Skocz do zawartości

Problem z regulatorem 10A


kuba r.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z 10 amperowym regulatorem 3F - otóż po dodaniu gazu np. na maxa silnik (w tym zestawie emax BL 1806/25) przez 2-3 sekundy pracuje na pełnych obrotach, a po tym czasie zmniejsza moc mniej więcej o połowę. 

Sprawdzałem z innym zestawem napędowym - silnik+regulator 6A i wszystko wskazuje na to, że problem jest właśnie z tym regulatorem 10A. Ten drugi silnik również ma tę samą tendencję z tym regulatorem, natomiast wspominany wyżej silnik emax działa poprawnie z regulatorem 6A - koniec końców obydwa silniki mają problemy właśnie z tym regulatorem, a działają poprawnie z innym.

Niestety nie mam nazwy regulatora, bo jest tylko w przezroczystej koszulce - kupiłem używkę jakiś czas temu i nic o nim nie wiem.

Czy z tego opisu można coś wywnioskować? Kabelki i luty wyglądają w porządku.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak na pierwszy rzut oka wygląda na ograniczenie mocy z powodu spadku napięcia pakietu. Nie wiem co to za regulator... Typowo można ustawić 3 progi odcięcia przy których regulator obniża moc albo odłącza silnik (też się ustawia). Jeśli ten regulator ma ustawione ograniczenie mocy na wyższym napięciu niż  6-cio amperowy to właśnie wyglądałoby tak jak piszesz. Weź na stole większy nowy w pełni naładowany pakiet i sprawdź czy jest tak samo.

Napisz coś więcej o tym regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest to problem z pakietem, ma wydajność wg producenta 22A, mam kilka takich i na wszystkich jest to samo. Mam też inny regulator 10A, z większym silnikiem do F3P i pakiet tam wyrabia spokojnie. Druga rzecz jest taka, że problem spadku obrotów występuje również bez śmigła.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.