Skocz do zawartości

Pomocy od forumowiczów z RC-FPV


Pasikonik454

Rekomendowane odpowiedzi

AMC ja tam lubię czytać Twoje wywody, trochę jak na studiach ale kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem :)

 

 

 

btw kto jest w tej klice równych i równiejszych? bo lata lecą, ludzie się zmieniają a ja co jakiś czas jestem osądzany o kolesiostwo, ktoś czuł się gorzej traktowany przeze mnie? 

 

 

Jeszcze apropo rc-fpv, jest to prawdziwa kopalnia wiedzy, gdy zaczynałem rok temu zabawę z kopterami i fpv to wyssałem z forum ogrom wiedzy. Co do traktowania użytkowników to się nie wypowiem bo popełniłem tam kilka postów, ale nikt nie chciał mnie ukrzyżować, więc chyba wszystko tam ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMC wszystkim nie dogodzisz :) jak przestaniesz pisać w typowy dla siebie sposób to znów jednym sie to spodoba innym nie :)

Niewątpliwie celna uwaga. Chciałbym jednak, aby tych osób, które mają z tego jakiś pożytek było jak najwięcej. Każdy stara się być jakoś innym potrzebny.

 

 

 

 

btw kto jest w tej klice równych i równiejszych? bo lata lecą, ludzie się zmieniają a ja co jakiś czas jestem osądzany o kolesiostwo, ktoś czuł się gorzej traktowany przeze mnie? 

 

 

 

 

Aj, żeby tam zaraz klika jakaś czy sitwa  ;) ... Życie i koneksje same nierzadko stawiają kogoś w przypadkowej, niezręcznej i niezawinionej przez niego sytuacji, która niewyjaśniona zawczasu potrafi się potem odbić jakąś drobną czkawką.

 

Ja do Ciebie nic nie mam niemiłego, wręcz przeciwnie.

 

Zwłaszcza, że lubisz czytać moje wywody ;)  :lol: ... (to czysty żart oczywiście, ale ilustracyjny ;))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest żaden zarzut, tylko moje nie bezpodstawne odczucia : http://pfmrc.eu/index.php?/topic/44424-modelarze-z-rudy-%C5%9Bl%C4%85skiej/page-42  , post #832 i #833. To był początek...  Cytat z przed chwili : "... Myślę że oprócz mega wykładów forumowych niektórzy powinni skupić się na istocie modelarstwa czyli praktyce a nie teoretyzowaniu..." - kogo masz na myśli ? Przecież to do mnie się zwracasz...

Zwracałeś mi uwagę, że Ty nie wywołany do tablicy - nie odzywasz się. OK., ale to nie jest jedyna możliwa postawa, choć często niewątpliwie słuszna. Skoro przyznajesz, że jakieś forum jest kopalnią wiedzy, to skąd ona się tam wzięła ? Chyba nie z milczenia...

"...Wydaje mi się , że zbyt gorąco protestujesz !..." - wiesz, skąd ten słynny cytat ? Z Shakespeare'a.

 

 

Jeżeli pojmowałbym tę "resztę" tylko jako mój problem, to nic bym nie pisał na ten temat, bo tu nie ma problemu. Vide ostatni akapit  #12.

Nie mam zamiaru poruszać osobistych znaczeń, chodzi mi o coś innego, co dotyczy także i Twoich interesów.

A to całe pranie brudów też interesom ogółu nie służy, więc w odpowiednim momencie (jaki uznasz za stosowny - masz uprawnienia) wylej wodę.

 

 

EDIT : 

 

Czy prośba kol. Pasikonika454 - założyciela tematu - została spełniona ? Sprawą z #6  zająłem się już.

 

 

 
Uczciwie to nazwałeś - odczucia. Dlatego napisałem, że na pewno nie uniknę subiektywizmu w odbiorze. Zgadzam się, że na tym Forum są kulturalni i pomocni koledzy, nieskorzy do sprzeczek. Oni mnie tu trzymają. 
Po uwagach Rafała (wymieniony #833 z "Modelarzy z Rudy Śląskiej"), które potraktowałem jako konstruktywne uwagi, ograniczyłem pisanie na Forum, żeby nie wkurzać nikogo. Jak tylko ruszyłem nowy temat, to od razu niewybredne ataki bez żadnej widocznej przyczyny. Więc mam inne odczucia, może to przez przypadek...
 
Czytałem ostatnio stary, dość długi i dający dużo niewesołych myśli  temat o "Ciekawych silnikach do skonstruowania" w "Silniki spalinowe - ogólne".
 
