Skocz do zawartości

Mini Edge 540


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Prace nad modelem lekko zwolniły, trzeba było w końcu iść do pracy  :). Wszystko idzie jak powinno (chyba :D) póki co żadnych trudności, pozostało trochę dopieścić papierkiem i trzeba by było się wziąć za tył :)

post-10523-0-12885900-1490289729_thumb.jpg

post-10523-0-58200500-1490289736_thumb.jpg

post-10523-0-33965700-1490289744_thumb.jpg

post-10523-0-62201800-1490289751_thumb.jpg

post-10523-0-02399000-1490289758_thumb.jpg

post-10523-0-04732700-1490289765_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo dobrze idzie :) . Mam tylko małą uwagę ( to tak na przyszłość), chodzi mianowicie o listewki. Górna podłużnica na kadłubie jest trochę kiepska, chodzi o słoje, taka listewka lubi się "pokręcić". Postaraj się wybierać listewki o drobnych , w miarę równo ułożonych słojach wzdłuż listewki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Górna podłużnica na kadłubie jest trochę kiepska, chodzi o słoje, taka listewka lubi się "pokręcić". Postaraj się wybierać listewki o drobnych , w miarę równo ułożonych słojach wzdłuż listewki.

Faktycznie dopiero teraz to zauważyłem, ehh człowiek uczy się na błędach :)  Dziękuje za podpowiedz teraz będę zwracać na to uwagę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło zanim coś powstało, ale praca dom praca dom ...... Walka ze statecznikami była ciężka starałem się robić wszystko prosto, oczywiście nic na oko ;). Potrzebuje jeszcze trochę dopracowania ale dziś dopiero klej wysechł :)

post-10523-0-54945300-1490897573_thumb.jpg

post-10523-0-39223700-1490897579_thumb.jpg

post-10523-0-28410700-1490897586_thumb.jpg

post-10523-0-61388600-1490897591_thumb.jpg

post-10523-0-65870400-1490897598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie znam... :)

Tak sobie wymyśliłem jakoś i tak narysowałem. Te "belki" między wręgami to balsa, która zastępuje część listewek sosnowych. Czy będzie za ciężko? Wyjdzie w praniu dopiero. O ile oczywiście dojdzie do realizacji ;)

Oryginalna konstrukcja zachwyciła mnie swoją delikatnością. Moje wypociny faktycznie wyglądają ciężko. Sam już to zauważyłem. Ale to na razie projekt, który przecież można zmienić :)

 

Podziwiam twoją pracę i szczerze kibicuję :)

Jestem już na takim etapie budowy że mogę się coś wypowiedzieć. Sztywność jest naprawdę spora podejrzewam że dodanie tam balsy jest bez potrzebne naprawdę super się to trzyma i jest mocne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mateuszu, jakieś postępy przy budowie? :) Pogoda jest tak parszywa, że chyba trzeba zacząć coś budować bo na latanie mało okazji...

Hej niestety budowa stoi finanse mi nie pozwoliły na dalszą prace, miałem też małe problemy w życiu (musiałem poukładać conieco), teraz kupiłem trochę balsy i będę robić skrzydło od nowa te co miałem i drugie też, Postaram się w tym miesiącu chociaż dokończyć budowę i pokryć go folią ale czy starczy mi pieniędzy na osprzęt.... raczej wątpię :) No niestety takie życie :) Ale nie porzuciłem "projektu" :) A co do latania to pogoda nawet pozwala polatać mam trenerka który waży 4kg i wiatru się nie boi, tak więc jak jest całkiem ok pogoda to latam, to pozwala mi się odstresować inaczej bym zwariował :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ou :/ To trzymam kciuki, żeby się wszystko szybko poukładało, bez dwóch zdań.

 

Przy okazji się podepnę pod temat i zapytam, bo obserwuje go Andrzej, a definitywnie skarbnicą wiedzy jest on :)

 

Jeśli robimy skrzydełko proste, jak w Wicherku, sprawa jest dość prosta - robimy szablony ze sklejki, wycinamy żeberka z naddatkiem, skręcamy i szlifujemy wszystko razem.

 

A jak wygląda to w przypadku takiego zwężającego się skrzydełka jak w Edge'u? Robimy szablon ze sklejki dla każdej pary żeberek? Jaki jest na to patent? :)

 

Pozdrawiam!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

I jak pisałem wyżej temat nie umarł :) Skrzydła robię od nowa przez co się dużo wydłużyło, żmudne wycinanie "ręcznym cnc" niestety trwa :) Póki co narazie skrzydła na wcisk zrobione bez kleju (ale zaczyna wyglądać jak samolot..... wkońcu ;p) Niestety druga sprawa co do serw, silnika itp muszę się wstrzymać..... Auto mi siadło i 2tyś niestety muszę na niego wydać (jak to mówią "jak nie urok to.....no") ;/ Kobita powiedziała żebym sobie kupił wkońcu za 4 dni urodziny moje tak więc taki mały prezent. Choć nowych części nie kupie (elektryką nie najem się :D) może ktoś ma na sprzedaż silnik+ regulator tanio na sprzedaż do tego samolociku. Zalecany z planów jest taki: http://www.nastik.pl/axi-221234-p-741.html ale może znajdzie się coś dużo tańszego, może komuś zalega jakiś taki silniczek z regulatorem + jakieś serwa mikro   :)

post-10523-0-93111300-1497646752_thumb.jpg

post-10523-0-08657700-1497646756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają. W między czasie zaczynam właśnie robić maskę, póki co sklejam kawałki styropianu aby była odpowiednia długość. Pierwszy raz to będę robić włókno szklane już mam żywicę też. Będę dawać zdjęcia jak mi to wychodzi i prosił bym o krytykowanie i wytykanie błędów abym się nauczył :)

Ps. przepraszam za jakoś zdjęć ale telefon mi się zepsuł i mam pożyczony od kolegi trochę starszy :) 

post-10523-0-46943500-1498241662_thumb.jpg

post-10523-0-43634800-1498241665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy styrodur zamiast styropianu nie byłby trochę wygodniejszy do wykonania maski? będziesz wykorzystywał metodę traconego styropianu/styroduru?

Hmm robię to pierwszy raz tak więc pewnie było by łatwiej jak mówisz :) Tak to będzie taka metoda, zobaczę jak mi wyjdzie ze styropianem zrobienie tej maski jak nie będzie dobrze wychodzić to kupię styrodur. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.