Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

wydawnictwo urwało się po około 10 numerach a było przewidziane na 34.

Tak po prostu? Czy była jakaś informacja, podanie przyczyny, zwrot kosztów lub gratyfikacja? :shock:

Ja nie prenumerowałem tylko nabywałem w kiosku, po przerwaniu dostaw dzwoniłem do wydawnictwa-powiedzieli że z przyczyn technicznych "wstrzymują" na jakiś czas.Później już tym się nie interesowałem ale wydaje się mi że te wstrzymanie to trwa do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

2 czy 3 tygodnie temu najpierw zamowilem prenumerate, pozniej po lekturze tego topicu zrezygnowalem. Pani sprawdzila czy nic nie bylo wyslane, nic nie bylo , wiec powiedziala ze anuluje prenumerate i nic wiecej nie trzeba robic. No to fajnie papa i dowidzenia. Dzisiaj przychodzi paczka (z nr 3 i 4), nosz ... , nie bylo mnie w domu , bo bym nie przyjal. Jutro kolejny telefon do DeAgo... :(

 

Łykinie ktoś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=445314111 ? :wink: , bo nie chce mi sie odsylac do deagostini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że też wypowiem się na temat tu poruszany.

 

Jako, że nigdy nie byłem na tym forum witam wszystkich modelarzy. Z góry od razu mówię, że nie ma doświadczenia w modelach RC.

 

Przeczytałem cały temat i zgadzam się w 100% z większością zarzutów pod adresem tego modelu. Jednak nie wszystkie z nich są słuszne, a większość nie ma potwierdzenia, ponieważ nie posiadacie gotowego modelu.

 

Postanowiłem zaprenumerować ten model, oczywiście wiem, że cena tego będzie 2,3,4x większa niż tego kupionego w sklepie, ale chcę się przekonać co z tego wyniknie (i zaznaczam, że nie chce robić z siebie bohatera, który poświęca się i wydaje pieniądze na coś co nie jest tego warte, żeby inni widzieli co z tego wynikło). Z góry proszę podarować sobie komentarze złośliwe, pogardliwe i te na temat poziomu mojej inteligencji.

 

Chciałbym też obiektywnie przedstawić niektóre wady i zalety całego czasopisma

 

Wady:

- niewątpliwie cena modelu,

- długi czas oczekiwania na złożenie całego modelu 1,5 roku,

- prawdopodobnie brak części zapasowych.

 

Zalety:

- silnik w prenumeracie gratis,

- przesyłka w kartonie a nie w kopercie jak czasem zdarzało się to robić DA,

- instrukcje składania modeli dobrze opisane,

- rys historyczny,

- prawa którym podlega samolot podczas lotu, trochę teorii i fizyki.

 

Jeśli ktoś będzie zainteresowany opiszę co było i jak wygląda w kolejnych numerach.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaprenumerować ten model, oczywiście wiem, że cena tego będzie 2,3,4x większa niż tego kupionego w sklepie, ale chcę się przekonać co z tego wyniknie[...]

Jeśli ktoś będzie zainteresowany opiszę co było i jak wygląda w kolejnych numerach.

To Ciebie bardzo proszę o założenie nowego tematu, gdzie będziesz opisywał budowę modelu, wrażenia, foty, ect., a administratorów jeszcze bardziej proszę o przypilnowanie "czystości" założonego tematu - do wieszania psów mamy niniejszy wątek :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi-00 też o tym myślałem, słuszna uwaga.

 

@Ładziak nie ma problemu.. tylko mam takie pytanie gdzie ten temat umieścić ? Bo skoro w dziale "Nieciekawe oferty" wiesza się na nim psy :) to może w jakimś innym ? Jeszcze nie przeglądałem całego forum i nie wiem gdzie mógłbym ten temat umieścić, żeby pasował.

 

EDIT:

 

@karlem - przeglądałeś ? Są błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Wady:

- prawdopodobnie brak części zapasowych.

 

2. Zalety:

- silnik w prenumeracie gratis,

 

Ad. 1 założe się, że magazyn części bedziesz miał na Allegro :)

 

Ad. 2

FAQ punkt nr 21:

 

21. Kiedy otrzymam silnik i nadajnik radiowy?

Silnik i nadajnik radiowy będą dostępne oddzielnie pod koniec kolekcji. Specjalna zniżka dla prenumeratorów.

 

Nigdzie nie ma informacji o gratisie w prenumeracie. Ktos pisal o cenie okolo 300zl za silnik i 300 za aparature, podobno wiadomosc Biura Obsugi Klienta.

 

--------------------------------------------

Co do mojej aukcji cena 75zl jest po kosztach, a 99zl jak sie komus spieszy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieżny_ wilk, jak zaznaczyłeś nie masz doświadczenia w modelarstwie RC. Co za tym idzie - tu już dedukuję - nie masz też pojęcia o sezregu spraw z tym związanych.

Dlatego powiem od razu, że piszesz głupoty! I wcale nie jest to obrazanie Twojej inteligencji - bo nikt na tym forum tego nie zrobi.

