Skocz do zawartości

Koniec z lataniem po moim niebie!


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz prosba do was, co chwile na forum czytamy o kulturze, wychowaniu, starsi gnebia mlodszych takich jak ja z powodu braku wychowania, a co widzimy tutaj?

Przychodzi nowa osoba, z logicznymi argumentami i zostaje wyzywana od moherów, s*** i innych obrazliwych epitetów. Myslalem, ze mozna sie czegos wiecej spodziewac po tym forum.

 

Napisałem to hmmm 5 stron w tył.

I co? Nic sie nie zmieniło!

Zachowujecie sie jak banda rozwydrzonych dzieciakow z piaskownicy, ktorym zabrano łopatke, ale z bezczelnoscia doroslego czlowieka.

Kobieta przychodzi z logiczna argumentacją, probuje nawiazac rozmowe, a wy?Jestescie bezczelni do granic mozliwosci. Wysyłacie propozycje kupna nausznikow, badz stoperow do uszu, cytujecie wyrwane z kontekstu zwroty, czepiacie sie slowek, nawet nicku sie przyczepiliscie i avataru, jakby to mialo jakis zwiazek z tematem. Nie Łatwiej napisac "Nie umiemy z Pania rozmawiac, bo nas zpoziom inteligencji i wychowania na to nie pozwala" niz pisac "przeczytaj regulamin i umiesc avatar" oraz "jak masz na imie". Zastanowcie sie.

 

Tyle do jasnej cholery piszecie o kulturze na tym forum ! I co? Kulture macie pon-pt, a w weekend, stajecie sie nietolerancyjnymi, wulgarnymi, zadziornymi typami?

Zastanowcie sie troche, albo zmiencie regulamin. Polowa powinna wyleciec z tego forum za chamskie odzywki, wyzywanie, ignorancje i bezczelnosc.

 

Co to wogóle sa za argumenty?

 

Co by nie pisać, jestes na spalonej pozycji i tylko kulturą możesz coś zdziałać. twoje żale lamenty i awantury tylko zaostrzają konflikt

Ty kolego to juz siegasz horyzontu w swojej bezczelnosci i arogancji.

Poczytaj sobie swoje wypowiedzi i skonfrontuj je z jej wypowiedziami i innych dojrzalych uzytkownikówi tego forum.

Tyle piszecie o polskiej mentalnosci. Jakies 10 stron w tyl napisales:

 

Tost, młody jesteś, ale kiedyś cię życie nauczy że prawo prawem a ludzie wilkiem.

A tutaj co piszesz?

Wskazać to co przekraczamy, na podstawie kodeksu karnego czy konstytucji czy czegokolwiek innego. Albo złożyć wniosek w władz RP o wystosowanie odpowiedniej ustawy że modelami nie można latać wcale w promieniu 5km od zabudowań.

 

Albo jestes rozwydrzonym 10 latkiem, ktory nic nie rozumie, albo istotnie rżniesz glupa! Piszesz, ze w polsce, to prawo prawem, a ludzie wilkiem ! Otóż to! Jestes tego ewidentnym i konkretnym przykladem! Uwazasz, ze jesli ona nie znajdzie paragrafu, to Ty mozesz dalej jej zycie uniemilac? Odwolaj sie do mojego przykaldu z puszka przed oknem! Dokladna analogia. Piszesz o kulturze, a jak sie zachowujesz tutaj? Brak slow!

 

i tylko kulturą możesz coś zdziałać.

W przeciwienstwie do Ciebie i wielu innych osob wypowiadajacych sie w tym watku(oczywiscie nie wszystkich).

 

Jestes jednym z licznych przykładow, jakie moglbym wymienic! W tym watku wypowiedzialo sie wiele osob, sporo z nich na kazdym kroku napomina o kulturze, wychowaniu, obyciu, a tutaj pokazuja jacy tak naprawde są :) bezczelni, bez wychowania, aroganccy...

 

 

Moderator jest a nie grzmi. Przez 15 stron karmicie trola.

uwazasz, ze jesli ktos w przeciwienstwie do Ciebie potrafi argumentowac swoje opinie, logicznie myslec, rozmawiac z ludzmi to jest trolem?

Nie byloby tego trolowania, gdyby inni w pierwszych wypowiedziach nie naskoczyli na nią. Nie pokazali kompletnego braku kultury i wychowania. Powinna sie wywiazac rzeczowa dyskusja, lecz rozpoczelo sie wyzywanie i obrazanie rozmowcy. I to nazywasz trolowaniem, tak?

