Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Radku:

Zwroc uwage, ze parametry sa identyczne z tymi podanymi tutaj:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2102

A silniki sie jednak troche roznia -25% wyzsze kV (wg producenta) i pare gramow wyzsza masa. Mam ten silnik z linku ktory podalem w yaku 55SP i chyba mam cos z jednym ogniwem w pakiecie- ciagne okolo 800W na smigle APC-E 16x10, a model ledwo co wychodzi z zawisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiem wprost z elektrykami małem do czynienia tylko z extrimem i tam nie było problemu z doborem silnika.Tutaj zdaje się na wasze doświadczenie w tej materii potrzebuje silnika pod 5S lipo z śmigłem 16-17 cali który nie będzie pobierał jak smok, czyli jak dobrze myślę jak najniższe Kv. Na pakiecie 3000 chciałbym polatać 7-10min z zapasem mocy do 3D waga modelu z silnikiem 280g i pakietem około 400g wyjdzie w granicach 2500-2600.Mam dosyć latania z mocą na styk obecnie mam w modelu 55AX, ale jak dla mnie ten silnik jest za słaby brakuje żeby kręcić pętle harrier rollem i ogólnie jest małe przyspieszenie robiąc sciane czy inne podobne figury prosi się o ciut więcej mocy żeby model był bardzie dynamiczny, zrywny i latał z większym zakresem prędkości (śmigło np 17x10).Jak pewnie zauważliście wystawiłem cały zestaw spalinowy do zlicytowania i za tą kase chcę zamówić 2-3 pakiety z silnikiem i reglem oczywiscie całosc w Hobby city

 

PS potrzeebne jest około 4kg ciagu i ten silnik, który pokazałem daje tyle na smigle 16x8 przy poborze około 50A, więc uznałem, że jest najlepszy jesli cos znajdziecie sprawnieszego będzie miło.

 

5S = APC 14x8.5" >Schub 3.0Kg / Luftstrom 90Km/h / 31A

5S = APC 14x10" > Schub 3.6Kg / Luftstrom 110Km/h / 38A

5S = APC 14x12" > Schub 3.9Kg / Luftstrom 130Km/h / 41A

5S = APC 15x10" > Schub 4.1Kg / Luftstrom 105Km/h / 44A

5S = APC 16x8" > Schub 4.1Kg / Luftstrom 88Km/h / 46A

5S = APC 16x10" > Schub 4.5Kg / Luftstrom 100Km/h / 49A

 

Nie wiem czy te dane sa prawdziwe pewnie nie bo pochodza z kalkulatora :wink: ale chciałbym aby nie przekraczac 50A na duzym smigle

 

edit: znalazłem jeszcze coś

 

TURNIGY 50-55A 400kv Outrunner

Stefan Hotz

|

Auch hier sind 5 Sterne schon fast die unterste Grenze fĂźr einen solch SENSATIONELLEN ANTRIEB!

 

Geeignet fßr etwas grÜssere Modelle wie z.B dem Angel S Evo 50E, Katana S50 E oder Sukhoi 29 S50E von SebArt oder auch dem 3D Flieger Hype von Weston.uk. bzw. ähnlichen leichtgebauten Modellen mit ca. 1.5 bis 1.7m Spannweite und Betrieb mit 5S oder 6S Lipo welche normalerweise mit einem Verbrenner um die 10ccm ausgerßstet wßrden.

 

Die ermittelten Daten mit Lipo-Akkus (5Ah) sehen etwa folgendermassen aus:

 

5S = APC 14x8.5" > Schub 3.0Kg / Luftstrom 100Km/h / 31A

5S = APC 14x12" > Schub 3.8Kg / Luftstrom 130Km/h / 42A

5S = APC 16x10" > Schub 4.5Kg / Luftstrom 100Km/h / 50A

 

6S = Graupner Sonic 16x8" > Schub 5.0Kg / Luftstrom 100Km/h / 53A

6S = APC 15x8" > Schub 4.5Kg / Luftstrom 100Km/h / 48A

6S = APC 14x10" > Schub 4.2Kg / Luftstrom 125Km/h / 47A

6S = APC 13x10" > Schub 3.7Kg / Luftstrom 130Km/h / 38A

 

Mam teraz niezły rozpiernicz jest kilka dobrych silników może to zebrac w całośc i wybrac najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w pakietach 5S jest niezbyt duży wybór a 6S sporo większy i zawsze można 2x3S

A z wagą też nie tak tragicznie 6S . No niestety bawiąc się w elektryfikację ładowarka to niestety baza. Korzyści z większej ilości cel są jednak kuszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre dla kogos kto ma ładowarke na 6 cel ja musze zejsc z jedna cela a dac wieksza pojemnosc i inne smigło.Model nie jest az tak ciężki żeby konieczne było dawanie 6 cel.Tak jak napisałem wyżej 4kg ciągu mi starczy i to mysle idzie uzyskać bez jakis ogromnych prądów.Problem tylko w tym który z tych wszystkich wymienionych silników da najwiecej ciagu przy jak najmniejszym poborze prądu tylko tyle chce wiedzieć