 

Wszystkie twoje uwagi na minus modelu są do potwierdzenia, ale te na plus są do obalenia. Co to za argument, iż zestaw z gazety jest dobrze zapakowany? Myślisz, że zestawy czyli "kity" innych firm przychodzą w szarej kopercie? Jaki gratis silnik? Za silnik i nadajnik płacisz osobno. Już teraz wiadomo, że zapłacisz za tandetę jesli chodzi o nadajnik, a i silnik nie należy do tych popularnych choćby. Myślisz, że jakikolwiek zestaw ze sklepu nie ma instrukcji? Rys historyczny i prawa jakim podlega model w locie - tego w necie masz zatrzęsienie ale jesli za tę informację chcesz zapłacic ponad 1000zł ...Tak więc Twój post miał być tylko na zasadzie - ..a ja na złośc wszystkim odmrożę sobie nogi? Po tym wszystkim co zostało tu napisane - fak wiele wypowiedzi można by od razu skasować jako nie na temat i nieeleganckie - bardzo dziwi mnie postawa kogokolwiek - tym bardziej nie siedzącego w temacie kto chce wydać na model 3xtyle za ile kupiłby od ręki firmowy zestaw,ale to przecież Twoje pieniądze i twoja decyzja.

 

EDITT: jesli te opisane prawa, którym podlega model są tak opisane jak poczatkowe dane i opis modelu to ja dziękuję za takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieżny_wilk za 1000 zł gotów jestem przygotować Ci 2 godzinną prezentację na temat samolotu Spitfire włącznie z użyciem go na wszystkich frontach drugiej wojny światowej, teorię lotu modelu też mogę zreferować a już zupełnie gratis wezmę model 2 nadajniki z kablem uczeń-trener i dam Ci po prostu polatać :). Oferta dagostini niema żadnych plusów to oferta nastawiona na nieznającą tematu osobę wciągającą ją w jakiś koszmarny sposób zakupu modelu i wyposażenia po mocno zawyżonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker przecież pisałem, że nie chce robić tego ani na pokaz ani na złość itp. Chciałem poinformować innych którzy, albo wpadli na taki sam pomysł i boją się przyznać, albo po prostu są ciekawi co z tego będzie, ale skoro nikt nie potrzebuje takich informacji to przecież nie będę zmuszał do czytania, a tym bardziej nie będę spamował forum. Widzę, że jesteś dość negatywnie nastawiony do tego modelu. Pisałem, że jest lepiej zapakowany niż poprzednie produkty DA, tylko tyle.

 

Zadzwonię dziś/jutro do biura obsługi klienta i zapytam się jak wygląda sprawa silnika, oraz zapytam się jakiego rodzaju będzie elektronika (sami zaznaczyli, że może się różnić od tego prezentowanego na zdjęciach)

 

Ciesze się, że zabieracie swój głos, ale ja staram się obiektywnie potraktować temat, a by macie (przynajmniej większość) bardzo subiektywne uczucia.

 

Zaznaczam, że jestem po prostu ciekaw, niewykluczone, że kupię niebawem model ze sklepu.

 

EDIT:

 

CloneTrooper, informacja znajduje się w pierwszym numerze, zadzwonię upewnić się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaprenumerować ten model, oczywiście wiem, że cena tego będzie 2,3,4x większa niż tego kupionego w sklepie, ale chcę się przekonać co z tego wyniknie (i zaznaczam, że nie chce robić z siebie bohatera, który poświęca się i wydaje pieniądze na coś co nie jest tego warte, żeby inni widzieli co z tego wynikło). Z góry proszę podarować sobie komentarze złośliwe, pogardliwe i te na temat poziomu mojej inteligencji.

 

Trochę dziwi mnie fakt takiego podejścia do tematu po uzyskaniu niezbitych dowodów zdzierstwa jakie stosuje wyżej wymieniona firma . Fajnie reasumuje twoja wypowiedź Irek i trudno się z nim nie zgodzić można to jedynie określić jak wyważanie otwartych drzwi . Jak wielu kolegów już wcześniej napisało za kwotę wydana na ten model możesz kupić identyczny lub lepszy z pełnym wyposażeniem i wysokiej klasy aparaturą , ale cóż Ty z przekory chcesz udowodnić ze wszyscy co tutaj pisali nie maja racji i chcesz wydać 3000 zł na coś co nawet nie zapewni dalszego rozwoju w twoje działalności modelarskiej. Gratuluje wyboru i czekamy na bardzo długi (oczywiście czasowo) temat z budowy modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie fakt takiego podejścia do tematu po uzyskaniu niezbitych dowodów zdzierstwa jakie stosuje wyżej wymieniona firma . Fajnie reasumuje twoja wypowiedź Irek i trudno się z nim nie zgodzić można to jedynie określić jak wyważanie otwartych drzwi . Jak wielu kolegów już wcześniej napisało za kwotę wydana na ten model możesz kupić identyczny lub lepszy z pełnym wyposażeniem i wysokiej klasy aparaturą , ale cóż Ty z przekory chcesz udowodnić ze wszyscy co tutaj pisali nie maja racji i chcesz wydać 3000 zł na coś co nawet nie zapewni dalszego rozwoju w twoje działalności modelarskiej. Gratuluje wyboru i czekamy na bardzo długi (oczywiście czasowo) temat z budowy modelu .

 

Nie, że nie mają racji. Albo potwierdzę to co wszyscy pisali, lub nie potwierdzę posiadając argument którym będzie złożony model. Nie wiem czy temat jest potrzebny skoro wszyscy próbują mi udowodnić że to oni mają rację. Pisać temat tylko po to żeby reszta mogła krytykować mija się z celem, już teraz robi się z tego krytyka a nie dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.