Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Przy smigle 15x8 70A to bardzo dużo na silniku który znalazłem TG 40-60C 500kv z smigłem 16x10 pobiera 50A i daje około 4kg ciagu.Przy 70A nie wiem jakim cudem udało Ci sie uzyskac tak długi czas lotu i weszło jeszcze 2000mah.Wiadomo, że ciagle nie lata sie na full to i pobór mniejszy, ale to i tak cos za długi ten lot

No to Ci powiem, że w sumie da się wylatać ok. 15 min. :D Przekonałem się o tym kiedy przypadkowo zapakowałem nienaładowany pakiet, latałem 5 min. i koniec prądu. A po locie 10 min. wchodzi ok. 1000 mAh (czasem mniej) a nie 2000.

Razem daje to ok. 15 min. lotu. A model to fun-fly i poza akrobacją nie potrzeba mu wielkiego gazu. W Yaku czas na pewno będzie krótszy ale 9-10min. spokojnie. Poza tym kwestia jak kto lata. No i nie wierz we wszystko co niektórzy piszą, ja też widziałem pomiary gdzie podają np. 50-60A a u mnie wychodziło znacznie więcej.

Zapraszam ze stoperem, sam zmierzysz czas lotu :D

 

... Jaki silnik byłby najodpowiedniejszy do tej Extry? Chodzi mi o silniki Turnigy z Hobbycity... Chciałbym zasilić to pakietem A123 6cell 18650 i polatać 3D kolo 7-8min.

 

Daj do modelu silnik Turnigy SK 42-50. W konfiguracji z 6S LiFe masz ok. 5-5,5 min. ostrej akrobacji - sprawdzone ! Tyle, że model po odchudzaniu, fabryczny może latać ciut krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A to moja i będzie elektryczna :mrgreen:

20091230014.jpg

Wyposażenie:

Lotki 2x HS 5245MG

Wysokość 2x HS 5245MG

Kierunek?

Regulator Castle Creations Phoenix-80 Brushless ESC

BEC 4A/6A

Silnik?

Pakiet?

I tu odnośnie silnika i pakietów mam pytanie. Jaki silnik i pakiety dać do tej extry?Lepiej iść w 5s czy w 6s?

Moje typy silników to:

5s

http://www.extremeflightrc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=117&zenid=8dd8133006eed39c0f1072ecba6b2dbd

6S

http://www.modelmotors.cz/index.php?page=61&product=4120&serie=18&line=GOLD

 

Jakie pakiety proponujecie do w/w silników? A może jakaś inna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque na 5s ma niesamowity ciag i tego bym sie trzymal- jest 40g lzejszy od AXI i specjalnie przystosowany do tego modelu, wiec po co cos zmieniac? Jako smiglo mozna sprobowac spalinowe Master Airscrew 15x7 3-lopatowe.

 

Dokladnie. 15x7x3 MA to rewelacyjne smigielko do tego silnika. Ja bardzo bylem zadowolony z tego zestawu, do tego pakiet 5s 3700 i bedzie petarda.

 

Ja bym tylko zrezygnowal z drugiego serwa na SW i na lotki wsadzil cos mniejszego, np 5085mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja zapobiegawczo zleciłem wykonanie formy pod maskę silnika i kabinę pilota więc zabezpieczenie będzie

 

Forma kabinkę jest już gotowa, może w tym tygodniu spróbuję zrobić pierwszą kabinkę.

 

Co do formy na maskę to z nią jest więcej problemów. Myślałem, że wystarczy jednoczęściowa, ale może być problem z wyciągnięciem gotowej maski z formy.

Najlepiej było by dzielić ją na trzy części(ponieważ przód jest dość „głęboki”) ale będzie to bardzo pracochłonne. Może ktoś z was robił formę na podobny element, i może podpowiedzieć czy wystarczy ją podzielić na dwie części, a jak tak to czy lepiej dzielić ją pionowo czy poziomo.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko zrezygnowal z drugiego serwa na SW i na lotki wsadzil cos mniejszego, np 5085mg.

Piszesz żeby połówki wysokości kleić ze sobą i dać jedno serwo, a jak będzie z wytrzymałością steru?

Dokladnie. 15x7x3 MA to rewelacyjne smigielko do tego silnika. Ja bardzo bylem zadowolony z tego zestawu, do tego pakiet 5s 3700 i bedzie petarda.

Ok. będzie na 5s tylko czy ktoś wie gdzie można kupić silnik Torque Revolution w europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lindinger.at
Tutaj nie ma albo nie umiem znaleźć.

 

Co do steru wysokości to obawiam się o wytrzymałość miejsca w którym skleja się obie połówki. Jednak skoro sam latasz na jednym i jest ok. to nie będę kombinował i też dam jedno serwo.

Ja mam jeden :D

Wiem.

Ale coś niechętny jesteś, żeby się z nim rozstać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko czy dawanie tego silnika ma sens ?

 

Moje rozwiązanie ( sprawdzone przeze mnie i nie tylko w praktyce ) :

-silnik : http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7069

-regiel 60-80a + U'BEC

-aku 5s 3000mah ( na 8min ostrego 3D ) ja mam te : http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9263

-śmigło 15x8 i mocowanie silnika zrobić z prętów węglowych 2,5 oraz 1,5mm ( na mocowaniu zdejmuje się spokojnie 80g masy ).

 

W ten sposób uzyskujemy lekki model o niesamowitym nadmiarze mocy ( wg. mnie lepszym niż z torque i aku 5s 3700mah, do tego dłuższy czas lotu i lżejszy model, chyba warto ).

 

Do tego warto dać serwa na lotki 20g cyfrowe ( HS5085mg ), śmigło drewniane xoar dla elektryków, serwo SK oczywiście w środku i dostajemy cudowny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.