Skocz do zawartości

Pierwszy model...


rafix

Rekomendowane odpowiedzi

Ta ankieta nie ma najmnjeszego sensu...

Do zaznaczenia sa tylko szybowce we wszystkich możliwych konfiguracjach i model akrobacyjny a gdzie pośrednie ? brakuje tutaj modeli spalinowych do nauki latania (treningowych) jak Kyosho calmato, trainer 40 itd większośc moich znajomych własnie od takich modeli zaczynała przygodę, ominiecie takich trenerków stawia ankiete pod znakiem zapytania czy to w ogóle ma sens...

 

 

I mój pierwszy model treningowy do nauki latania sprzed 7lat :wink:

http://www.dariuszmular.mserwis.pl/Galeria%20modeli/Trainer%2040/trener2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pierwsze loty wykonałem na takim sprzęcie :twisted:

 

delta1ks5.jpg

 

Konstrukcja banalnie prosta, beznadziejnie niskie koszty i model praktycznie nie do rozbicia! Mimo iż był to mój pierwszy model (a gonił krety nie raz) był lotny i w dniu jego kasacji! (posłużył jako dawca części) No i sterowanie jakby nie patrzeć to wysokość i lotki :D

 

delta2wa2.jpg

 

Jest to złożona płyta izoflor 6mm wzmocniona listewką (na profil nawet nie zwracałem uwagi-wyszło co wyszło)+trochę taśmy i kleju, napędzane przeróbką CD-ROM, śmigło GWS 8x4, pakiet to 8x Sanyo 2500mAh HR-3U, sterowanie 2xserwo Tower Pro 5g. Odbiornik standardowy Sanwy. Waga wyszła ok 480 gram a ciąg wynosił 390 gram przy 8A. Praktycznie da się do tego wsadzić wszystko co ma się pod ręką. :)

A tak to latało:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-3005452873608811593

 

Szczerze polecam jako pierwsze latadło. Jak na tak prostą konstrukcję daje wiele radości i sporo uczy. A przede wszystkim tym się lata a nie się nad tym siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moim pierwszym modelem Rc był ślizg klasy Eco Standard .Typ kadłuba to Kukurelli.

 

Długość :: 48cm

Szerokość :: 18cm

Silnik elektryczny :: speed 500 race

Akumulator :: niklowo wodorkowy 7cell 3300Mha

Regulator :: Hobby 1000 60A

Odbiornik :: Graupner XN 12

 

pict00023pg.jpg

tn_100_1789.jpg

tn_100_1785.jpg

tn_100_1782.jpg

 

 

Zaś pierwszym modelem latającym był Motoszybowiec

Rozpiętość 200 00mm

Silnik Speed 500

Regulator Hobby 1000 60A

Serwa zamontowane w modelu:

Kierunek: Futaba S3001

Wysokość: Futaba S3001

Odbiornik: Rex 7, 6 kanałowy, 35 MHz

Akumulator :: niklowo wodorkowy 7cell 3300Mha

Śmigło składane Graupner Cam Folding Prop 23-12/9-5"

 

motoszybowiec15rt.jpg

 

Zapraszam na www.rcteamtorun.prv.pl :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.