Skocz do zawartości

Polowy odczyt zapisu z karty SD


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ stałem się ''szczęśliwym'' ;) ( to się okaże ;) ) posiadaczem Fly Cam One V2 chciałbym zapytać o jakiś tani sposób, żeby na lotnisku obejrzeć co ta kamerka nagrała. Wiem, można by laptopa wozic, ale nie mam. Szukam jakiegos mini telewizorka LCD z funkcją czytnika kart SD. Wtedy wrzucilbym kartę do takiego mini tv i na lotnisku jeszcze ocenił, czy filmowanie się udało czy też nie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mp4 z gniazdem SD lub mini SD (100-130zł) i karta z adapterem albo nawigacja za 300zł lub palmtop ale to już drożej. Do podglądu nagrania mp4 spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było by jakieś PDA, ale to jak zauważył kolega wcześniej są spore koszty, ale może warto zastanowić się nad inwestycją w taki mały kombajn. Sam korzystam z Mio P360 (głównie GPS'a - też przydatna rzecz), miałem do czynienia z paroma innymi modelami tej firmy, mogę z czystym sumieniem polecić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie to ma bardzo małą rozdzielczość w stosunku do rozmiaru, ale nie jest to problem skoro potrzebujesz go tylko do podglądu filmu.

Nigdzie nie znalazłem informacji na temat wbudowanego akumulatora - całkiem możliwe że owego nie posiada (nic dziwnego przecież to ramka do do zdjęć, która powinna stać na biurku :wink: ), w takim razie będziesz musiał sobie dokombinować jakiś zasilacz do auta, w zestawie masz tylko sieciowy.

No i musiałbyś wywiedzieć się czy faktycznie poradzi sobie z odtwarzaniem tego formatu. Pamiętaj że jest to produkt z zintegrowanym oprogramowaniem (czyt. zero elastyczności), i nie udostępnia żadnego systemu operacyjnego, nawet okrojonego. Nawet informacje na stronie producenta są bardzo skromne: www.emprex.com/02_products_02.php?id=232. Całkiem możliwe że odtwarzanie czegokolwiek, wymaga zgrania danych najpierw na pamięć wbudowaną, a biorąc pod uwagę ilość tej pamięci - cóż, nie pooglądasz sobie filmów dłuższych niż parę - paręnaście sekund.

Ogólnie odradzam zakup tego urządzenia, chyba że masz możliwość wziąć tą ramkę w łapki i wszystko osobiście przetestować, możesz po marketach poszukać jej w tym celu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin.

W UK widzialem odwarzacze dvd z wbudowanym portem na karty SD.

Szukaj w sieci Currys,Comet,Maplin.

Cale od 7'' do 9,te ostatnie dosc drogie.

Masz wowczas gwarancje odtworzenia prawie wszystkiego.Podpowiem , ze wazne jest aby mial system Divix .Jesli go ma,to odtworzy kazdego mpeg-a,avi,czy inny zakodowany plik.(niektore aparaty maja kodek Panasonic 06 i tylko orginalny odtwarcz zainstalowany w pc moze to odtworzyc-wiekszosc tych playerow dvd ma tez taki kodek,nie mowiac o Windows czy Mac -Quick Player)

Standartowo jest wtyk 9-12 v .Mam takiego playera (bez karty sd) ,czyta wszystko-doslownie,sluzy jako podglad dla ,,widzow'',na zlocie ogladalismy na nim lot Krzyska,Killerusa i IRC-a.Sytem PAL/NTSC/SECAM i 5,5 -6,5 MHz fonia to juz standart.

 

Koszt 7 calowego playera to ok 400 zl na nasze :devil:

O 50% drozsze sa wersje z nagrywaniem (portable recorder)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, również posiadam FlyCamOne 2, a do "polowego" odczytu używam innego sprzętu latająco-rejestrującego - Casio exilim - aparat fotograficzny z funkcja filmowania, nagrywa w tym samym standardzie co FCO 2, ma ekran 3calowy... No oczywiście to nie szczyt techniki, ale doskonale się sprawdza jako odtwarzacz plików naziemny i jako sprzet do rejestracji z powietrza. Mój model to Casio exilim 6MP...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.