Skocz do zawartości

Problem Turnigy Be Found Lost Model Beeper


vlodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Turnigy Be Found Lost Model Beeper niestety nie działa mam ten sam problem o którym mowa na filmie. W komentarzach jest podany link gdzie ktoś znalazł wyjście z sytuacji ale ja nie bardzo wiem o co chodzi. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na przepustnicy, nie działa. Działa tylko wtedy gdy podłączam pakiet do modelu a radio mam wyłączone, włączę radio i już nie ma żadnych reakcji. Na tę chwilę nie przyda mi się to, może kiedyś. A mógłbyś polecić jakiś buzzer bo chyba to przydatna rzecz gdybym musiał szukać modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten odbiornik ma failsafe to można na zwykłym rc switch'u zrobić i przez step down do buzzera bezpośrednio, ale jeśli nie ma to widziałem jeszcze kiedyś takie coś co piszczało jak przez chyba minutę nie było żadnej akcji na danym kanale, czyli np. po minucie nie ruszania lotkami piszczy bez znaczenia czy sygnał do odbiornika dociera czy nie. https://abc-rc.pl/monitor-napiecia-alarm-zaginiecia-sterowany-buzzer-alarmowy ten chyba ma taką opcję że po minucie bez sygnału piszczy.
I z tego co opisujesz to failsafe masz domyślnie ustawiony i pewnie nie zmienialny na HOLD czyli pozostawienie ostatniego położenia. Można się togo spodziewać po 433 bo tam czasami występują drobne przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie sygnalizuje zanik sygnału sterującego np. serwo.

W nowoczesnych systemach ten sygnał jest utrzymywany nawet po zaniku transmisji nadajnik ---> odbiornik. Nie ma znaczenia czy utrata łączności jest chwilowa czy dłuższa

Poza tematem: Dlatego właśnie tak bardzo mnie cieszy jak, ktoś opowiada o "zakłóceniach" szarpiących modelem a lata na 2,4GHz. Najczęstszy powód zakłóceń trzyma w rękach nadajnik.

 

Tj. każde ustawienie failsafe poza "wyłączonym" wyklucza ten gadżet z użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.