Skocz do zawartości

PBY Catalina


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Witam szanownych kolegów...

Jestem nowy w grupie PBY więc chętnie przeczytałem dotychczasowe zmagania moich poprzedników a jak tylko będę miał własne doświadczenia natychmiast się nimi podzielę.

Od razu pragnę zaznaczyć, że od samego początku też postanowiłem mieć przeciwbieżne śmigła i takowe już nabyłem. Jedyne pytanie jakie mnie dręczy to jak dobrze zabezpieczyć prawoskrętną piastę żeby się w locie nie rozkręciła... pewnie locktite albo kontra.

 

Planuję też zrobić podwozie do Catki może nie super oryginalne tylko coś "wydziergane" ale takie żeby latać bez stresu nad ziemią (choć widziałem na filmach gostków korzystających z trawy jak wody).

O pomysłach i postępach nt kółek również będe informował. Na razie czekam na pudło...

 

CUL8R ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie mnie dręczy to jak dobrze zabezpieczyć prawoskrętną piastę żeby się w locie nie rozkręciła... pewnie locktite albo kontra....

 

Z mojego doświadczenia: Nie ma potrzeby aby aż tak zabezpieczać smigła. Wystarczy je poprostu dobrze dokręcić tzn. Trzymać piastę np.wąskimi szcypcami a nakrętkę dokręcać kluczykiem. Z wyczuciem ale pewnie. Elektryki pracują równo i nie generują impulsów momentu jak np.czterosuwy. Śmigiełka 8" też są względnie lekkie co w sumie nie daje jakiegoś porazającego efektu odkręcania śmigła.

 

Planuję też zrobić podwozie do Catki może nie super oryginalne tylko coś "wydziergane" ale takie żeby latać bez stresu nad ziemią (choć widziałem na filmach gostków korzystających z trawy jak wody).

O pomysłach i postępach nt kółek również będe informował. Na razie czekam na pudło...

CUL8R ...

 

Podwozie to zbytek masy, ale czekamy na wyniku eksperymentu...Mnie bez podwozia udało się mocno przeciążyć moją Cat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono :)

 

tak mi wlasnie czytajac watek i ogladajac zdjecie fokkera przyszlo na mysl, czy nie dalo by sie zalozyc membrany na otwor, ktora podczas zanurzenia cisnieniem wody bylaby zamykana/zatykala by otwor a po starcie ew woda ktora sie dostala mogla wyplynac...

 

oczywiscie jestem laikiem w tym temacie :D wiec nie bijcie jak gupoty pisze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.