Czytałem rok temu 32 strony "dyskusji" na temat, czy silnik BLDC jest trójfazowy, czy nie jest, czyli prawie o niczym. Mimo to utworzono skróty w rodzaju "SOZK" (skrzyżowanie osła z kretynem) dla mocniejszego dokopania komuś, kto jedynie miał odmienne zdanie niż skonsolidowana grupa hater'ów. Notabene ta dyskusja jest już znana w skali ogólnokrajowej w kręgach osób tematycznie związanych i odbierana jako kompromitująca to forum. Jest bardzo wielu wartościowych fachowców z dziedzin powiązanych z modelarstwem , a także wielu znakomitych modelarzy, którzy właśnie dlatego nie udzielają się na forach.  

 

Andrzej ,z mojej strony nie uzyskasz kontynuacji tej rozmowy...bo

Po pierwsze odpowiadając Ci jako moderator musiałbym trochę "lawirować" aby zgodnie z netykietą było wszystko ok.

Odpowiadając Ci zaś po "chłopsku" narobiłbym tu tylko niepotrzebnego bajzlu co było by dla Ciebie wodą na młyn..

Dlatego publicznie Cię informuję a'konto Twojego zarzutu- że chętnie bym Cię pożegnał - że nie mam w tym żadnego interesu,obojętne mi jest czy jesteś na forum czy nie,to wolne forum i rób na co masz ochotę w granicy regulaminu.Nie czuję do Ciebie żadnej urazy,uważam iż masz solidną wiedzę ale też szczególnie za Tobą nie przepadam a pewne uwagi z racji mojej funkcji czasem możesz usłyszeć.

Jestem ogromnie zadziwiony Twoim wczorajszym wylewnym ,pełnym goryczy,żalu, postem o forum ,wyczuwam pomiędzy wierszami Twoich postów w czym problem ...

Nie Ty pierwszy i nie ostatni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,z mojej strony nie uzyskasz kontynuacji tej rozmowy...bo

Po pierwsze odpowiadając Ci jako moderator musiałbym trochę "lawirować" aby zgodnie z netykietą było wszystko ok.

Odpowiadając Ci zaś po "chłopsku" narobiłbym tu tylko niepotrzebnego bajzlu co było by dla Ciebie wodą na młyn..

Dlatego publicznie Cię informuję a'konto Twojego zarzutu- że chętnie bym Cię pożegnał - że nie mam w tym żadnego interesu,obojętne mi jest czy jesteś na forum czy nie,to wolne forum i rób na co masz ochotę w granicy regulaminu.Nie czuję do Ciebie żadnej urazy,uważam iż masz solidną wiedzę ale też szczególnie za Tobą nie przepadam a pewne uwagi z racji mojej funkcji czasem możesz usłyszeć.

Jestem ogromnie zadziwiony Twoim wczorajszym wylewnym ,pełnym goryczy,żalu, postem o forum ,wyczuwam pomiędzy wierszami Twoich postów w czym problem ...

Nie Ty pierwszy i nie ostatni .

Nie kontynuowanie tej rozmowy to chyba jedna z najlepszych możliwości. Jednak dobrze się rozumiemy, w pozytywnym tego znaczeniu. Obaj rozumiemy też okoliczności, które przytoczyłeś.

Nie garnę się do przepychanek i kłótni personalnych, to widać na forum, nie biorę w nich udziału. Zaczepki i prowokacje też z zasady ignoruję. Więc o ten "młyn" niesłusznie mnie posądzasz.

Także nie czuję do Ciebie żadnej urazy, oczekuję tylko sprawiedliwego traktowania. Nie wiem, co dostrzegłeś pomiędzy wierszami moich postów, a czego nie, ale nie mam żadnych ukrytych złych intencji.

Wcale nie powiem, że mam w nosie Twój niechętny stosunek do mojej (nie)skromnej osoby, bo to nieprawda. Nie mam na to pomysłu ad hoc, ale może z czasem uda się to zmienić na lepsze.

Czego pozwolę sobie Nam obydwu życzyć.

 

Dziękuję za udział w rozmowie WSZYSTKIM jej uczestnikom i serdecznie pozdrawiam - AMC.

 

Przepraszam także założyciela wątku za odejście od tematu, mam nadzieję, że  Twój problem został rozwiązany przed rozpoczęciem tego OT.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,ogólnie głupio wyszło i z mojej strony..

Naprawdę niepotrzebna i bez sensu ta nasza przepychanka tak naprawdę o nic.

Mnie uderzyła bardziej Twoja niesprawiedliwa ocena forum jak nasze stosunki które tak naprawdę są bardzo dobre .

Tak więc luzik :D .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,ogólnie głupio wyszło i z mojej strony..

Naprawdę niepotrzebna i bez sensu ta nasza przepychanka tak naprawdę o nic.

Mnie uderzyła bardziej Twoja niesprawiedliwa ocena forum jak nasze stosunki które tak naprawdę są bardzo dobre .

