Skocz do zawartości

Łódka wędkarska do wywożenia zanęt


Panjarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję najprostszego i najbardziej ekonomicznego rozwiązania. Wydaje mi się, że będzie najlepiej jeśli będą to dwa silniki i ich obrotami będzie się kierowalo łodzią.

Do tego wywrotka.

Dobrze by było wszystko kupić w jednym miejscu.

Proste schematy czytać potrafie, obsługa lutownicy też nie jest mi straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jumbo służy do spięcia wału silnika z wałem napędowym np. takim: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/LODZIE/Akcesoria-do-budowy-lodzi/Waly-napedowe/Wal-2483-M4-155-mm-MP-JET.html

Taki wał plus sprzęgło wyjdzie ok 40PLN za jeden komplet.


Tu masz przykład wywrotki na serwach.

 

 

Jedna duża wywrotka będzie wymagać raczej serwa windowego http://rcpitstop.pl/pl/p/HS-785HB-potezne-serwo-windowe-do-zaglowek/287

 

Dlatego wiekszość łodek to katamarany. Tam nie trzeba niczego podnosić tylko otworzyć klapę zsypową, a to zrobisz na najtańszych serwach za kilkanaście złotych (wyciągasz zawleczkę i zanęta wypada pod własnym ciężarem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowa dyskusja tanio to wynajmujesz kajak za 10 zł plyniesz wrzycasz karmę i wędke wracasz na brzeg i czekasz aż cos złapie.

 

U nas budowali łodki żanentowe  za kilka tysiaków z GPS auto powrotrm do brzegu , swiatełka burtowe reflektor do pływania nocnego i nawet z sonarem ,ale to kosztuje.

Tanio to dzisiaj w tym kraju nie ma nic a z chin trzeba długo czekać .

 

Dałem już linka gdzie wiedza na temat budowy jest wieksz niż na tym forum ale chyba nie lubisz czytac  http://lmgtfy.com/?q=%C5%82odzie%20zanetowe%20jak%20zbudowa%C4%87


 


 

 

Dlatego wiekszość łodek to katamarany. Tam nie trzeba niczego podnosić tylko otworzyć klapę zsypową, a to zrobisz na najtańszych serwach za kilkanaście złotych (wyciągasz zawleczkę i zanęta wypada pod własnym ciężarem).

I na dodatek śruby są zabezpieczone siatką żeby szuwarek nie wplatał się . Twoja wiedza Panjarek jest za słaba by sobie z tym poradzić .

Wał sam w sobie napełnony smarem uszczenia żeby woda niw wdarła sie do łodzi  ,  a nie sprzęgło jumbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda - to nie modelarz tylko rybak .Nawet nie wie jak działa aparatura nie mówiąc o bindowaniu i ustawianiu .

Dzisiaj już nie ma takiel literatury "Jak zbudować zdalnie sterowany model "  , lub "Miniaturowe lotnictwo" dzisiaj jest młodzierz , smarfonowa, komputerowa .

Ale coś znalezć w internecie gdzie jest wszysto nie potrafią .

 

Ja stary rocznik umię znalezć młodzierz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależało mi na samym zrobieniu łodzi i korzystaniu z niej na rybach niż na poznawaniu tajników technologii RC.

Szkoda że nie mam nigdzie jakiegoś sklepu gdzie można dotknąć i obejrzeć jak co działa ani nie ma w okolicy nikogo kto czymś takim się zajmuje. Nie mam gdzie podpatrzec na żywo jak to działa. Na zdjęciach w internecie też nie wszystko widać. Pozostaje mi czytanie i jakieś filmiki na yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "tajniki RC" są Ci obce nie zabieraj się za to w ogóle, kup gotową łódkę. Zaoszczędzi Ci to sporo czasu, a przede wszystkim pieniędzy, na nieudane, czy nie do końca słuszne rozwiązania. Jest kilka firm, czy prywatnych osób które zajmują się budową takich łódek i przynajmniej część z nich gotowa jest udzielić wielu wskazówek.

Poza tym przy cenach kadłuba wahających się pomiędzy 250 a 500zł szkoda czasu na budowę własnej skorupy, pewnie i tak wiele taniej Cię to nie wyniesie. Jeżeli koniecznie chcesz samodzielnie "podłubać" przy kadłubie podzwoń po firmach, które robią skorupy, często maja kadłuby do poprawek, np. z uszkodzonym żelkotem, niedolaminowane, czy też z innymi niezbyt poważnymi wadami, które dyskwalifikują kadłub jako pełnowartościowy towar, a przy odrobinie własnej pracy jesteś w stanie postawić taką skorupę na wodzie.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.