Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
"na wręgę silnikową "

"muszą być silikonowe "

"wręgi były z balsy"

wręga silnikowa to nie wręga silikonowa i powinna być z porządnej sklejki :devil:

 

:oops: tak to jest jak się przed kompem dużo czasu spędza to się nie widzi :D dzięki za odpowiedź.. też się zdziwiłem tym silikonem, ale co tam ja się nie znam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej koszty reklamy, niezle miliony musialy na to pojsc skoro ja to z 30x w tv widzialem.

 

A co do tej wregi, przypuszczam ze bedzie jeszcze kawalek sklejki zakladany na ta balse, zostaje tam z tego co widze jeszcze 3mm by wkleic drugi element rownolegle do tego balsowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że aby porównać wytrzymałość elementów nie trzeba być modelarzem.

 

Trzeba!

Im więcej modeli zrobisz tym więcej na ten temat wiesz. Jak ktoś żadnego nie zrobił o niestety jego wiedza jest mizerna. A niestety tylko tacy biorą się za modele od De...

Ja już kilka zbudowałem i to spalinowych, ale jak robię następny to mam ciągle wiele pytań. Więc męczę nimi kolegów z większym doświadczeniem np. na tym forum.

 

Każdy model sklejony daje wrażenie mocnego, ponieważ nic się tam nie rusza i nie ugina za bardzo. Dopiero w locie wszystko wychodzi. Więc jak już skleisz swojego spita uruchom go na ziemi i niech silnik trochę popracuje na różnych obrotach. Jak się model nie rozleci po 10 min. to możesz dzwonić po kogoś doświadczonego aby pomógł Ci go oblatać.

 

Jeżeli chodzi o wręgę silnikowa to lepiej dać za mocną niż taką, która budzi jakiekolwiek wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady mnich. Nikt nie twierdzi, że to się rozpadnie zaraz po uruchomieniu silnika. Jesli to jest faktycznie zestaw z wycofanej oferty podanej w linku pare wpisów wcześniej to będzie to taki sobie zestaw ( pod wzgl. makietowym). Jedyne do czego możemy i musimy :!: przyczepić sie to cena i czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż ci co skladają dotrą do momentu oklejania modelu folią.To będą jaja.Wydawnictwo pewnie da folie wyliczona na styk (o ile w ogole da).Juz widze te kolejki w sklepach modelarskich aby dobrac chociaz podobny odcień.I jeszcze kilkadziesiat zlotych za metr.Co znowu wywinduje cene modelu jeszcze bardziej.Sklepy modelarskie juz powinny sie zaopatrzec w zapas folii w odpowiednich odcieniach.A przy okazji mozna bedzie sprzedac spora ilosc zelazek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwage na zdjecia w dziale "spalinowe" tych co skladają ten model.Ostatnie zdjecie przedstawia tubke białą z niebieska zakretką. Czy to jest klej? Czy to jest cyjak? Bo raczej zywica dwuskladnikowa to to nie jest. A tak na powaznie to najbardziej mi to pasuje na klej taki jaki jest dawany z meblami do wlasnego montazu czyli zwykly Wikol? Mylę sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwage na zdjecia w dziale "spalinowe" tych co skladają ten model.Ostatnie zdjecie przedstawia tubke białą z niebieska zakretką. Czy to jest klej? Czy to jest cyjak? Bo raczej zywica dwuskladnikowa to to nie jest. A tak na powaznie to najbardziej mi to pasuje na klej taki jaki jest dawany z meblami do wlasnego montazu czyli zwykly Wikol? Mylę sie?

 

Żaden CA nie zastąpi kleju wikolowatego jeśli chodzi o klejenie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.