Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

w ogóle tak a propos konstrukcji modeli - teraz przeważają rozwiązania typu rama z wyciętej lekkiej sklejki , a to ma dużo mniejszą sztywność niż klasyczna kratownica z balsy czy sosny, czy zwłaszcza z węgla.

Względy technologiczno-ekonomiczne, niestety. Prościej i taniej jest wrzucić sklejkę na CNC, a natępnie skleić ze sobą wycięte elementy w gotowe pudełko, niż bawić się w układanie i klejenie "patyczków" :D . Na szczęście wiele elementów można poprawić "po swojemu" jak to zrobił Darek albo zrobić model od podstaw.... tylko komu by się chciało ;-)

 

 

Przyglądam się uważnie "temu modelu", bo to była alternatywa, gdy kupowałem Kabriolina. Może ten będzie następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Muszę przyznać, że faktycznie modele robione tradycyjna metodą balsa sklejka są mocniejsze, lżejsze. W zasadzie 90% modeli jakie miałem to kopie zestawów CNC. Ręcznie robione wychodziły srednio 300-400g lżej przy rozp 180cm.Warto sie pomęczyć i zrobić plany takiej extry wykonać ją z lekkie balsy i sklejki poprawiając wszystkie błędy producenta z którymi Darek musiał sie uporać co na pewno wiązało się z $.Ażurowana najlżejsza balsa siknieta nitro lakierem robi sie prawie tak samo mocna jak te palone laserem sklejki mogę dać głowę, że budując tą extre idzie zejsc jeszcze z 200g ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie tyle chodzi o wytrzymałość materiałów , ile o ich zastosowanie. W tradycyjnej konstrukcji kadłuba z kratownicy masz słoje ułożone wzdłuż obciążeń, więc można wykorzystać niemal 100% naprężeń w materiale. W sklejce nie jest to możliwe, bo krzyżulce masz wypalane ukośnie do słojów, zresztą sklejka ma niższą wartość niż analogiczne drewienko (za to w obu kierunkach, dlatego sklejka jest dobra do wręg, ale IMHO zła do wydłużonych elementów- jak ramy kadłubów, dźwigary itp.)

Jedyne co przemawia na korzyść to to że taką wycinanke ze sklejki trudniej rozbić, bo węzły ma sztywniejsze, ale przy dużych modelach to akurat nie ma znaczenia bo kret to zgon modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek_9000 no masz rację we wszystkim co napisałes, podoba mi sie bardziej techniczne podejście.

Uwierzcie mi Panowie, że bardzo chetnie zrobiłbym nowy kadłub z balsy a sklejka znalazłaby sie co najwyzej na wręgach (jeszcze lepiej przekładki balsa sklejka lub balsa tkanina).

Mam duże doświadczenie w budowaniu lekkich modeli ale niestety czas czas czas, musze sie teraz poświecic innym projektom a dokładnie ploter frezujący który pozwoli szybko i sprawnie poprawiać takie projekty po swojemu ;p

Model już na tyle dobrze lata, że na gwałt nie będe go dalej poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie nad tym zastanawiałem, myslałem o zakupie aby z nowej zrobic formę moja tez ma juz wade i nie opłaca się z niej robić formy. Spadła bo nie zrobiłem "odpływu" powietrza z kabiny. Gdybys czegos sie dowiedział daj znać.

Darku,

mogę spytać producenta, moje modele sprowadzałem własnym importem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem nieoficjalną informacje ze kabinke będzie można nabyc w polskim sklepie rcsklep na zamówienie. Koszt około 80zł wlasnie sie zastanawiam ;p

 

Edycja 16.10.08

 

Kadlub-300zl

kola 25zl

spats 33zl

farrings 25zl

undercarriage-podwozie 97zl

stab set 125zl

wing panerl 165zl

coel 83zl

kabina niestety jednak 97zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Poczekajmy jeszcze na wiadomość od Kuby. Gdy u Jakuba nie wypali to pewnie zdecyduję się na RC-sklep, jeżeli będzie to aktualne.

Proponowana cena z rcsklep jest ok, więc można się tam zaopatrzyć. Z realizacją chyba tylko będzie dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Freestye rc , z tego co wiem to jest dystrybutor EF na europe, kupowalem tam pare razy, szybko, latwo i przyjemnie. Domyslam sie ze rcsklep ma to co wlasnie oni maja na stanie.

 

Pare fotek z weekendu, trzeba korzystac z pogody poki jeszcze jako tako na dworze:)

 

DSC00838.jpg

 

DSC00839.jpg

 

DSC00837.jpg

 

DSC00843.jpg

 

Doszly dzis do mnie dwa serwa na wysokosc, Hiteki sziteki 5085, male 22g. Jedno bylo zdecydowanie za malo precyzyjne. Serwo dziala ok, ale ten lacznik nie pracuje poprawnie i wychylenia obu polowek wysokosci sa bardzo nierowne. Mam nadzieje ze montaz 2 serw zalatwi sprawe i ze nie bedzie duzej roznicy w wadze. Moja extra jak na razie wazy 2,48 wazylismy ze Skazo ostatnio na lotnisku, ciag na pakiecie po ok 7-8 minutowym locie wysnosil cos w okolicach 3,8kg. W najblizszym czasie mam zamiar zamontowac wunglowe loze takie jak przedstawil Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lacznik nie pracuje poprawnie i wychylenia obu polowek wysokosci sa bardzo nierowne. Mam nadzieje ze montaz 2 serw zalatwi sprawe

Te ze sie nie wychylaja rowno to jeszcze pol biedy... problem w tym ze ta listewka laczaca polowki jest tak delikatna, ze tylko czekac az peknie.

Osobiscie zostalem wysmiany przez ortodoksyjnych odchudzaczy modeli ale przynajmniej latam spokojnie majac na pokladzie 25g wiecej... nie zastanawialbym sie nad ta decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lacznik nie pracuje poprawnie i wychylenia obu polowek wysokosci sa bardzo nierowne. Mam nadzieje ze montaz 2 serw zalatwi sprawe

Te ze sie nie wychylaja rowno to jeszcze pol biedy... problem w tym ze ta listewka laczaca polowki jest tak delikatna, ze tylko czekac az peknie.

Osobiscie zostalem wysmiany przez ortodoksyjnych odchudzaczy modeli ale przynajmniej latam spokojnie majac na pokladzie 25g wiecej... nie zastanawialbym sie nad ta decyzja.

 

Ta listewka to juz raz mi pekla a ostatnio odleciala razem z polowa wysokosci :] masz dobry argument przeciwko odchudzaczom. Teraz latam na wklejonej porzadnej listwie sklejkowej i gdyby nie to ze extra mi ucieka w roznych manewrach to pewnie latalbym tak dalej.

 

EDIT: Jak wagowo wychodzi Twoj pakiet 6s a123?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.