Tak więc luzik :D .

Rafał, spoko, jest wszystko OK,, co Nas nie zabije - to Nas wzmocni  ;). Jak widać - żyjemy i mamy się dobrze :).

 

Pomyślałem , że widoczny właśnie finał tej wymiany poglądów między Nami być może pokazuje, że destrukcji da się uciec, jeśli tylko chcieć jej unikać.  

 

Czy moja ocena tego forum jest niesprawiedliwa ? Hmm... Na pewno subiektywna, choć jak widać nie tylko ja tak to odbieram. Sądzę, że dałoby się może coś tu polepszyć, choćby pokazanym sposobem. Taka nieco napięta wymiana poglądów (bo żeby tam zaraz przepychanka ...) też da się przekuć w coś pozytywnego.

Prawda, że się dobrze rozumieliśmy  ;)  :) ?

 

Tak w ogóle to szukam szczęki, oglądając Twoją powstającą nową Extrę 300  :o  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy moja ocena tego forum jest niesprawiedliwa ? Hmm... Na pewno subiektywna, choć jak widać nie tylko ja tak to odbieram. Sądzę, że dałoby się może coś tu polepszyć, choćby pokazanym sposobem.

 

 

Andrzej ,forum w mojej ocenie ma się całkiem dobrze ,chociaż w pewien sposób przechodzi naturalną ewolucję.

Powoli wygodnictwo,gotowe zestawy,brak czasu,rozwój innych form "modelarstwa" np. quadów powoduje że intensywność życia na forum ma charakter falowy ,wręcz powoli zanikają relacje z budowy modeli,ludziom nie chce się pisać oczywistych rzeczy czy wiecznie powtarzających się tematów.

Ale ludzie wciąż się rejestrują ,czytają to forum ,wielu powraca po latach,posiłkuje się przy swoich projektach.

"Starzy wyjadacze" są tu na okrągło z przymrużeniem oka patrząc na nowych ,napalonych modelarzy .I czasem udzielają dobrych porad by oni nie płacili "frycowego" no ale wiadomo jak to czasem się kończy...

 

Życie modelarza to powinna być najpierw rodzina ,praca,potem hobby ,forum .Tu nie ma listy obecności,powinno się tu przebywać z przyjemnością,wyciągać co najlepsze dla siebie .

Patrząc że jest tu 99% samców to i tak jest względnie spokojnie .Są czasem spinki,iskrzy ale to nieuniknione przy tylu charakterach.

Patrząc ogólnie na internet, dyskusje na na portalach, to włos się jeży ,tam jest dopiero hejt,wulgaryzm,idiotyzm np. posty pod artykułami w Onecie..

Nasze forum jest na tyle pilnowane i moderowane że można tu spokojnie funkcjonować,trzeba chcieć ! .

 

Znam wielu szanowanych modelarzy którzy wiedzą o forum ale wcale nie mają ochoty na bycie tu bo brak czasu ,bo nie mają ochoty na "chwalenie" się swoimi modelami, osiągnięciami ,bo być może nie potrafią się wpasować w naszą społeczność.

Stąd odeszło kilka osób które ze swoim ego nie mogło się tu odnaleźć,nie zostali odpowiednio zrozumiani ,odebrani i szerzą niechlubną opinię o forum -kij im w oko.Są też tacy co po prostu zostali usunięci bo przeginali .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patrząc że jest tu 99% samców to i tak jest względnie spokojnie 

:D Święta racja... I ważki argument na korzyść Forum.

Wpisy np. pod artykułami w Onecie łagodnie nazwałeś... Niestety, tych sfrustrowanych psychopatów spotykamy codziennie np. na drogach. Efekty wszystkim znane  :o  :(.

A o Naszym Forum mówię na zewnątrz tylko dobrze albo wcale. Inaczej nikogo bym nie namówił.

Pokazanie komuś, że zamieszczanie wpisów poniżej pewnego poziomu kultury jest bez sensu, bo zaraz moderator to wywali w całości, wyrażniej nakreśliłoby granice przyzwoitości jak sądzę.

Jak kota nie ma , to myszy harcują (to nie jest żadna aluzja, nie odbierz tego osobowo).

Na pewnym forum, można by podejrzewać potencjalnie na "średnio" wysokim poziomie, po drugim OT (wymiana prywatnych wiadomości bez żadnych uchybień obyczajowych) w temacie nowicjusza pojawił się wpis moderatora : "Panowie - dość OT, bo polecą "nagrody". Zauważył , że to jest nietakt w stosunku do tego nowicjusza. 

Zdaję sobie sprawę, że sztywne i restrykcyjne przestrzeganie zasad regulaminu uczyniłoby Forum niestrawnym, suchym i zimnym. A granice są płynne i także subiektywnie postrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.