Skocz do zawartości

MULTIPLEX " Blizzard"


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem pierwszego swojego MULTIPLEX-a . Ostatnio coraz mniej czasu na dlubanie a i na latanie tak na styk wiec wybor padl na cos prawie gotowego.

Chetnie dowiem sie czegos wiecej od kolegow jesli tacy sa i lataja tym modelem.

Zwlaszcza interesuje mnie uwagi dotyczace budowy ( na wyrost powiedziane ) a raczej skladania modelu. Zestaw robi baaaardzo dobre wrazenie. :)

JA na szybko przegladajac instrukcje dopatrzylem sie jednego minusu... SZkoda ze Multiplex robiac gdniazda na swoje wlasne wtyczki laczace serwa skrzydel z gniazdem w kadlubie nie dolozyl ich do zestawu.A jak byloby milo jakby odrazu dodawal gotowe przedluzacze z koncMPX M6. No szkoda.

Tak wiec pytanie..W ktorym sklepie dostane takowe wtyczki?

Postaram sie w miare relacjonowac budowe o ile nie wpadne w szal skladania i przypomne sobie o aparacie jak juz nakleje naklejki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Chetnie dowiem sie czegos wiecej od kolegow jesli tacy sa i lataja tym modelem.

Jakoś nie pamiętam, aby ktokolwiek opisywał już ten model, także nie zapomnij o fotkach i to ze szczegółami, już od stadium wyjęcia z pudełka.

Też przyglądałem się tej nowince Multiplexu i zastanawiało mnie, dlaczego jest sporo droższy od np. EG. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak mowilem...Troszke sie zagalopowalem bo wieczorem do fotek swiatla nie bylo a bydowac sie chcialo :), ale dzisiaj postaram sie wrzucic jakies foty.

Blizzard ma kilka fajnych patentow , ale glownie chyba roznica glowna pomiedzy innymi modelami jest taka ze modelik jest bardziej "sprasowany" Juz wiecej elaporu nie dalo sie chyba wcisnac w forme :lol2: Skrzydla maja w najgrubszym miejscu 12mm i naprawde jak na styromaterial sa to zyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... a juz myslalem ze jest wiekszy od EG a tu zonk... 1,38m tylko... :/

czekam na fotki i relacje z budowy...

A mnie pociągał właśnie ze względu na ten rozmiar. Ciągle brak mi czegoś, co użytkowałbym koło domu nie rozkładając do transportu, po prostu taki dyżurny, zawsze gotowy do startu modelik do relaksu, dlatego odpada jakiś akrobat czy wyścigowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki tak na szybko i to co wydaje mi sie interesujace.

Model caly zarowno skrzydla jak i kadlub sa wzmocnione pretami szklanymi ktore wsadzamy w rowki na nie przygotowane i zalewamy CA

album_pic.php?pic_id=75

Krawedzie kadluba przy mocowaniu kabiny rowniez sa wzmocnione od wewnatrz

album_pic.php?pic_id=76

Kabina mocowana jest na specjalne zatrzaski.Jak sie to bedzie sprawdzac to sie okaze.Poki co wyglada to dosc ciekawie

album_pic.php?pic_id=78

Fajnie jest rozwiazane mocowanie skrzydla. Srubki wskakuja na swoje miejsca a za nimi zaskakuja zapadki Widac tez gotowe miejsce na wtyczke MPX ( szkoda ze nie ma w zestawie )

album_pic.php?pic_id=77

Kolejna rzecz ktora mi sie podoba to dzwignie sterow. Proste i pomyslowe ale czy bedzie zdawalo egzamin to sie okaze. Tu mam watpliwosci ale moze sie myle

album_pic.php?pic_id=79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odbyl sie dziewiczy lot Blizzarda a ze nie jestem przesadny to odwazylem sie zrobic fotki przed oblotem.

 

album_pic.php?pic_id=110

 

 

No i tytaj ja w swej wlasnej osobie dumnie dzierze ptaka w rece :lol:

 

 

album_pic.php?pic_id=116

 

Chwile potem lekki wyrzut i model poszybowal pieknie jak po sznurku wymagajac jedynie lekkiego trymu

 

 

album_pic.php?pic_id=111

 

 

A potem to juz bylo tylko coraz lepiej

 

 

album_pic.php?pic_id=112

album_pic.php?pic_id=113

album_pic.php?pic_id=114

album_pic.php?pic_id=115

 

A teraz podsumowanie...Model jakosciowo SUPER...porownujac go z EG zdecydowanie sztywniejszy a sam material bardziej gesty zeklbym ze drugie tyle.

Mdelik lubi szybko latac i to jest jego zywiol. Ja latalem z silnikiem 140W i rekreacyjnie mozna bylo tak sobie polatac ale producent zaleca silniki od 250-500W. TAk wiec czeka mnie w najblizszym czasie zmiana napedu na cos ostrzejszego :) Tym bardziej ze swist lecacego szybko blizzarda jest super!!!

Ogolnie jestem zachwycony a z poczatkiem wrzesnia przetestuje go na zboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super modelik, znowu multiplex pokazał klasę.

Muszę go zobaczyć na żywca i ten dźwięk przelotu nad głową

A ich szybkośc widać choćby na tym filmię http://pl.youtube.com/watch?v=W41gCoJvbkg

Może by tak kiedyś udało się razem na Żarze polatać, a i widzę 2,4GHz (co to wszyscy rezygnują 35MHz :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i widzę 2,4GHz (co to wszyscy rezygnują 35MHz )

Niech rezygnują, będzie mniej ludzi na 35mhz i mniej zakłóceń :)

Co do modelu to bardzo ciekawa konstrukcja liczę że zobaczę go kiedyś na żywo ,podczas jakiś wspólnych lotów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 2,4 to powiem tak..Bylo to moje pierwsze latanie na 2,4 i jestem zachwycony...Po pierwsze nie musialem wytezac wzroku czy ktos lata po 2 stronie laki a jesli tak to na jakim kanale..Zero drgania i buczenia serw i machania przed soba antena....No a juz o intuicyjnosci samej obslugi spectrum to juz pisac nie bede...Na dobra sprawe jak ktos wie co chce zmienic i zrobic to nie musi zagladac do instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W termice takiej jak dzis to napewno mozna sie ponosic i to ze hoho...Modelik widac ze lubi latac szybko wiec pewnie i tak za lekki mam teraz i bedzie lepiej latal jak dostanie ciezszy silniczek :D a i mocniejszy. Wagi teraz nie podam.Moze cos jutro bede wiedzial.

Teraz mam

3 serwa HXT 900

regler TURINGY 18A

Aku 3S1P 1600mAh ZIPPY

silnik Turnigy 2213 22turn 924kv 17A Outrunner

Odbiornik AR 6200

 

A zamierzam silniczek zmienic na TEN

i reglerek na 30A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.