Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Do silnika Torque będą troszkę małe ( na aku 5s 3700mah możesz polatać 6-7min ). Radziłbym spróbować śmigła 14x8xoar. Ogólnie dalej naciskałbym na zbudowanie modelu lekko i zastosowanie proponowanego silnika. ( miałem tą extrę z tym torque i 5s 3700mah o masie 2550g oraz miałem tą extrę z tym silnikiem co polecam i 5s 3000mah więc wiem co piszę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Pany założyłem jedno serwo na wysokość i zostało mi jedno serwo HS 5245. Dać je na kierunek, czy może lepiej jakiś mocniejszy standard dokupić?

Mam jeszcze w rozmiarze standard wolne serwo HS 635HB.

Mam YAKa z HaikongModel w podobnym rozmiarze i serwo HS5245 na kierunku sprawdza się bardzo dobrze. W Extrze też powinno śmigać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wyposażeniu dałbym 635HB w kadłubie na linkach.

HS5245 4,4/5,5kg i 32g -> HS635HB 5/6kg i 52g. O ile waga nie jest istotna to można dać 635, momentem bardzo się nie różnią, a napęd linkowy to chyba standard w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły pakiety turnigy 3300 30C.

20100302156.jpg

 

Ostatecznie będzie takie wyposażenie:

-Silnik Torque Revolution 4016T/500

-Regulator Castle Creations Phoenix 80

-Bec Castle Creations 10A

-Pakiet turnigy 3300 30C

-2x HS 5245 lotki

-1x HS 5245 wysokość

-HS 635 kierunek

 

Jakie zamówić śmigło do mojej konfiguracji Xoar 15x8 czy 14x7? Na stronie extreme Flight jest napisane tak:

3D Flying - For .40-.60 sized 3D aircraft. Use with 4S 3700-5000mah20C and 16x8 for approx 850-900W at 60-65A. Use with 5S 3400-3700 20C and APC E 14x7 or XOAR wood 14x7 for 1100W at approx 60-65A. Use with 5S 3850-5000 20-25C and APC 15x7 E or XOAR 15X8E for 1250-1400W at approx 75-80A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są założone równolegle, tak jest estetyczniej. :D

Mam jeszcze pytanie odnośnie programowania regulatora, będę go programował przez kabel usb.

Po odpaleniu programu pokazuje się okno z następującymi zakładkami:

About, Basic, Advanced, Software.

W zakładce Basic mam:

-Cutoff Voltage

-Cutoff type

-Throtle type

-Direction

-Brake strengh

-Brake delay

-brake ramp

Co i jak mam w tej zakładce ustawić do mojego napędu? W zakładce Advanced powinienem też ustawić jakieś parametry czy zostawić i nic nie zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cutoff Voltage - czyli napiecie odciecia. Ja ustawiam zazwyczaj 3.1v na cele, mozna wiecej mozna mniej, przy 5s bedzie 15.5V

Cutoff type - czyli czy chcesz aby regiel odcinal delikatnie czy twardo, ja wole ustawienie soft

Throtle type - z tego co pamietam to odnosi sie albo do fixed pointsow albo do self- adjusting , ja mam to drugie

-Direction - kirunek krecenia, jesli nie chce Ci sie przelutowywac kabli

-Brake strengh - sila hamulca , ja mam na 0, smiglo kreci sie swobodnie po zdjeciu gazu

-Brake delay - tu opoznienie hamulca

-brake ramp - nie pamitam.

 

Ogolnie to w sofcie castla jest wszystko wytlumaczone z tego co pamietam. Najwazniejsze to aby ustawic odpowiednie odciecie silnika aby nie zajechac akusow i w sumie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składaj szybko, spotka się z moim su od sebarta na lotnisku (ps., kupiłem te same pakiety, ciekaw jak sie sprawdzą..)

No i nic się nie chwalisz, złożyłeś już czy dopiero składasz?

 

20100221088.jpg

20100224121.jpg

20100305183j.jpg

20100227148.jpg

Dźwignie założyłem od standardów, te dołączone do serw 5245 są za krótkie mają 20mm. Według instrukcji dźwignie do lotek mają mieć 29mm a do wysokości 35mm.

20100228151.jpg

20100228152.jpg

Maksymalne wychylenie. Tylko nie wiem czy łączenie połówek wytrzyma przy szybszym zaciągnięciu wysokości.

20100228153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne wychylenie. Tylko nie wiem czy łączenie połówek wytrzyma przy szybszym zaciągnięciu wysokości.

Ja w Yaku o podobnej konstrukcji dorzucilem dwa kolki z patyczkow od szaszlykow w miejscu w ktorym kleilem polowki. Dziala wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne wychylenie. Tylko nie wiem czy łączenie połówek wytrzyma przy szybszym zaciągnięciu wysokości.

 

Możesz też wygiąć pręt stalowy w kształt podobny do litery U i połączyć obie połówki.

 

Co do podwozia, to za wczasu polecam trochę je wzmocnić, bo jedno mocniejsze lądowanie i potrafi się wyrwać . Ja w swojej Extrze od środka poprawiłem wszystkie klejenia żywicą, dodatkowo wzmocniłem cienką tkaniną szklaną miejsce przykręcania podwozia. Przybyło dosłownie z 10 gram masy, ale za to do dzisiaj nie ma problemu, nawet przy mocniejszym przyziemieniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.