Skocz do zawartości

Zmiana softu


vlodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z okolic Łodzi ma możliwość zmiany softu w Turnigy 9XR nie PRO? W apce mam oryginalny soft a polecano mi ER9X problem w tym że potrzebny jest adapter do podłączenia apki z komputerem a którego nie mam. Wiem można zamówić ale zanim do mnie dotrze to trochę czasu minie dlatego pytam tu. Dzwoniłem do sklepu modelarskiego gdzie mają też serwis ale niestety nie zajmują się takimi rzeczami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić używając Arduino jak masz. Nie potrzebujesz dedykowanego programatora.

Właśnie nie mam nic, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/programator-isp-usbasp-avr-atmel-arduino-tasma-i6858003165.html  nie mam daleko do Sieradza to bym jutro podjechał i kupił jak by się nadawało.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żaden z Was jeszcze tego nie robił to po co komplikować sobie życie dodatkowym elementem jakim jest arduino? Programator isp kosztuje śmieszne pieniądze, przejściówka ze złącza 10 na 6 pinów też.

Nie ma wtedy po drodze niczego co można by skopać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze jaką masz wersję.

Przytrzymaj lewy klawisz krzyża i wejdź do version.

Możesz zrobić zdjęcie.

Trzymałem na różne sposoby ale nic się nie dzieje, w menu radia też nie widzę tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żaden z Was jeszcze tego nie robił to po co komplikować sobie życie dodatkowym elementem jakim jest arduino? Programator isp kosztuje śmieszne pieniądze, przejściówka ze złącza 10 na 6 pinów też.

Nie ma wtedy po drodze niczego co można by skopać.   

To, że nie robiłem nic przy tym radiu to nie znaczy, że to jest jakiś "rocket science" ;)

Arduino po prostu w tym momencie pełni funkcję programatora, co bez mała jest jego standardową możliwością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje tylko przeprogramowanie i na pewno nie będziesz zawiedziony.

Właśnie widzę że ten soft który mam jest do bani. Tak na marginesie, denerwuje mnie w mojej apce to że jak ją trzymam to słychać jak trzeszczy pokrywa od baterii. Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropelka oleju na krawędziach załatwi sprawę.

Przesmarowałem ale i tak coś tam słychać, dekielek jest trochę luźno i chyba będę musiał podkleić jakąś piankę by po zamknięciu był ciasno. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żaden z Was jeszcze tego nie robił to po co komplikować sobie życie dodatkowym elementem jakim jest arduino? Programator isp kosztuje śmieszne pieniądze, przejściówka ze złącza 10 na 6 pinów też.

Nie ma wtedy po drodze niczego co można by skopać.   

Soft wrzucony prawie bez problemu. Okazało się, że mój najmniejszy laptop ma coś nie tak z portami USB i nie dawał sobie razy z zasileniem arduino i radia. Na drugim laptopie poszło od ręki. 

 

Zostało jeszcze znaleźć jakąś instrukcję do tego softu dla Włodka. O ile konfiguracja jest bardzo podobna do tej w Taranisie to kilka funkcji działa trochę inaczej, albo nie udało mi się znaleźć na szybko rozwiązania, a dużo innych spraw na głowie się pojawiło ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wrzucony prawie bez problemu. Okazało się, że mój najmniejszy laptop ma coś nie tak z portami USB i nie dawał sobie razy z zasileniem arduino i radia. Na drugim laptopie poszło od ręki. 

 

Zostało jeszcze znaleźć jakąś instrukcję do tego softu dla Włodka. O ile konfiguracja jest bardzo podobna do tej w Taranisie to kilka funkcji działa trochę inaczej, albo nie udało mi się znaleźć na szybko rozwiązania, a dużo innych spraw na głowie się pojawiło ;)

Wielkie dzięki za pomoc, instrukcja którą przesłałeś jest po ENG ale czytelna i zrozumiała. Można powiedzieć że głównie dzięki twojej pomocy zrobiłem wielki krok na przód, teraz konfiguracja i do nauki na lotnisko.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.