Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Pare forek mocowania silnika:

 

DSC00876.jpg

 

DSC00877.jpg

 

DSC00878.jpg

 

Na pierwszej fotce widac ze katy sa zle, jednak w rzeczywistosci wszystko wyglada ok, mam nadzieje ze katy zostaly zachowane, jutro sie okaze , bo odbeda sie testy na lotnisku :) Konstrukcja jest super sztywna, calkiem elegancko wyszla, ciekawi mnie tylko jak wagowo wyszlo.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wagi do katów góra dół cięzko bedzie ustawic, w prawo pewnie zrobiles sobie szablon który opiera sie o przednią wręgę (lub kreska przez srodek) więc nie powinno byc problemów tym bardziej czy to bedzie 2,5 czy 2,8 stopnia niewiele zmienia w locie...

Pozostaje mi pogratulowac odwagi ;p

 

tylko ja się teraz pytam kto sie odważy zrobic forme na kabinę pilota ??? :rotfl: temat wciaz goracy no i nasze exterki mniej by ważyły ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tego nie robilem, a moze i na szczescie bo by krzywo wyszlo :) Mocowanie zostalo zrobione w ten sposob ze do starej wregi przymocowano nowa za pomoca rurek weglowych a nastepnie usunieto stara i poprawiono mocowanie nowej.:)

 

Dzis wykonalem pare lotow, katy sa ok, nie zauwazylem jakis powaznych zmian, moze delikatnie bardziej ciagnie do gory.

 

Co do kabinki to skontaktuj sie z Arne z rc-network, robi takie kabinki, czekam wlasnie na jedna, waga - 39g!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu przyszła długo wyczekiwana kabinka:) Poprosiłem Arnego aby od razu pomalował mi na czerwono co było chyba małym błedem bo grzecznie mowiąc to spierdzielił sprawę z malowaniem. Co jednak się tyczy samej kabinki to jakośc wykonania jest "second to none"! Waga pomalowanej to ok 45g, plus do tego ramka balsowa daje nie więcej niż 60g. Kabinka jest zrobiona ze szmaty weglowej 35g, pod słońce jak się patrzy to przeswituje:) Nie wiem jak to ma sie wagowo w porównaniu do oryginału bo nie mam ze sobą modelu, podobnie nie jestem pewien czy czerwień farby będzie pasowała do czerwieni folii :)

Pare fotek i fotka z latania na Chobocie w tym tygodniu w towarzystwie większej extry.

Przy okazji jakby ktoś chciał kupić kabinkę oryginalną to mam na sprzedaż swoją, nieuszkodzona, PM me.

 

Waga mojej extry po zmianie mocowania silnika to 2430g z tego co pamiętam , mam nadzieję że przy pomocy kabinki zejdę do poziomu ok. 2370g. Chyba jeszcze wymienię serwa na lotkach na 85 i lżejszy kołpak plus śmigło tak żeby zbić poniżej 2,3kg i będzie malinowo.

 

Pare fotków:

 

DSC00961.jpg

 

DSC00967.jpg

 

DSC00964.jpg

 

DSC00965.jpg

 

DSC00959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka zamocowana. Wychodzi o 65g lzej w stosunku do oryginalu. Plus jeszcze zaoszczedze pare gram na wywaleniu magnesow z kadluba.

Wczoraj sprobowalem smiglo 14x7x3 MA i jestem bardzo zadowolony, duzo lepiej mi sie lata niz na APC 15x8 electro.

 

Fotki:

DSC00981.jpg

 

DSC00982.jpg

 

DSC00983.jpg

 

DSC00984.jpg

 

DSC00985.jpg

 

PS. Moze jakis mod zebralby te wszystkie moje posty w 1 calosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filmik mial byc w ten weekend ale z powodu pogody kamerzysta po 3minutach uciekl do samochodu, a poza tym tak mu sie rece trzesly ze nic nie widac:) Ale cos by sie nakrecilo, bo widac roznice w wadze, tylko musze poczekac na jakas ludzka pogode:)

Zaczalem odchudzac podwozie, zrzucilem 17g wycinajac tylko dziury i wymieniajac sruby na nylony, ale i tak najwiecej mozna zrzuucic na elementach typu oski, sruby itd, bede probowal dalej.

Jednak okazalo sie ze to moje podwozie jest troche za slabe i jedna golen sie nadlamala. Zatem mam pytanie do uzytkownikow tego modelu , moze ktos ma podwozie na zbyciu, przyglebil swoja extre albo mu po prostu zbywa? Z checia kupie lub wymienie na kabinke :)

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Własnie mam ten sam problem kręce kamerką na kasety mini DV potem zrzucam przez movie makera, ale jaka kompresje nie wybiore to jakośc jest tragiczna Idealna jakosc wycgodzi kręcac aparatem w mpg4 i po zrzuceniu wybieram małe video w wysokiej jakosci albo PAL AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gadanie gadaniem a extre trzeba dopieszczać, postanowiłem wyrzucić serwa HS81 na rzecz nowych serw firmy POWER HD 1810MG 3,9kg/0.13s/15,8g

serwaHDmale.jpg

Dla porównania HS85 które mam zamontowane na stateczniku poziomym 3.0kg/0,16s/21,8g 89zł plastik i w metalu 108zł Wiec mamy tansze serwo, mocniejsze, szybsze, lżejsze, stabilniejsze tryby no i cyfrowe. Cieszy mnie że na polskim rynku pojawiły się te serwa, na razie chyba tylko w jednym miejscu . Pierwsze testy wychodza dobrze, serwa stoja jak zabetonowane tak więc przechodze na PH 1810 zamiast HS85.

Ponieważ serwa sa nieco mniejsze musiałem dorobić płytki 'przejściówki' z wiekszego otworu na mniejszy, ale żeby to wyszło najlżej to widze tutaj tylko wegiel. W tym celu uruchomiłem prasę i...

 

plytkiwprasie.jpg

wyszło cos takiego ;-) zaraz szlifowanie wiercenie i montaż.

 

serwoplytka.jpg

 

Pierwszy test na obciązenie i odrazu wniosek, warto było !

Taki krótki filmik: Sciągnij filmik

 

Teraz czekam na lepsza pogodę chciałbym w locie je przetestowac, tym bardziej że sa szybsze od HS81

Co dalej ? męczy mnie ta węglowa kabinka i 70g do przodu ;/ na pewno ja zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuje temat chciałbym zapytac o pobór prądu na zalecanym smigle 15x8 czy 16x6 na 5 celach lipo jak to wygląda w A ? akurat zabieram sie za prseróbke SU 29 pod elektryka i planuje zastosować http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6231&Product_Name=TR_42-60C_500Kv_Brushless_Outrunner

 

5S = APC 16x10" > Schub 4.5Kg / Luftstrom 100Km/h / 49A i w takim zestawieniu pakiet 3000 mah czy 3700 róznica wagowa jest spora 370g 3000mah i ponad 500g waży 3700 mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.