A gdybym mial sie czepiac jak niektorzy nic nie wnoszacych do tematu szczegolow, to bym napisał, ze 11, a nie 15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hmm...

 

ja całą tą sytuacje widzę tak nasza koleżnka Halinka pewnie chciała dobrze zaglądając na to forum, gdyż pewnie myślała że są tutaj osoby które latają na tamtym lotisku .... i przedstawiając obraz osoby z drugiej strony czyli jakiegoś tam mieszkańca moga mieć szanse aby reszta wpłyneła na decyzje o być może zaprzestaniu ciągłych lotów. Niestety źle zaczęła a traz widać tego konsekwencje czyli "ostra jazda" , jeżeli podobnie podeszła przy osobistej wizyce to nie ma się co dziwić że jest jak jest. Naprawdę proponuję zrzesztą nie tylko ja zażyczyć sobie spotkania z "władzami" czy grupą reprezantycyjną z waszej stony też niech przyjdzie kilka osób i napewno da się coś w tej sparwie zrobić.

 

modelarze to nie terroryści i większość ma spore IQ i kulturę więc jak tylko mieszkańcy trcohcę odpuszczą to modelarze też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani tez nic do tematu nie dodaje prócz piany więc po co zabiera Pani głos?

 

Ja swoje powiedziałem, teraz idę zatruwać życie sąsiadom, jadę na lotnisko...

Uwazasz, ze to jest przyklad wysokeigo IQ modelarzy?

Ten post został napisany po 3 jej poscie.

Czyli na poczatku rozmowy.

I nadal uwazasz, ze to ona zle zaczela?

 

Co masz na mysli, mowiac

 

więc jak tylko mieszkańcy trcohcę odpuszczą to modelarze też.

 

W czym mieszkany maja odpuscic?! Oni wam w niczym nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tost, nie udawaj męczennika i rozjemcy, bo z twoich postów widzę że powinieneś założyć temat "pręgierz/wazelina" i tam się dopisać . Poczytaj pierwsze posty koleżanki i sposób w jaki chciała sprawę załatwić :D

 

A twój przykład z puszką jest zupełnie nie trafny, bo strzelasz w czyjąś własność -tło za puszką. To że stoisz na chodniku nie zwalnia cię od niczego.

 

Widzisz żyjemy w Państwie prawa i jeśli ktoś nie chce iść na kompromis jak w/w koleżanka to nie pozostaje nic innego jak udowodnienie winy.

 

jesli już taki jesteś wymądrzały, chciałbym jednego. Abyśmy się doczekali w naszej kochanej Polsce lotnisk modelarskich organizowanych z dala od ludzkości i prowadzonych przez zrzeszenia i Aerokluby. utrzymywane ze składem uczestników. Nie wymagam wiele niech Państwo da w dzierżawę tylko teren na 20lat. Wtedy ty i tobie podobni szczekali by jak psy pod parkanem że nie stać ich na roczną składkę 500zł i nie mogą latać. Wtedy latał byś za blokiem na chodniku.

Powiedz no kolego masz ubezpieczenie OC od modelarstwa ??

 

 

Teraz ty zaczynach karmić trola, nie spotkałeś się w życiu z takimi protestami. Nie mówię tylko o modelach w życiu na codzień jest sporo sprzeciwów moherów innych ludzi, którzy chcą pokazać drugiemu ze zrobią na złość.

 

koleżanki szansą jest jak pisze SCRUBBY, tylko kompromis. Modeli całkiem nie usunie ale miała by szanse na ograniczenie ramowe uciążliwości, chyba lepsze to niż nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
[

Widzisz żyjemy w Państwie prawa i jeśli ktoś nie chce iść na kompromis jak w/w koleżanka to nie pozostaje nic innego jak udowodnienie winy.

 

Proszę o zacytowanie konkretnego fragmentu, w którym napisałam, że nie chcę pójść na kompromis.

Mam wrażenie, że z mojego tekstu wyłapujecie tylko to co chcecie. W jednej z ostatnich moich wypowiedzi napisałam, że postaram sie dogadać. Wcześniej dwukrotnie pisałam, że trzy razy podejmowałam rozmowę z modelarzami i zbyta zostałam tłumaczeniem podobnym jak tu "nie da się".

 

Tost, przykro mi, że zostałeś formowym wazeliniarzem. Kultura niektórych uczestników tego forum naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Chyba tylko ja MAM OBOWIĄZEK wykazywać się nieskazitelną kulturą.

