Skocz do zawartości

MULTIPLEX " Blizzard"


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy za słaby - używam obecnie podobnego. Drugi może być za mocny na Twoją baterię jezeli masz 1800mAh 20C, czyli prąd maksymalny 36A. Jeżeli masz taką baterię to poszukaj czegoś co pobiera maksymalnie 30A i z KV 1100 i wyżej zasilanego 2-3 celami. Takie silnik ważą przeważnie między 80 a 120g. Jezeli masz mocniejszą baterię = minimum 25C to drugi silnik może być tyle, że długo na tej baterii nie polatasz. Ale może lepiej krótko a dobrze. Może ktoś używa konkretnego modelu silnika Turnigy w Blizzardzie i jest z niego zadowolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Może ktoś używa konkretnego modelu silnika Turnigy w Blizzardzie i jest z niego zadowolny?

 

I to jest to magiczne, najważniejsze pytanie :D Np. dzięki Piotrowi już wiem, że pierwsza opcją odpada. A co do pakietu, to też kupuję nowy - to po prostu wezmę z Nano-tech :)

 

Czekam na inne odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, wiem że może trochę odgrzewam kotleta ale temat zbiorczy więc nie będę zakładał nowego.

Mam parę pytań do posiadaczy MPX Blizzard. Na wstępie jeszcze dodam, że są to moje początki z modelarstwem "latającym" więc proszę o wyrozumiałość jak pytanie będzie oczywistą oczywistością :)

 

No to lecimy:

 

1. Pierwsze pytanko dotyczy klejenia. Mam UHUPor'a którym zamierzam skleić kadłub i jakieś kawałki większej powierzchni. Czy do wklejenia serw, drutu z tworzywa i mniejszych kawałków też się nada czy zaopatrzyć się w CA do styro?

 

2. Mam serwa HXT900 i zamierzam zrobić ogon na dwóch serwach i tu mam problem z przeprowadzeniem przewodów. Wg instrukcji jak dobrze rozumiem przewody od obu serw mają przejść "pod" jednym z serw - jak to zmieścić :) ciąć jakiś rowek czy ma wejść tak jak jest wycięte :)

 

3. Jak wklejaliście ten drucik z tworzywa? Najpierw klej później ten drucik, czy włożyć go w rowek i zalać klejem?

 

Więcej pytań nie pamiętam, ale przy dalszym dłubaniu pewnie coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat Blizzarda.

 

Kończę składać ten model i zastanawiam się, co autor instrukcji miał na myśli w kwestii ustawień ????

 

Flaps: 2 mm down -- obie lotki 2mm w dół

Spoilers: 12 mm up -?

Snap-flap: 2 mm up -?

 

Elevator compensation -?

Spoilers 0.5 mm ‘down’ -?

Flap max. 1 mm ‘up’ -- obie lotki 1 mm w górę

Power 0.5 mm ‘down’ -?

 

Translator się pogubił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat Blizzarda.

 

Kończę składać ten model i zastanawiam się, co autor instrukcji miał na myśli w kwestii ustawień ????

 

Flaps: 2 mm down -- obie lotki 2mm w dół

Spoilers: 12 mm up -?

Snap-flap: 2 mm up -?

 

Elevator compensation -?

Spoilers 0.5 mm ‘down’ -?

Flap max. 1 mm ‘up’ -- obie lotki 1 mm w górę

Power 0.5 mm ‘down’ -?

 

Translator się pogubił ;)

 

spoilers: spoilery (hamowanie modelu?) - lotki 12 mm w górę, jednocześnie ster wysokości 0.5mm w dół,

snap-flap: nie mam pojęcia :)

Flap max: klapy, obie lotki 1mm w górę,

Elevator "power": mix steru wysokości z gazem: zależność liniowa, gdzie: bez gazu - ster wysokości na 0, przy pełnym gazie - ster wysokości na 0.5mm w dół.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Niedawno stałem się posiadaczem Blizzarda. Wczoraj odbył się oblot i dziś zrobiłem kilka lotów. Waga rtf w wersji moto 930 gram.

Mam pytanie odnośnie jego wykończenia, bo narazie lata jak go stworzono. Czy do wykończenia (poszpachlowania) mogę użyć szpachli samochodowej Novol, a do pomalowania zwykłych sprayów (nie Motip). Jak wiadomo to pianka i nie chcę żeby ją zeżarło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.