Skocz do zawartości

P11C jesien zima wiosna .


Slawomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wielu latach przyglądanie się temu samolotowi i zebraniu dostępnej dokumentacji. Oraz lekturze na RC gruops, w sezonie jesień zima postanowiłem zbudować P11 C według modelarza z 1994 roku artykuły Wiesława Schiera. Będę się posiłkował planami od kolegi Karola wielkie dzięki.

 

album_pic.php?pic_id=74

 

Wybrałem rozmiar 1:7 Chce model większy nisz wilga.

Rozpiętość 153cm

Długość 107.8cm

Masa wersji spalinowej szacowana przez autora na 2.8Kg moja elektryczna może się zmieszczę w tej masie.

Mam nadzieje ze z uwagi na napęd elektryczny ( bez problemu napędzę wielkie śmigło) i masę zasilania nie będę miał problemów z wywarzeniem płatowca.

Na razie rysuje i liczę jak to wyjdzie.

Proszę kolegów o wszelkie sugestie i rady, co do budowy.

Na razie mam regulator fizycznie w pudelku oraz sporo balsy i sklejki, ale i tak trza będzie dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Praktycznie zamknołem sezon na latanie paralotnią ( oby jeszcze nie ) wiec rozpoczołem budowe od ramy ze sklejki balsowo lipowej 5mm

album_pic.php?pic_id=846

i tu odrazu wyszło ze przy budowie tej wielkosci modelu potrzebne bedzie o wiele wiecej sklejki. Miałem arkusz 100X25X0,5cm i wyszły tylko boki ramy i jedna wręga.

Trzeba znowu zamawiac ale na pozostale zebra wezme sklejke 4mm.

Czy ktos widzial gdzieś wąskie koła fi 100mm nadające sie do P11C piankowe odpadaja bo waga. Mam w przeglądzie modelarskim opisaną budowe kół tylko jak zrobic opone ? odpowiednio mocną a lekką na początku pewnie wstawie jakieś standardowe .

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony to z wózków dla lalek, ale co innego mnie zaintrygowało. Czy nie uważasz że lepsza byłaby zwykła kratownica z listewek zamiast tej wycinanki ze sklejki? W kratownicy masz listewki o słojach zgodnych z kierunkiem sił, a w tej sklejce nijak to nie pracuje , wiem że to się łatwiej wycina laserem, ale jeśli ręcznie wycinasz to ja bym zrobił zwykłą kratownicę z listewek sosnowych i wzmocnione naroża z cienkiej sklejki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budowie modelu chce sie jak najbardziej trzymac się planow Wiesława Schiera.

Jak ktos zainteresowany to mam orginalne plany i obszerny opis Wiesława Schiera z modelarza. W planach rama jest ze sklejki i do wiekszych modeli jak najbardziej zalecana przez W. Schiera. Jest tam bardzo dużo pomyslow ( sprawdzonych przez autora ) na szczgóły miedzy innymi system mocowania skrzydeł jak i bardzo fajnie rozwiazane amortyzowane podwozie. Wiem ze z listewek bylo by łatwiej.

Corka ma stary wozek dla lalek ide obejrzec kółka.

Pozdrawiam Slawomir

 

Ps. A lasera to ja niemam a model ma byc tanio zrobiony wiec nie bede zlecal wycinania wole tą kase przeznaczyc na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.