 

Ponieważ ciągle przez wątek przewija się to samo, powracając regularnie bardzo proszę urażonych o przyjęcie moich przeprosin za nazwanie podniebnych skarbów "latajacym gó....m" w pierwszym moim poście.

 

Mam nadzieję, że nie zostanie przeoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tost, nie udawaj męczennika i rozjemcy

Probuje wam tylko uswiadomic pustosc waszych slow o kulturze, dobrym wychwoaniu, obyciu w swietle tego jakze kolorowego wątku.

 

Widzisz żyjemy w Państwie prawa i jeśli ktoś nie chce iść na kompromis jak w/w koleżanka to nie pozostaje nic innego jak udowodnienie winy.

To w nastepnym poscie napisz jak ma wygladac kompromis ze strony mieszkancow??

Oni ma zrezygnowac ze snu? Na tym ma to polegac? Z czego oni maja zrezygnowac?

Naprawde nie rozumiesz? To WY im przeszkadzacie, wiec kompromis wy powinniscie przyjac, a nie oni, bo Ci mieszkancy nie robia zadnej szkody innym.

 

jesli już taki jesteś wymądrzały, chciałbym jednego. Abyśmy się doczekali w naszej kochanej Polsce lotnisk modelarskich organizowanych z dala od ludzkości i prowadzonych przez zrzeszenia i Aerokluby. utrzymywane ze składem uczestników. Nie wymagam wiele niech Państwo da w dzierżawę tylko teren na 20lat.

Uwazasz, ze z powodu Polski, jaka ona jest i jakie daje nam mozliwosi, upowaznia was do chamskeigo, wulgarnego zachowania wobec innych obywateli?

To jest wlasnie twoja filozofia "Panstwo nie da nam lotniska, to my nie damy wam chwili ciszy". To ejst typowy egoizm, klapki na oczy i nic wiecej nie widzisz poza czubkiem swojego nosa.

Powroce do poczatku. Wyobraz sobie, ze wracasz z pracy, oddajesz sie hobby, nastepnie jestes zmeczony i chcesz sie przespac, ALE NIE MOZESZ! Dlaczego? Bo sąsiad ma hobby i jezdzi kosiarka spalinową po ogrodzie i zadne rozmowy nie daja skutku, bo to w koncu jego ogrod.

 

Wtedy ty i tobie podobni szczekali by jak psy pod parkanem że nie stać ich na roczną składkę 500zł i nie mogą latać. Wtedy latał byś za blokiem na chodniku.

Poki co to szczekasz tylko Ty :) Skad wiesz? Moze mam pieniadze na takie rzeczy? Skoro siedze w tym, to chyba tak jest, prawda? Przynajmniej nie musze po słupach lazic, zeby te 500 zł zdobyc.

 

Nie mówię tylko o modelach w życiu na codzień jest sporo sprzeciwów moherów innych ludzi, którzy chcą pokazać drugiemu ze zrobią na złość.

Wlasnie to jest caly problem. Mimo ze o tym piszesz. Szkoda tylko, ze nadal nie dociera do Ciebie to, ze to Ty i Tobie podobni sa glownymi bohaterami tej wypowiedzi. BO kto jak nie Wy na zlosc latacie z coraz to wiekszą czestotliwoscia?

W watku zostaly wypowiedziane slowa, ktore mialy sens wojenny, że TERAZ bedziece jeszcze wiecej latac. prosicie o normy prawne, udowodnienie wam winy w obliczy zwyklej prosby i zaproszenia do rozmowy. Wiec kto tutaj na zlosc robi?

 

ErAsSo, i Grzechu, odpuście bo bijecie zbędna piane, nawet nie tycząca się chobotu i jeszcze będę skromny "poprosić" o krawat dla was

A kim Ty tutaj jetes? Za kogo Ty sie masz? Czemu ty krawatu nie dostaniesz? Przeczytaj caly watek i policz ile jest tutaj twoich wypowiedzi nic nie wnoszących do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zacytowanie konkretnego fragmentu, w którym napisałam, że nie chcę pójść na kompromis.

 

"Spaliny używane mogą być np. pn-pt 10-18, so,nie 10-16. Elektryki pn-pt 10-20."

 

Mam lepsza propozycję... może od świtu do zmierzchu 7 dni w tygodniu?

Naprawdę nie wiem, czy śmiać się czy płakać...

 

Prosiłam grzecznie. Potem grzecznie acz stanowczo, za 3 razem już nieco mniej grzecznie.

