Skocz do zawartości

OS FS 91 II surpass


choina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Coś mnie podkorciło i chciałem poprawić niskie obroty. Zacząłem kręcić igłą od wolnych i skończyło sie na tym, że rozregulowałem silnik :(

Jakie jest fabryczne ustawienie igły wolnych obrotów? Wykręcam igłę w lewo do końca a następnie ile mam ją wkręcić?

Jak ustawione iglice macie w swoich silnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcam igłę w lewo do końca a następnie ile mam ją wkręcić?

 

odwrotnie !!

 

wkręcasz do końca i odkręcasz,...............ile??...............pewnie ze 2obroty na początek i doregulować :D

 

Też tak myślałem, jednak tak to u mnie jest z igłą od wysokich.

Natomiast od niskich podczas wkręcania w pewnym momencie kończy się gwint i śruba wypada z gwintu. Już tak raz zrobiłem i ledwo ją wkręciłem na gwint. A wykręcając dochodzi do pewnego momentu i się blokuje tzn. nie można jej wykręcić dalej.

Albo ja coś źle robię albo w moim silniku jest inaczej.

Czytałem instrukcje od silników ASP i tam właśnie napisane jest żeby wkręcać a następnie odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Ja mam ten silnik, jednak nigdy nie wykręcałem igły od wolnych obrotów… To prawda że od wysokich obrotów powinieneś dokręcić do końca i wtedy odkręcić ok. 2,5 raza igle a potem doregulować… Z tego co słyszałem regulacja wolnych obrotów powinna być na odkręconej ok. 1 do 1,5 raza iglicy od wolnych i na takich ustawieniach silnik powinien być zapalony, nagrzany i dopiero delikatnie regulowany (zmiany na śrubie bardzo niewielkie). U mnie udało się to po 5 min. Ważne też byś dobrał na głównej iglicy odpowiednia mieszankę… Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.