Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model ma sie dobrze jest ukończony gotowy do oblotu około 2300g, ale brak czasu..... Śmigło docelowo Xoar 16x8.  W chwili wolnej przed oblotem zrobie zdjęcia i uzupełnie co trzeba.

 

Niestety mam ponad 20 km do normalnego modelarskiego lotniska i potrzebuję wiecej czasu. Za domem mogę polatać ale czymś wolniejszym i zaczynam rozważać Addictiona XL chyba, że extra będzie ładnie latac na małej przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Model poleciał w sumie kilka min lotu z mocno przednim środkiem ciężkości mimo max odsuniętego pakietu jest zdecydowanie za ciężki na przód. Mimo, to, że waga jest dobra , to jakoś szczególnie tego nie odczułem. Pakiet z zapasem 3,8V na cele po 7min

 

Na pewno zbiję jeszcze wagę. W drodze mam pręty węglowe na zrobienie konstrukcji pod klatkę na mocowanie silnika.

 

Wywalę też ciężkie ośki metalowe mocowania kół i zastąpię je prętami węglowymi ( wklejone na stałe do podwozia).

 

Wszystkie popychacze sterów też zmienione na pręty węglowe.

 

Jeżeli ma ktoś węglową kabinę do tego modelu jestem zainteresowany.

 

Kolejnym będzie dorobienie generatorów SFG materiały też w drodze. Przeskalowałem je z internetu pod stara wersje

 

Popracuję nad wychyleniami szczególnie wysokości, aby ster wychylał się on powyżej 50 stopni kwestia wypiłowania w kadłubie.

 

Kusi mnie nowa Extra EXP, ale jak już zakupiłem muzeum, to poprawię ten model. :)

 

Wracając do oblotów chciałem wykonać jeszcze kilka lotów, ale w drugim niespodzianka powietrze wtłoczone do maski  porozpinało mi goldy w trakcie startu  tu mój błąd nie powycinałem folii z wręgi aby powietrze przechodziło przez kadłub. Tak fabryka pewnie naszykowała pod wersje spalinową.

 

Więcej na temat modelu napiszę i pokażę po modyfikacji wstępnie niczym szczególnym model mnie nie zaskoczył pokręciłem trochę... pozytywnie po starcie to brak konieczności trymowania lotkami jedynie 3 klika w górę z powodu ciężkiego ryjka. Na śmigle 15x8 nie jest to torpeda, lecz  z zawisu wychodzi dosyć energicznie. W planie mam śmigło 16x7 drewniane.

 

Przesunięcie SC, obniżenie wagi, generatory SFG i większe wychylenie powinny poprawić możliwości modelu. Głównie chce latać nią za domem na małej przestrzeni.

 

1 fotka z komórki

 

aa413c0a3c4bd422gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.