Jump to content

Problem Turnigy Be Found Lost Model Beeper


vlodi
 Share

Recommended Posts

Posiadam Turnigy Be Found Lost Model Beeper niestety nie działa mam ten sam problem o którym mowa na filmie. W komentarzach jest podany link gdzie ktoś znalazł wyjście z sytuacji ale ja nie bardzo wiem o co chodzi. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem na przepustnicy, nie działa. Działa tylko wtedy gdy podłączam pakiet do modelu a radio mam wyłączone, włączę radio i już nie ma żadnych reakcji. Na tę chwilę nie przyda mi się to, może kiedyś. A mógłbyś polecić jakiś buzzer bo chyba to przydatna rzecz gdybym musiał szukać modelu? 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ten odbiornik ma failsafe to można na zwykłym rc switch'u zrobić i przez step down do buzzera bezpośrednio, ale jeśli nie ma to widziałem jeszcze kiedyś takie coś co piszczało jak przez chyba minutę nie było żadnej akcji na danym kanale, czyli np. po minucie nie ruszania lotkami piszczy bez znaczenia czy sygnał do odbiornika dociera czy nie. https://abc-rc.pl/monitor-napiecia-alarm-zaginiecia-sterowany-buzzer-alarmowy ten chyba ma taką opcję że po minucie bez sygnału piszczy.
I z tego co opisujesz to failsafe masz domyślnie ustawiony i pewnie nie zmienialny na HOLD czyli pozostawienie ostatniego położenia. Można się togo spodziewać po 433 bo tam czasami występują drobne przerwy.

Link to comment
Share on other sites

To urządzenie sygnalizuje zanik sygnału sterującego np. serwo.

W nowoczesnych systemach ten sygnał jest utrzymywany nawet po zaniku transmisji nadajnik ---> odbiornik. Nie ma znaczenia czy utrata łączności jest chwilowa czy dłuższa

Poza tematem: Dlatego właśnie tak bardzo mnie cieszy jak, ktoś opowiada o "zakłóceniach" szarpiących modelem a lata na 2,4GHz. Najczęstszy powód zakłóceń trzyma w rękach nadajnik.

 

Tj. każde ustawienie failsafe poza "wyłączonym" wyklucza ten gadżet z użycia.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.