Skocz do zawartości

Extra 300 58" firmy Extreme Flight w wersji Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Spokojnie możesz zapodać do tego silnika taki regiel

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10942__Turnigy_Super_Brain_60A_Brushless_ESC.html

 

Bez problemu na takim latałem,śmigło od 14x7 do 15x8 nigdy nic nie odcięło,nic się za mocno nie grzało (w normie-lekko ciepłe). Oczywiście obowiązkowo bec ( ja miałem Pulso 5 A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do 3D model nie może być za szybki, bo braknie Ci nieba żeby wykonać pewne figury :lol: Dając 6s zrobisz małego pylona z tej Extry. Ty potrzebujesz niskich obrotów i dużej średnicy śmigła (wiatrak) wtedy przy dostatecznym nadmiarze masz spory zakres prędkosci i model robi to co chce manetka gazu.Zdejmujesz gaz spada prędkość.Z małą średnicą śmigła latasz jak pociskiem :D

 

Co innego gdybyś wybrał silnik typu 4120/20 (większy) wtedy przy 6s możesz dać nawet 16 cali bez szkody dla silnika nie zagrzeje się. W turnigy SK 15x8 5s to górna granica i trzeba uważać żeby go nie przeforsować szczególnie latem.

 

Nie chcę tu nikogo obrazić, ale dobierania regulatora na styk to głupota. Z lataniem 3D wiąże się duży stres dla wszystkiego co jest w modelu. Jeżeli włoży 5s 15x8 to prąd może podchodzić pod 80A, bo zależy na jakiego Chinola trafił oni mają duży rozrzut. Co stoi na przeszkodzie żeby włożyć 90-100A skoro waga jest niemal identyczna ? taki regulator pochodzi dłużej i można w przyszłości przełożyć do czegoś większego. Trzeba też pamiętać, że elektryki też gasną :!: szczególnie w zawisie latem !! 60A to wg mnie zdecydowanie za mało. Ja włożyłem do modelu 1,55m 100A i się śmieję, bo po locie mam lekutko wyczuwalne ciepło i nie muszę go macać i bać się, że będzie w elektryku auto smok system :D:D

 

Wystarczy, żebym na pakiecie zrobił lot 7-8 minutowy.

 

Hmm w modelu eletrycznym 3D 7-8min, to dużo. Ktoś może powiedzieć, że za duży pakiet :D Ja mam silnik 4120/20 max 60 parę A i robię na pakiecie 2650 50C z zapasem 8min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie dam prawdopodobnie tego Pulso 100A, bo jest dosłownie cięższy od tego 70A o 2gramy. Co do źródła zasilania, to dałeś mi Radku teraz do myślenia i chyba faktycznie masz rację. Dlatego pytam bardziej doświadczonych :D

 

Hmm w modelu eletrycznym 3D 7-8min, to dużo. Ktoś może powiedzieć, że za duży pakiet Ja mam silnik 4120/20 max 60 parę A i robię na pakiecie 2650 50C z zapasem 8min

 

Czyli jakiej pojemności proponujesz pakiet 5S ? W Yaku Haikong widziałem, że niektórzy stosowali pakiety nawet o pojemności 2200mAh, ale Yak waży 2100-2200 do lotu. Extra jest troszkę cięższa, planuje koło 2400g, może mniej (spalina ważyła mi z paliwem ok. 2470g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym włożył 5s nano-tech 2700mah 60-130C i taki pakiet nie będzie obciążony, a wydoli prądowo, dodatkowo możesz szybko naładować w kilkanaście minut.Przelatałem 2 sezony większymi elektrykami, ale sporo zmieniałem i w modelach 1,5m jestem pewien tego co mówię i daje ręce obciąć :D

 

Nie wiem ile będzie łykał Twój motor ale przy 2700mah 6 min polatasz na pewno biorąc średnia z opinii o poborach tego typu SK. 15x8 to około 4,8kg ciągu, więc zapas spory nie będzie potrzeby otwierania gazu na max chyba, że w zawisach lub chwilowo aby odejść po zakończeniu innych figur. Poczujesz co to znaczy moc i dobra reakcja na gaz

