Skocz do zawartości

Identyfikacja silnika


MASK

Rekomendowane odpowiedzi

No OK ...wiedzialem bo naprawde ciezko jest "znalezc" silnik ktory jest produkowany prawie ze jednostkowo czy w zestawie ...sa setki czy nawet tysiace takich silnikow i w tym galimatiasie znalezc ten wlasciwy jest s u p e r ciezko ...ale nieszkodzi znowu jestesmy madrzejsi o ten wlasnie amerykanski silnik ...nigdy go nie spotkalem i nigdy bym na niego nie trafil gdyby nie Ty ...

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzilem raczej, ze to jakas europejska konstrukcja. Okazala sie amerykanska, a ci maja dosyc dokladnie udokumentowane osiagniecia, a jestem dosc dobrze zaopatrzony w te kwity. Zreszta, u nich nie bylo wojen, ani ruskich :mrgreen:

Co do Twojego silnika, to... ??? Jedyne co udalo mi sie znalezc co jest nieco podobne do tego, to ten GHG (ale tylko podobny):

 

p1040572zp8.jpg

 

PS Mysle, ze trzeba bedzie napaść administratorow co by wygospodarowali kącik dla wielbicieli staroci. Na alledrogo spostrzeglem nowe zjawisko, mianowicie stare webry osiagaja wyzsze ceny niz lśniace OSy. To chyba dobry znak ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety pusty w srodku; nie ma korbowodu, tloka i cylindra. Moze kiedys trafie na te czesci. Co nieco w sieci znalazlem, ale niezbyt wiele. Moze ktos wie cos wiecej na temat tego silnika?

Spróbuj skontaktować się z Panem Andrzejem Rachwałem . Dorabia części do różnych silników- może uda Ci się z jego pomocą doprowadzić silnik do stanu używalności.

Takie namiary znalazłem do modelarni prowadzonej przez Andrzeja Rachwała:

Klub Mod. Lotn. "Zefir" przy ZDK Sp. Mieszk. "Lokator" Andrzej Rachwał 41-300 Dąbrowa Górnicza Wojska Polskiego 45

tel. (032)-262-50-93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiar! W sprawie Tego motorka raczej zawracal mu glowy nie bede, ale mam kilka innych ktore sa tego warte, chocby polski Piorun. Zastanawialem sie wlasnie kto moglby dorobic tlok i cylinder do Piorunka. Uruchomienie tego motorka byloby nie lada ciekawostką.

 

egzemplaz wykonany przez bbbb.znanego polskiego Modelarza

Mam wrazenie, ze o Rachwala wlasnie chodzi, czy to jego silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A gdzie takie cudo sprzedaja jaka jest cena i prosil bym o parametry (moc pojemnosc)

Ten, to pierwszy produkowany Laser. Byl robiony w latach 1983/84, pojemnosc 10ccm, moc 1,2 KM, czyli sporo nawet dzisiaj. Ze wzgledu na niezawodnosc sa stosowane przede wszystkim w modelach redukcyjnych.

A tu link:

http://www.laserengines.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.