 

A ja dla przykładu dodam sobie temat do IGNOROWANYCH, Na Chobocie byłem 2razy w życiu więcej chyba nie pojadę :D

 

A młodzież niech rozwiązuje problemy dalej !! !

 

A mam postulat jeden :

 

ZAKAZ LOTÓW RC POZA LOTNISKAMI RC !! !!

 

Do widzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim Ty tutaj jetes? Za kogo Ty sie masz?

 

Oj kolego :D

 

Wyobraż sobie że to forum jest założone przez 2 osoby :DQPA i Motyl :D

 

Jeszcze jakieś pytania ??

Przynajmniej nie musze po słupach lazic, zeby te 500 zł zdobyc.

 

j amoge i chodniki zamiatać, zbierać papierki i czyścić publiczne klozety i tego się nie wstydze, bo sam na to zapracowałem i nie siedzę w kieszeni bogatego tatusia i troluje na forach :D A i pamiętaj że nie jest dobrym tonem zaglądanie komuś do kieszeni. to jak ja zarabiam i jak ja wydaje swoje pieniądze to tylko i wyłącznie moja prywatna sprawa, podobnie jak sposób mojego odpoczynku.

 

Jeśli sąsiad lata mi z kosiarką od 6-22 to mu wolno. Wyobraź sobie ze mieszkałem w domku gdzie za płotem sąsiad miał warsztat ślusarski, od bladego świtu do ciemnej mocy ciął, spawał i szlifował bramy. Kompromis polegał na dogadaniu się w ramach godzin. po tym pracował uciążliwie tylko 8-18, bo ograniczyć nie mogłem go do 10-12 bo gość też chce pracować i zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Motyl, zachowujesz się jakbyś miał mniej lat ode mnie, a to chyba niemożliwe, co?

 

Czemu 75% modelarzy wciąż tutaj za główny argument na obronę uważa hasło - śmierdzą, pierdzą, sorry, takie hobby?

 

Ironii w wypowiedzi o godzinach latania też nie zrozumieliście czy co.

 

Spokojniej, ludzie.

 

Tost (wole Tomek, wlasnie pakuje tosty z dżemem ;P ) świetnie ujął kilka spraw - hobby modelarskie nalezy do tego zestawu, ktore moze byc uciązliwe dla innych - to nie łowienie rybek po cichu, czy jogging po lesie. U nas w miescie mamy lotnisko dosc daleko od zabudowań (ale są) i latanie odbywa się przeważnie w weekendy do południa. Jak ja przyjadę po południu to staram się nie zabierać spaliny. A jeśli już latam (bo czasami mam ochotę) to jakieś takie glupie uczucie ... że wkurzam innych itp. Na razie nikt się nie skarży, ale myślę, że skargi mieszkańców dałoby się rozwiązać kompromisowo.

 

W sumie nie mam co powtarzać tego, co Tost napisał, bo faktycznie, kilka tu osób pokazuje zrozumienie problemu, ale reszta się pluje.

 

I nie chodzi tu tylko o Chobot, podejrzewam, że taka dyskusja mogłaby się pojawić przy okazji wielu lotnisk modelarskich.

 

A wykorzystywanie braku regulacji prawnych na korzyść latających jest typowym przykładem naszego polskiego "skur.. syństwa".

 

Tak, pisał to posiadacz i elektryków i spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy ty i tobie podobni szczekali by jak psy pod parkanem że nie stać ich na roczną składkę 500zł i nie mogą latać

A po chwili

A i pamiętaj że nie jest dobrym tonem zaglądanie komuś do kieszeni. to jak ja zarabiam i jak ja wydaje swoje pieniądze to tylko i wyłącznie moja prywatna sprawa

To mnie rozbawilo. Doprawdy ;)

 

nie siedzę w kieszeni bogatego tatusia i troluje na forach

 

Wyobraz sobie, ze nie mam bogatego tatusia ;) Ba, w ogole nie mam tatusia, a dokladnie 220 zl renty ;) Każda zlotowke wydana na modelarstwo zarobilem sam, i z tego wlasnie jestem dumny, ot co :) Wiec o czym my rozmawiamy.

Pomysl sobie dalej, poki co sie ucze, lecz w wakacja pracuje, uwazasz, ze skoro Ty pracujesz na pelen etat, a ja tylko w wakacje z braku mozliwosci, to upowaznia Cie do wydawania opini o mojej przyszlosci szczekania pod parkanem o 500zł? :) Nie wydaje mi sie.

