Skocz do zawartości

MULTIPLEX " Blizzard"


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dosyć ciekawą propozycją do modelu jest ten silnik -> http://www.pjs.cz/product_info.php?cPath=1&products_id=49 cena 39 EUR + transport

Ja prawdopodobnie zamontuję Axi 2814/20 + 3xA123 1000mAh.

Jeszcze jedno pytanie, jak z lądowaniem? Czy potrzebuje dużo miejsca? Czy warto podlaminować skrzydła aby sie nie rysowały przy lądowaniu?

 

Jeżeli ktoś by się wybierał z Blizzardem na zbocze to poproszę o info na forum. Jeżeli będę miał chwilę to chętnie bym dołączył oczywiście własnym środkiem transportu. Powinienem poskładać model do piątku, w najgorszym wypadku w wersji szybowcowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, prawdopodobnie będę mógł byc na Durbaszce w sobotę 13-go ok. 10tej lub 11tej na parę godzin. Nigdy tam nie byłem, czy da się podjechać do schroniska samochodem, czy trzeba dojść pieszo? W internecie jest coś o dojściu pieszo od strony Jaworek.

 

Będę latał na kanale 79.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy "problem". Blizzard ma bardzo ładnie wykonaną wręgę pod silnik, z tym że otworki są pod rozstaw śrubek 25mm a w mom AXI 2814/20 jest rozstaw 16 i 19mm :shock: czeka mnie wycięcie wręgi i wstawienie nowej, ponieważ oryginalna jest tak mocno ażurowana, że o nawierceniu nowych nie ma mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace postępują :) wręga nawiercona. Na szczęście plastik, z którego wręga jest wykonana się nie wykrusza, bardzo ładnie poddaje się wierceniu.

 

Serwa HS-55, które nabyłem mają o ok. 3cm za krótkie kabelki sygnałowe, a że nie mam ochoty ich sztukować i bawić się w podcinanie styropianu w skrzydłach aby pomieścić zgrubienia po łączeniu kabli będę musiał zakupić HS-65HB o dłuższych kablach. Jeżeli ktoś szuka informacji o długości kabelków w serwach Hitec to można je znaleźć na stronie www.hitecrcd.com w "spec sheet" załączonych do opisu każdego serwa.

 

Wiele czasu spędziłem na znalezieniu odpowiednio chudego pakietu aby zmieścił się w kadłubie i nie zahaczał o kabelki przylutowane do złączki Multiplexa wklejonej w górną część kadłuba. Mój pakiet ma wymiary 20x33x105 wagę ok. 150g i pojemność 1500mAh. Pomimo dobrych wymiarów wystające kable zasilające przysparzają trudności w umieszczeniu pakietu w odpowiedniej pozycji, ale jest to wykonalne.

 

Odbiornik będę musiał zamocować przed sklejeniem połówek kadłuba ponieważ po sklejeniu jest to możliwe tylko jeżeli kabelki przedłużające serwa są dłuuugie.

 

Mma też uwagi do zawiasów. Chodzą trochę ciasno, nawet po delikatnym nasmarowaniu.

 

Hm, może do soboty skończę model.

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc zawias miałem na myśli podwójną plastikową dźwignię i aluminiowy wałek z ośkami wsadzanymi w otworki ramion dźwigni, gdzie w środku wałka jest owtorek na bowden i śrubkę go blokującą.

 

Co do małej ilości miejsca, to jest tak, że jest go dużo ale jak przyjdzie umieścić pakiet LiPol to nagle okazuje się, że parę rzeczy przeszkadza w jego umieszczeniu, np. wystające zaczepy pokrywy kabiny, wystające kable ze złączki Multiplex, obniżający się kadłub. Postaram się zrobić zdjęcie. Być może problem jest tego typu, że na razie próbuję umieścić pakiet zgodnie z instrukcją Multiplexa, czyli pod skrzydłem. Być może w końcowej konfiguracji okaże się, że nie trzeba go tak mocno wpychać do kadłuba i wtedy z przeszkód zostaną co najwyżej zaczepy kabinki.

 

Co do serw niestety okazało się, że długości kabelków podane w internecie przez producenta mają się nijak do wymiarów rzeczywistych, czyli pozostaje mi przedłużyć kabelki o 2-3 :|

 

Pozdrowienia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Arku za wskazówkę. Silnik mam 35mm AXI 2814/20 waga ok. 106g. Spróbuję poskładać wszystko na sucho i zobaczyć gdzie wyjdzie położenie akumulatora. W stosunku do maksymalnej wagi wyposażenia mam zapas ok. 70g więc jest szansa, że będzie sporo przed skrzydłem.

 

Pozdrowienia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, jak umieściłeś serwa w skrzydłach, HXT900 są grubsze od płata, więc nadwyżka wystaje na górze czy pod spodem?

 

Samolocik, jaka waga wyszła w twojej konfiguracji z A123?

Czy ten silnik nie ma za małych obrotów do takiego pakietu?

 

Filmik jak startuje Blizzard: http://pl.youtube.com/watch?v=e_fQgkr81sk&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.