycinania jest od wycinania ale w dobie "wchodzenia klientowi w d..ę"  usługa zrobienia pliku przez tą firmę to możliwość zarobku lub nie :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż pozwolę sobie nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Firma wycinająca jest od wycięcia i jedyne co powinna podać to czas pracy maszyny i offsety.

 Jako że siedzę trochę w tym temacie to mogę powiedzieć tyle że gdyby firma wycinająca miała jeszcze projektować plik pod laser np z pdf-a czy na podstawie elementów narysowanych i wrzuconych do jpg to wycięcie nie kosztowało by dajmy na to 100zł tylko 1000zł. Pierwszy lepszy projektant CAD biegły w swoim fachu  a nie "przerysowywacz " bierze ze 3-4dychy za godzinę swojej pracy i wystarczy ze posiedzi nad projektem z 15 godzin i już robi się drogo.

hmmm .. nie wiem jak w branży wycinającej, ale robiąc kilkanaście lat w CNC nie oczekuję na plik a wszystko ogarniamy na podstawie otrzymanego rysunku technicznego bądź "sampla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku .... nigdy nie produkujemy i nie przyjmujemy żadnych plików bo to są same problemy. Nie są to "bryły pojedyncze" .. uwierz mi :)

 

Tolerancje jakie musimy utrzymywać są rzędu 1/3 mikrometra i takie pliki klienta można sobie w tyłek wsadzić ..

 

między innymi wszystkie elementy dla poniższych firm :

 

http://www.elcometer.co.uk/en

 

https://www.thorlabs.com/navigation.cfm?guide_id=50

 

Jak zlecam jakąś usługę i ktoś mnie pyta o "plik" to od razu się wycofuję i szukam dalej bo wiem, że w moim "pliku" może być wiele do poprawienia i fachowiec to wychwyci i zrobi lepiej na podstawie rysunku technicznego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję rysunek z wymiarami i tolerancjami, dobieram odpowiednie narzędzia, piszę "gcody" często wspierając się software'em jak są jakieś skomplikowane interpolacje i ma być tak jak na rysynku albo próbce. Nie ładuję pliku od klienta wierząc, że będzie super bo niestety klienci w to wierzą a często wymaga to dużo więcej pracy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bo nie przyjmujemy plików tak jak wspomniałem wcześniej. Cały proces opiera się na takiej drodze jak pisałem - rysunek techniczny / próbka - program - ustawienie - operator.

 

Koszt usługi ... jak mam Ci odpowiedzieć jak nie wiem ile sztuk, jaki metal / plastik , jakie tolerancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega moderator napisał że w ramach wchodzenia klientowi w du...  cena powinna być taka sama niezależnie od tego czy firma dostanie zoptymalizowane pod laser pliki czy jpg-a narysowanego na kolanie. Ja z takim podejściem się nie godzę i firmy z którymi współpracuję czy współpracowałem też się nie godziły.

 

nie potrafię tego odszukać ..

 

"a nie raz chciałbym coś wyciąć ale jak na dzień dobry słyszę że mam podesłać jakiś plik typu Corel czy temu podobny to po prostu rezygnuję  :( .Raz chcąc coś zrobić, pan podesłał mi gotowy projekt (oczywiście nakreślony wstępnie przeze mnie) a ja naniosłem tylko wymiary i tylko dlatego ! dokonałem zlecenia wykonania tej rzeczy i zakupu.

Oprócz samego wycinania dana firma powinna mieć projektanta który pomagał by/robił plik  pod wycięcie ;) ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, dochodzimy do sedna sprawy. Kolega moderator napisał że w ramach wchodzenia klientowi w du...  cena powinna być taka sama niezależnie od tego czy firma dostanie zoptymalizowane pod laser pliki czy jpg-a narysowanego na kolanie.

 

Sławek edytuj swojego posta bo ja to zrobię ! Wskaż mi gdzie napisałem to co zasugerowałeś powyżej !

Naucz się czytać ze zrozumieniem  !

Zrobienie usługi pliku nie zrównoważyłem że ma on być w cenie wycięcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sam to zrobiłem .

 

Generalnie uspokójmy  się :)  .Ja odpowiedziałem na pytanie autora tematu  i owszem zdania i podejście mogą być różne.

Dla mnie oczywistym jest fakt że jak chcę zamówić np.komplet żeberek i firma od razu pisze proszę plik to pasuję

Jak firma prosi o typ profilu ,odnajdzie go w sieci ,ja dodam wymiary to po prostu zamawiam i tyle.

Oczekuję pewnej współpracy,pomocy a nie tylko oczekiwania na plik.I to decyduje o wzajemnych korzyściach.

Nie każdy siedzi w temacie programów graficznych a skorzystać z możiwości wycięcia też by chciał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek skończ !

Usunąłem tylko Twój kłamliwy wpis o moim stwierdzeniu do którego sam się przyznałeś .Nic ponadto ,i nic to nie zmieniło w kontekście całego tematu a jedynie pokazało jak śledzisz z "uwagą " temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.