Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przeciwwilgociowe odbiornika 2.4 GHz


wapniak

Rekomendowane odpowiedzi

Zniesmaczony ciągłymi awariami elekroniki w modelach hydro postanowiłem coś z tym zrobić.

Posmarowałem odbiornik dość grubą warstwą żywicy epoksydowej 5 min. Obustronnie .

Efekt jak na filmie :

Woda zwykła kranówa.

 

 

Żywica taka, ale zapewne nada się każda bez wypełniaczy w rodzaju proszku alu.:

 

Aha , preparat Kontakt Plastik , czy jakoś tak, w aerozolu, zupełnie się nie sprawdził w tej roli. Pryskane grubo trzykrotnie.

Wystarczała odrobina kropelek wody w modelu i elektronika odmawiała współpracy.

post-5038-0-27633900-1469280287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Pytanie tylko czy można to potem usunąć? Liquid tape można zdjąć i np coś odlutowac lub przylutować - a takiej funkcjonalności potrzebuję w race quadach. Oczywiście jak ktoś buduje konwencjonalne układy rc na wtyczkach i nie potrzebuje dostępu do pól lutowniczych to jest super i wcale nie takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanurzyć w tzw. "folii w płynie". Dostępna w każdym markecie budowlanym.
Kiedyś używałem takiej firmy dragon, ale w celach budowlanych :), była przezroczysta.
Wiem że są też kolorowe.

Pytanie jak to będzie współpracować z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej robić szczelne modele. Obserwuje zawodników jak z uporem walczą z mokrym sprzętem zamiast przyłożyć się do dokładnej budowy łódki. Kondony,balony,preparaty nie pomogą jak wałem lub klapą leci...

A kto tutaj mówi o modelach łódek? I gdzie jest powiedziane ze zabezpiecza przed wodą? Mowa o zabezpieczeniu odbiornika przed wilgocią. Czy drony też mam budować szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.