Jump to content

mostkowanie przełącznika


TommyTom
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

ma prośbę o potwierdzenie prawidłowości planu wyeliminowania przełącznika w regulatorze JETI.

 

Chcę odciąć ten kabel z przełącznikiem (w środku zdjęcia), połączyć na stałe oba kable (zlutować) i zabezpieczyć koszulką termokurczliwą.

 

Mój niepokój to wyłącznie konsekwencja stałego złącza na takim kablu. Intuicyjnie powinno być OK - status włączony na stałe.

 

Proszę o potwierdzenie elektryków.

 

Pozdrawiam

Tomek

post-9515-0-99057800-1486222354_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według mojej wiedzy to wyłącznik można odciąć ale nie zwierać końców przewodów. Podyktowane jest to zabezpieczeniem regulatora przed uszkodzeniem

przełącznika w czasie lotu. Regulator działa wtedy gdy przełącznik ma rozwarte styki. Gdyby regulator działał przy zwartych stykach, to w razie uszkodzenia

przełącznika w locie byłby problem. Dla pewności radzę jeszcze sprawdzić to w działaniu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też nic nie znalazłem w instrukcji na temat przełącznika. Załączam fragment instrukcji regulatora DSYS też Czeski.

 

Jeśli nie będziecie używać przełącznika to można go bez problemu odciąć przy koszulce termo - kurczliwej osłaniającej płytkę regulatora. Pamiętajcie, aby dobrze zaizolować końcówki przewodów. Regulator i BEC włączamy przełącznikiem WYŁĄCZONYM (wersja z przełącznikiem) lub podłączeniem akumulatora zasilającego

(wersja bez przełącznika).

 

Zresztą jak pisałem poprzednio, jaki to problem sprawdzić to w działaniu.

Link to comment
Share on other sites

Tomek przełącznik trzeba i ta i tak obciąć więc go odetnij. Z gwarancją to pewnie będzie problem więc decyzja będzie należała do Ciebie, nie mniej to są dobre regulatory więc nic się nie powinno stać. Po odcięciu przełącznika sprawdź czy jest tak jak pisze Tomasz że działa przy rozwarci a nie działa przy zwarciu przełącznika. Moim zdaniem tak właśnie jest.

A i odetnij tak żeby zostało z 1,5cm w razie gdyby trzeba było zrobić zwarcie na stałe. Tylko dobrze zaizoluj żeby nie było jakiegoś problemu.

Link to comment
Share on other sites

Kolego Tomku a jaki to problem, uruchomić regulator z silnikiem. Zobaczyć w jakim położeniu przełącznika działa regulator i  zmierzyć omomiarką przełącznik. I dopiero wtedy podjąć decyzję, odciąć nie odciąć. Na zdjęciu widać że jest dostęp do styków przełącznika.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.