Skocz do zawartości

Kilka podstawowych pytań.


alizee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań.

 

Wiadomo większa bateria/większe łopaty/mocniejszy silnik itd

1. Analogicznie do powyższego stwierdzenia mam pytanie: Jaki jest najdłuższy czas lotu modelem samolotu szybowce/heli bądź quad?

 

2. Czy warto się zaopatrzyć w aparaturę 6 kanałową? Wiem, wiem dodatkowe kanały do większe możliwości ale pytam doświadczonych pilotów.

 

3. Zasięg odbiornika / nadajnika czy są pewne zależności? na jakie parametry najlepiej zwracać uwagę? szczególnie gdy chciał bym go wykorzystać jakiegoś płatowca.

 

4. Z czego budować modele. Niegdyś słyszałem o takim tworzywie modelarskim jak styrodur(coś ala styropian). Ostatnio widziałem też jak tworzyć carbonowe części, czy znacie może jakieś ciekawsze tworzywa? ew. tutoriale.

 

5. Jak wycenić co będzie najodpowiedniejsze do danego modelu bądź silnika. Jak wyważyć i ocenić nośność modelu?

 

6. Czy warto apgrejdować gotowe modele, jeśli tak to jakie? (to pytanie kieruje raczej do heli)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi znajdziesz na forum, ale:

 

1)Pojęcia nie mam ale szybowiec to parenaście godzin gdzieś słyszałem.

2)6kanałów będzie git jak i tak przez pierwsze 2 lata nie będziesz używał więcej niż 5 kanałów.

3)No 2.4 to jest w 98% pewna częstotliwość i zasięg też bardzo - daleki ? no w sensie mocny i raczej prędzej stracisz model z oczu niż łączność z nim.

4)XPS (podkłady pod panele), balsa, styrodur, styropian, włókna węglowe, kevlarowe, szklane i jeszcze coś tam było ale nie pamiętam wszystkiego.

5)No tutaj to już musisz poszukać na forum jest pełno tematów w różnych działach.

6)No heli możesz apgrejdować. Najlepsze są części lynx.

 

No i szukaj po forum informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Do czego Ci ta wiedza.

Ad 2. Czym więcej tym lepiej 8 to standard.

Ad 3. Wzroku zabraknie

Ad 4. Kupić gotowca RTF

Ad 5. Kupić gotowca RTF

Ad 6. Absolutnie Nie. Jak masz wiedze Tak

 

Naucz się latać. Polataj dwa sezony na gotowcu wówczas wszystko zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.