Jump to content

Tania ładowarka na początek?


Atamano
 Share

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ładowarka tylko do li pol 2 lub 3 s ładuje przez gniazdo balansera nie masz możliwości sprawdzenia ile weszło w baterie brak możliwości rozładowania pakietu na moje lepiej dołożyć jeszcze raz tyle i kupić coś troszkę lepszego

Link to comment
Share on other sites

Bo tak zacząłem czytać to strasznie problematyczne są. 
Ale da radę zrobić NIMH samolot ? 
Bo znam już schemat pod Lipole..    Bateria>Regulator>Silnik
                                                                                      >Odbiornik

A jak wygląda sprawa z NIMH ? Tak samo ?

 

Bo mam zwykła łądowarkę pod paluszki pod NIMH i zastanawiałem się nad użyciem koszyczków 4xaa i zaoszczedzeniu na ładowarce ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja dla odmiany doradzę ten zakup. Sam, mimo że nie jestem początkujący, używam trzech podobnych ładowarek i bardzo je sobie cenię. Tanie, szybko się podłącza (tylko balancer, bez głównych przewodów), nie trzeba klikać żadnych opcji, ładuję równolegle 3 baterie trzema ładowarkami. Lepszą mam (choć też bez przesady), bardzo rzadko korzystam z opcji takich jak rozładowywanie, czy ładowanie do "stanu spoczynku" - są opinie że niewiele to daje, i że baterie i tak prędzej umrą w jakiejś katastrofie niż doczekają spokojnej starości. Choć coraz częściej jednak dożywają :)

 

Jedno zastrzeżenie: raczej doradzam podobną ale z możliwością ładowania 2s/3s/4s, i z metalową obudową, trwalsza i bezpieczniejsza gdyby coś się zjarało. I z wyświetlaczem, a koszt podobny:

 

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr-dc-4s-balance-charger-cell-checker-30w-2s-4s.html

 

21044_1__3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miałem nimhy oraz lipo w aucie rc na silniku bezszczotkowym. To taki przykład oczywiście. Mocy brak, jak założyłem bezszzcotkę to bateria nimh wymiękła w chwilę moment, poprpstu ten silnik zabił tą baterię nie dało już się jej odratować po 3 razach (gdzie na początku trzymała 15 min jazdy) dało się normalnie pośmigać tylko "tam i z powrotem" Tak więc w nimhy raczej nie warto się pakować, są ciężkie oraz wydajność prądowa zerowa w porównaniu do lipo. No chyba że chcesz silnik szczotkowy to wtedy nimh jak najbardziej (tu odwrotna sytuacja lipo zabija silniki szczotkowe szybko zużywają się szczotki) 

Link to comment
Share on other sites

Sebastian,

jak się uprzesz, to na NiMhy model zrobisz, tylko to bez sensu, a powody podał Marcin.

Zamiast wpadać na rewolucyjne pomysły, które cofają Cię technicznie do poprzedniej epoki - poczytaj o użytkowaniu lipoli i zobaczysz, że strach ma wielkie oczy.

 

Bo mam zwykła łądowarkę pod paluszki pod NIMH i zastanawiałem się nad użyciem koszyczków 4xaa i zaoszczedzeniu na ładowarce ;)

Determinowanie pierwszych kroków w lotniczym modelarstwie rc faktem posiadania określonej ładowarki to zaczynanie modelarstwa od strony d..y ;)

Kup używaną ładowarkę klasy accucel 6, imax b6 czy inne Turnigy ;) i poczytaj jak eksploatować lipole.

Pamiętaj, że ładowarka potrzebuje zasilacza.

Link to comment
Share on other sites

NIMH są mało wydajne do zasilania silników 3 fazowych (bezszczotkowych) i są ciężkie .

Life można stosować bo prądowo są wydajniejsze. Albo Lion z zestawu akumlatorów z laptopa  np

 

Ale ładowarka modelarska to postawa i nie ma co kombinować podawałem najtaniej https://avifly.pl/pl/ladowarki/ladowarka-mikroprocesorowa-greenbox-gpx-extreme-50w---zasilacz

ewentualnie Aledrogo.

 Nic lepszego od Li Po nie wymyślono więc nie kombinować.

Edited by Francka
Link to comment
Share on other sites

To prawda akku z laptopa są ok wydajnościowo. Raz zrobiłem taki pakiecik z dwóch baterii tak w ramach testów do małego modelu volantex, co prawda fajnie dawały prądu ale "ucegliły" model były za ciężkie :D 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.