Skocz do zawartości

Graupner MC-16/20--- wasze opinie


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem MC-14.Kupiłem nówkę.Moja była 7-kanałowa.Jednak nie posiadała żadnych przełączników i dodatkowych suwaków na kanale 5 i 6.Dowiadywałem się w necie o koszt dodatkowych potencjometrów i przełączników.Ceny oryginalnych potencjometrów kanałowych wręcz astronomiczne -około 60 zł.Nie wiem jak w 16/20 ale w mojej były trymery analogowe.Zasięg 16/20 będzie podobny jak 14 ponieważ moduły w.cz są chyba takie same.Z tego co pamiętam nie dało się ustawić D/R i paru innych rzeczy na 1 kanale.MODE można dowolnie ustawiać.

Radio ma komputer.

Tu jest zdjęcie tego radia http://www.astrosurf.com/astromodel/perso-1726312.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja MC-15 pracowała uczciwie 12 lat. W tym roku legła niestety, ale jak Sławekmod powiedział są to bardzo podobne nadajniki komputerowe .Szestnastka jest lepsza od MC15 jeżeli chodzi o możliwości programowe i liczbę kanałów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Warto podkreslic to, że Graupnery od naprostrzych modeli D i potem FM 314 az do MC 16/20 mają mocowane kable z potencjometrów na stałe.Nie wiem czy zauważyliscie ,że w nowych nadajnikach razem z potencjometrami chodzą kable, które jakby nie patrzeć wkoncu szlag trafi (zmęczenie materiału).Pytanie ile zgięć może wytrzymać taki cieniutki kabelek ? W mojej MX 16s kabelki gną sie pod dosyć ostrym kątem i troche mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliscie ,że w nowych nadajnikach razem z potencjometrami chodzą kable, które jakby nie patrzeć wkoncu szlag trafi (zmęczenie materiału).Pytanie ile zgięć może wytrzymać taki cieniutki kabelek ? W mojej MX 16s kabelki gną sie pod dosyć ostrym kątem i troche mnie to martwi.

 

Nie mierz wszystkich jedna miarą :D W MC-19 kable się nie ruszają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.