 

Wyobraż sobie że to forum jesł założone przez 2 osoby QPA i Motyl

Jestes z tego dumny? Ja bym sie wstydzil bedac wspolzalozycielem forum reprezentowac tak niski poziom kultury i obycia.

Dodam tylko, iż celem moich wypowiedzi nie bylo udowodnienie wam winy w lataniu, lecz pokazanie pustych słow niektorych uzytkowników tego forum na temat kultury i zachowania. Oraz bezsensownosci niektorych argumentów, ktorych uzywaliscie.

 

Lekko zboczyles z tematu. Nie sadze, ze to kto zarobi 500zł na lotnisko, a kto nie bylo jego stotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Motyl, albo masz problemy z interpretacją tekstu czytanego, ale sama już nie wiem...

Twoim zdaniem zacytowane fragmenty świadczą o tym, że nie chcę kompromisu?? :shock:

O zaproponowanych godzinach lotów już się tez wypowiedziałam i nie chce się znowu powtarzać.

 

Mammuth - rudzielcze ;) dla Ciebie definicja słowa "rozczarowanie" wg słownika PWN proszzzz:

 

"Rozczarowanie to pozbawienie złudzeń, wyobrażenia o czymś kogoś, kto się łudził, że jest inaczej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!! SPOKÓJ!!!!

Po pierwsze;

Fakt że w naszym kraju nie ma lotnisk modelarskich to żaden argument. To że niema gdzie latać g....o obchodzi przeciętnego zjadacza chleba. Taka nasza mentalność że jak problem to przerzucić na innych; słabo widzę to niech inni jeżdżą na światłach, dzieci rozwydrzone to winna szkoła, nie ma gdzie latać niech się męczą inni.

Też nie wszystkie zasady tzw. dobrego wychowania można ująć w normy prawne, ot brakuje tylko ustawy regulującej w której ręce trzymać nóż i widelec (oczywiście że przesadzam). :P

 

Po drugie;

Prawda jest taka że poza nielicznymi przypadkami nie potrafimy się zorganizować i chociaż próbować załatwić ten problem. Panowie ilu z was zebrało się w kilku osobową grupkę i udało via magistrat?

Może kiedyś przeczytamy relację pt. „Jak załatwiłem (śmy)” lotnisko modelarskie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tost i Motyl .

Waszą dyskusję poza tematem uważam za zakończoną. :twisted:

 

 

Temat wcale nie jest taki odosobniony i to, że pojawiła się druga strona medalu na naszym forum to bardzo dobrze.

Witamy Panią "Halinkę" na forum. :D

 

Podobny problem jest w Lublinie na aeroklubowym lotnisku w Radawcu.

Kilka domów stoi w granicy lotniska , a dodatkowo nieszczęśliwym trafem lotnisko modelarskie w obrębie lotniska położone jest bardzo blisko zabudowań (200 może 300m)

tak,że o ile starty i lądowania są poza zasięgiem, o tyle same loty już nie.

 

Przeniesienie lotniska modelarskiego o te 700 czy 1000m dalej jest problemem ,bo lotnisko modelarskie powstało z prywatnych pieniędzy i wydanie kolejnych tysięcy jest wyzwaniem dla garstki modelarzy.

Więc spór z roku na rok narasta i pewnie w końcu zahaczy o sąd (już kilka modeli wylądowało na dachach domów i innej zabudowy)

 

Zaś dla wójta czy prezydenta miasta wydanie tak małej kwoty w skali wydatków gminy czy miasta , co by w większości miejsc rozwiązało problem , jest decyzją po za zasięgiem.

Nikogo z władz nie interesuje, ani pomaganie ludziom, nie mówiąc już o rozwijaniu młodzieży o coś więcej niż tylko dyskoteka w remizie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś przeczytamy relację pt. „Jak załatwiłem (śmy)” lotnisko modelarskie!

No ale właśnie Chotobot jet takim oficjalnym, załatwionym, opłacanym lotniskiem modelarskim!

 

chciałbym jednego. Abyśmy się doczekali w naszej kochanej Polsce lotnisk modelarskich organizowanych z dala od ludzkości i prowadzonych przez zrzeszenia i Aerokluby.

A chwilę potem naokoło zostaną pobudowane domy i mieszkańcy będą protestować, żeby lotnisko zamknąć. Wokół większości lotnisk tak jest, a powyższa dyskusja jest tego przykładem.

 

O, i następny przykład:

Podobny problem jest w Lublinie na aeroklubowym lotnisku w Radawcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.