 

Informacja użytkownika DJDIT

 

Pakiety stosuję 3000mah 20C f-my turnigy timer mam ustawiony na 5:30 i latam jeszcze minutę razem 6:30 i w pakiecie zostaje 10-15%

Pakiety najtańsze z najtańszych 2 szt wytrzymały 1,5sezonu i latam tylko minimalnie krócej niż nowe także je bardzo polecam (nadal je używam, tylko minimalnie napuchły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrałem tak, że się nie grzeją :) ładuje 5C . Ciepłych akumulatorów nie podpina się do ładowania nie dziw się, że je coś trafiło. To, że jedne to znoszą nie znaczy, że są lepsze, po prostu maja mniej C mniej poweru i inaczej zachowują się przy ładowaniu kiedy są rozgrzane.

Skoro jedna cela ma do 70C, a druga 20C to znaczy, że mają inny skład mimo ,że wyglądają tak samo.

 

Ja mam 35-70C 2600mah i pobieram około 60A po locie pakiet ma temperaturę ludzkiego ciała :) Z tym, że nie należę do tych co latają ciągle pełnym gazem.Mam napęd na wyrost i nie muszę go katować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopuję zalegacza na forum

 

Zdobyłem nówkę sztukę w pudełku 660zł :)   i jestem na etapie składania

 

 

motor Pulso 4120/20

regulator Jeti Advance pro 70 sb HC  5A BEC

serwa 4x 5245MG

aku 6s 2650mah lipo

smigło 16x8 Turnigy drewno

rx Jeti Duplex 8

 

Wyrzuciłem wszystko co nie musi latać pilot , owiewki, ciężkie koła, kokpit, kołpak, osłony goleni i zeszło ponad 100g planowana masa do loto 2250g

 

http://img04.staticclassifieds.com/images_tablicapl/254875971_1_644x461_model-rc-samolot-3d-extra-300-extreme-flight-58-bielsko-biala_rev005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale okazja!!!


Odkopuję zalegacza na forum

 

Zdobyłem nówkę sztukę w pudełku 660zł :)   i jestem na etapie składania

 

 

motor Pulso 4120/20

regulator Jeti Advance pro 70 sb HC  5A BEC

serwa 4x 5245MG

aku 6s 2650mah lipo

smigło 16x8 Turnigy drewno

rx Jeti Duplex 8

 

Wyrzuciłem wszystko co nie musi latać pilot , owiewki, ciężkie koła, kokpit, kołpak, osłony goleni i zeszło ponad 100g planowana masa do loto 2250g

 

http://img04.staticclassifieds.com/images_tablicapl/254875971_1_644x461_model-rc-samolot-3d-extra-300-extreme-flight-58-bielsko-biala_rev005.jpg

 

Do tego silnika wystarczy 15x8.

4,5 kg ziągu na pełnym i 4 kg przy zejściu do 3,7V/cela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na OLX to raz, a dwa jak sie dzwoni, to zawsze idzie coś ubić :-)

 

W miarę postępu prac będę wrzucać zdjęcia.

 

Jest to moja pierwsza Extra za 15 lat  jak latam :)

 

4,5kg ciągu potrafi czasem uratowac model z opresji.

 

4,5 kg na tym silniku na 6 S na 15x8 przy 48A (wiem, bo mierzyłem)

na 16x8 to już będzie baaaaaardzo dużo ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję bezszczotkowego Osa OMA-5020-490, na 16x10 na 5s jeśli mnie pamięć nie myli ma coś koło 5kg ciągu, a na 6s na tym samym śmigle koło 6,1kg. Mam taki w podobnej wielkości katance (1500 mm rozpiętości).

Model z wagą do lotu około 2,6 kg na 5 s nielimitowane dynamiczne wznoszenie, a na 6s... lepiej niż rakieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten O.S. to 30g wiecej w porównaniu do AXi.

Poniżej tabelka ze specyfikacją techn. Trochę dużo pradu bierze. Pakiety 2650 starczyłyby na ok. 3,5min do 3,8V/cela.

 

Wysyłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk 2

post-7590-143689680772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.