Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

W sytuacjach awaryjnych kiedy nie ma czasu na składanie dużego modelu lub jest niepewna pogoda bierz Extre :D

Dokładnie po to ją kupiłem. Extrą fajnie się lata i jest przy niej mało roboty, dlatego nawet jak mam więcej czasu i mógłbym zabrać Yaka to i tak ostatnio biorę Extrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Radkowi chodzi o to, że gdy widzi chmury na lotniskiem (czy inny czort) to nawet się nie zabiera do składania duzego modelu, bo zajmie to sporo czasu. Wtedy latasz czymś innym- gdzie montaż (demontaż) jest szybki! dobrze zrozumiałem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Długo się zastanawiałem jakiego małego elektryka kupić bo moja extra już się postarzała znacząco z wyglądu, chodził mi po głowie MXS to rewelacyjny model, który też się nadaje do agresywnego 3D

http://ef3m.pl/954,-b-extreme-flight-mxs-exp-arf-niebieski-bialy-b-.html

Jednak nie ma takiego w wielkości 1,5m a chciałem trzymać się w jednej klasie (w razie kraks takie same zamienne wyposażenie a szczególnie pakiety).

 

Wybór padł ponownie na Extre 300 58" to tak idealny model, że nie ma co za dużo myśleć i kombinować. Extrę znalazłem w PL tylko w jednym sklepie F3M, na miejscu od ręki... (w PL chyba tylko trenerków nie brakuje ;p)

 

 

 

ext0.JPG

 

Ponieważ chciałem nieco więcej mocy postanowiłem zamontować DLA112, pojawił się problem bo silnik nie mieści się pod oryginalną maską...

ext1.jpg

 

Próbowałem dopasować maskę silnika od extry c-arf 2,6m która dobrze zakrywa silnik jednak ni jak pasuje to do kadłuba...

ext2.jpg

 

Jednym słowem lipa, model nie wykona lotów stratosferycznych z prędkością ponad dźwiękową ;-( . Jedyne co mi zostało włożyć sprawdzony idealny silnik do tego modelu TURNIGY 4250/650

ext3.JPG

 

ext4.JPG

 

ext5.JPG

 

ext6.JPG

 

Model jest prześliczny, lata tak dobrze jak poprzedni chyba nie ma w tej klasie 1,5m nic lepszego ;)

ext7.JPG

 

ext8.JPG

 

ps. ciekawe ile jeszcze ten wątek z tym modelem będzie się ciągnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest prześliczny, lata tak dobrze jak poprzedni chyba nie ma w tej klasie 1,5m nic lepszego

 

 

Czekaj, czekaj.... Na jesien wypuszczaja ta Extra w wersji EXP (chyba MXSa tez) :) Wowczas zobaczysz, ze jednak jest cos lepszego :P Poza tym juz dostepny jest Edge od nich w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na mocowanie i aż zwątpiłem bo u siebie na jednym rzepie i jednym owiniętym dookoła mogę podnieść model a tutaj takie pancerne mocowanie hehe :D

(Polecam przyklejenie rzepu do półeczki na żywice i na początku, na środku i na końcu obwiązać rzep razem z półką dratwą a na węzeł dać kroplę CA, trzyma masakrycznie)

 

 

Model super, miałem go na początku kupić zamiast SU ale wolałbym malowanie jak Extra EXP niebiesko białe, więc wybrałem SU - ten akurat mi się podobał.

 

Silnik moc ma nieziemską na 15x8, szkoda, że mi się zepsuł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety stosuję 3000mah 20C f-my turnigy timer mam ustawiony na 5:30 i latam jeszcze minutę razem 6:30 i w pakiecie zostaje 10-15%

Pakiety najtańsze z najtańszych 2 szt wytrzymały 1,5sezonu i latam tylko minimalnie krócej niż nowe także je bardzo polecam (nadal je używam, tylko minimalnie napuchły)

Z rzepami to nie przesada, miałem jeden i w locie pakiet odpadł łamiąc dwie wręgi...

uratowało mnie to, że korzystałem z zewnętrznego pakietu a nie z bec-a z regulatora byłaby piekna kraksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest prześliczny, lata tak dobrze jak poprzedni chyba nie ma w tej klasie 1,5m nic lepszego ;)

 

Oj można wymienić nie jeden lepszy model i to nie jedna osoba to potwierdzi.

 

Np Yak 55M robiony przez firmę Hepf :D model dużo lżejszy i stery znacznie większe bije na łeb inne modele pod względem agresywnego latania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu :D Akurat poskładałem taki w wersji 1,8m i przyznam, że jak się zgasi światło to nie jest tak źle :D A tak na poważnie to akurat mi się 55M zawsze podobał :mrgreen:

 

PS owiewki na kołach pod kątem w dół psują wygląd chyba późno było jak już te detale robiłeś:D

 

007df9a16a79896c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek a relacji ze składania nie zrobiłeś? Wstaw chociaż kilka fotek gotowego i napisz co wsadziłeś do środka.

Yak 55 a dlaczego nie druga suka?

A odnośnie extry 58 to ja się ze swoją właśnie pożegnałem i na jej miejsce wskoczy któryś z tych:

Su 29 140

Yak 55 GB 1.8 (najbrzydszy z trójki, powoli zaczynam ten wygląd akceptować :D)

Extra 78 EF

Już od zimy nie mogę się zdecydować, który wybrać :D

Darek, że kupiłeś drugą extrę to cię podziwiam. W tamtym czasie jak robiłeś pierwszą to rzeczywiście nie było większego wyboru w tej klasie, ale teraz? Nie korciło cię spróbować czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bierz Yaka 55M Bruckmann robi dobre modele wiele testów i przeróbek robią zanim model trafi do seryjnej produkcji.Kiedy w 2009r rozmawiałem z nimi na temat Yaka 55M sam przyznał, że model jeszcze nie jest w sprzedaży dlatego, że nie lata tak jakby chciał i wprowadzają zmiany.

Na żywo jest bardzo rasowy i wygląda jak samolot, a nie zabawka.

W cenie masz u Revoca fajne pokrowce, a za niewielką dopłatą zrobi Ci reszte pokrowców na kadłub i stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.