 

do wyboru mam 4 silniki a smigła jake w tym widze to 16x6 16x10 17x8

 

TR 42-60C 500Kv Brushless Outrunner To ten który ja znalazłem jako pierwszy

 

TGY AerodriveXp SK Series 42-60 500Kv / 1475W to silnik który zaproponował Grzechu

 

TURNIGY 50-55A 400kv Outrunner (Eq.4120/18) tutaj Boogie

 

TURNIGY 50-55A 400kv Outrunner a tutaj ten ostatni na który przypadkowo trafiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem jak najbardziej, tylko żeby się potem nie okazało że lot będzie trwał 3 minuty. Często zalecana do dego modelu jest taka konfiguracja :

# Engine: Hacker A50-16S

# ESC: DualSky 80A

# Battery: Flight Power 3300-6S or 3700-6S

# Propeller: APC 17x8E

A to daje do myślenia,czasami odkrywanie ameryki po raz drugi może się nie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając parametry pobór prądu i pojemnosc można oszacowac mniej wiecej ile lot będzie trwał.Przeglądałem stronę z extreme fligt i silniki torque pobierają w granicach 60-70A ma 6 celach life co odpowiada 5 celą lipo. Pojemnosc pakietu life to 2300 a lot trwa 5-6min więc mam nadzieje, że jesli zastosuje silnik turnigy który pobiera te 50-60A z pakietem 3000mah to lot na pewno będzie dłuższy niż te 6min.Licze na pomoc kogoś kto lata na 5S i podobnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Licze na pomoc kogoś kto lata na 5S i podobnym silniku.

Nie wiem na ile ta informacja będzie przydatna ale mam model Yaka 55 50E a w nim wyposażenie:

- silnik Turnigy SK 42-50

- Spin 66

- XOAR 15x8

- LiPo 5S 3000 Flightmax

Na razie wprawdzie tylko 2 testowe loty ale widać, że model ma spory zapas mocy a po 9min. względnie spokojnego latania (kilka pionów na full gaz) i trochę akrobacji w pakiety weszło <2000 mAh.

A i jeszcze waga do lotu ok. 2200g czyli całkiem nieźle jak na tą wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie chociaż mój pewnie wyjdzie w granicach 2400g z taki zestawem co u Ciebie masz możliwosc sprawdzenia ciągu za pomocą wagi elektrronicznej albo chociaż w pionie trzymając model ile gazu potrzebuje aby wisieć ? Smigło 15x8 dosyc małe ale pewnie na 16x8 pobór nie wzrosnie za mocno a ciągu przybedzie.Wydaje mi się, że u Ciebie może sie sprawdzić swietnie Xoar 17x7. Te 15x8 Jak na mój model za małe maska silnika jest spora więc trzeba zakładac minimum 16x8 do 17x10 wtedy model z takim wiatrakiem całkiem inaczej lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam jak sprawdzić ciąg ale jest całkiem spory. Na razie model nie wisiał, były jedynie próby ale chyba gdzieś na 2/3 gazu albo mniej nawet.

Co do śmigieł to 15x8 wcale nie jest za małe :D Pobór prądu na full to jakieś 70A i jak dla mnie ciągu wystarcza z zapasem. Zaleta to naprawdę twarde ogniwa, spada na nich mało napięcia więc moc pobierana jest spora, chyba coś ponad 1100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy smigle 15x8 70A to bardzo dużo na silniku który znalazłem TG 40-60C 500kv z smigłem 16x10 pobiera 50A i daje około 4kg ciagu.Przy 70A nie wiem jakim cudem udało Ci sie uzyskac tak długi czas lotu i weszło jeszcze 2000mah.Wiadomo, że ciagle nie lata sie na full to i pobór mniejszy, ale to i tak cos za długi ten lot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie na ten silnik gdybym miał kase nie buszowałbym na Hobby city i tego co teraz pisze tez by nie było.Zawsze staram sie ulepszać i dawac jak najlepsze wypozażenie ale wpakowałem tyle w ten model, że az tak brnąc nie bede :D film znam tam jest elektrownia 6S 3700 a model waży tele co paleta cegieł dokładnie 3000g :ble: Samolot lata swietnie, ale tylko dzieki temu, że filmik jest zmontowany w róznych konfiguracjach i jak zawsze Pan Silvestru uzywa kilku modeli aby potem pokazac jedno zestawienie i genialne własciwowsci modelu.Cały klip jest poszatkowany bardziej niż ser z Biedronki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jako, że zainteresował mnie ten model, chciałbym poradzić się kolegów co do silnika elektrycznego. Jaki silnik byłby najodpowiedniejszy do tej Extry? Chodzi mi o silniki Turnigy z Hobbycity. Do tej pory latałem tylko modelami spalinowymi, także moja wiedza w dziale elektryków jest zerowa. Chciałbym zasilić to pakietem A123 6cell 18650 i polatać 3D kolo 7-8min.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.