Jump to content

Pierwsze FPV do MJX B3


Marcin1306
 Share

Recommended Posts

Cześć
zaopatrzyłem się w drona MJX b3 i chciałbym nim polatać z możliwością odbioru na żywo.

Producent to przewidział, i dał do sprzedaży kamerę:

https://www.tomtop.com/pl/p-rm8455.html?currency=PLN&Warehouse=CN&%7Bifdbm:&aid=dc2dynamic&mid=10000008003&utm_source=SEM&utm_medium=DoubleClick&utm_campaign=$%7BINSERTION_ORDER_ID%7D&utm_adgroup=$%7BCAMPAIGN_ID%7D%7D&aid=gplaplcd&gclid=Cj0KCQjw4eXPBRCtARIsADvOjY32Rj7eciZ2wuHu4NDZ1Md1F4c2Mu7iq7BUtBtCmbJL-rAFdhzpO_QaArJkEALw_wcB

 

Moje pytania są następujące:

Co sądzicie o tej kamerze ? Mi się wydaje że jest bez sensu jeżeli chodzi o jej współczynnik cena-jakość.

Jeżeli jednak bym ją wziął to jest to sama kamera ? Muszę dokupić nadajnik, odbiornik itp ? 

 

Zależy mi aby móc mieć pogląd na telefonie, oraz aby jak najbardziej ograniczyć koszty. Nie będę rozszerzał swojego fpv, kupował innego drona itp. zostaję tylko i wyłącznie przy tym modelu.

Budżet jaki chcę przeznaczyć to 300zł na cale FPV 

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wykorzystanie (niezmodyfikowanego) WiFi do tego celu nie ma sensu. Zasięg jest za słaby, łatwo zerwać link. Szkoda pieniędzy. Lepiej kupić link 5.8 GHz z monitorem, są chyba i z odbiorem na telefonie ale to zawsze więcej problemów na styku analog-cyfra. 

 

Nie piszesz jaki zasięg cię zadowoli, na ile chcesz i możesz modyfikować instalację. Ale sądzę że przy takich założeniach nie masz zbyt dużego pola manewru.

Link to comment
Share on other sites

Zasięg jaki mnie zadowoli to zasięg modelu, 300/400 m
może być i monitor, mówiłem o telefonie aby nie dokładać kosztów, instalację w modelu mogę zmodyfikować dowolnie aby wszystko działało, ale nie ukrywam że zależy mi na prostocie i łatwości wykonania

Link to comment
Share on other sites

Sądzę że kamera z pierwszego postu będzie tu najlepszym wyborem. Przynajmniej jest szansa że w ogóle cokolwiek zobaczysz. Cena nie jest jakoś zabójcza, zwłaszcza że ma pasować do reszty.

 

Alternatywa to samodzielne skompletowanie linku, np 5.8 GHz, ale wtedy by trzeba samodzielnie rozwiązać kwestie zamontowania, zasilania... i nie wiadomo czy w ogóle starczyłoby udźwigu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.