Skocz do zawartości

Graupner mx-12 Czy można nim sterować symulator na kompie??


yeahlon

Rekomendowane odpowiedzi

Mi udało się uruchomić MX'a z tym interfejsem przy użyciu programu Parallel Port Joystick. Działają mi tylko 4 kanały, ale że to wystarczy do latania to nie chciało mi się kombinować by kolejne dwa uruchamiać.

Gdy już sobie zassiesz i zainstalujesz ten program tutaj masz instrukcję jak to uruchomić pod AeroFly, pod FMS też działa, pod inne symki też pewnie da się uruchomić,

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Mam do tej aparatury stosowny (zdaje się) kabel, zakończony jest żeńskim wtykiem COM. Prosiłbym o pomoc w ew. ustawieniu opcji, jeśli się da.

Tak tą aparaturą można sterować symulatorem. Trzeba tylko pamiętać że MX'y mają ujemny względem masy sygnał PPM, więc trzeba to podłączać odwrotnie niż w reszcie aparatur (trzeba zamienić kolejność przewodów). Powoduje to że sygnał PPM jest widziany jako pozytywny o przeciwnej polaryzacji, jednak znanemu mi interfejsowi to nie przeszkadza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mam kabel do Hiteca na USB jak zrobić przejściówkę aby obsługiwała też MX 16 syna

 

Ten interfejs USB ma pewnie wejście na mini jack, albo na DIN6. Na stronie mojego interfejsu masz opisane wyprowadzenie sygnałów we wtyczce DIN a jeżeli to jest mini jack, to najprawdopodobniej sygnał PPM jest na wierzchołku a masa na trzonku. Trzeba wyprowadzić to na innego jacka gdzie po zamienieniu przewodów masa będzie na wierzchołku wtyku a sygnał PPM na trzonku. Powinno działać i o ile nie zrobisz zwarcia to na pewno nie uszkodzi ani aparatury ani interfejsu.

Największym problemem jest chyba wejście w posiadanie żeńskich wtyczek jack lub DIN6. Jakby co mam takie rzeczy na stanie, tyle że do końca sierpnia jestem na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.