Skocz do zawartości

[P] Horus x10-porada


amatorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Treść wiadomości
Witam-mial bym prosbe o informacje a raczej porade co kupic--chce kupic sobie nadajnik Horus 10x i chcial bym skompletowac czesc odbiorcza -jaki dokupic do niego odb 8 kanalowy abym mial mozliwosc korzystania z telemetrii.Chcial bym podlaczyc do niego przewod a moze modul pomiaru napiecia pakietu oraz variometr do pomiaru wysokosci modelu.Czy bede potrzebowal wpisywac jakies programy w ten sprzet-czy musze podlaczyc te moduly przez modul posredniczacy.W jednym modelu chce mierzyc tylko wysokosc a w drugim napiecie pakietu--co kupic aby to zrealizowac i jak to podlaczac??Czy moduly mozna podlaczyc bezposrednio do odbiornika jezeli chce sie odczytywac jedna z w/w pomiarow? Czy ktos kupowal juz aparatury w tym sklepie

 

 https://www.banggood.com/es/FrSky-Horus-X10-16-Channels-Transmitter-Mode-2-Left-Hand-Throttle-Sliver-Amber-Color-p-1195943.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN  

 

czy warto w nim kupowac=== jak jest z terminem realizacji -zaplata za pobraniem oraz gwarancja i oplata celna??

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Polsce bo odsyłanie na gwarancję sprzętu z HK albo BG to raczej mija się z celem ze względu na koszty. A na tej aukcji jest chyba wersja oprogramowania NON-EU więc odbiorniki wszystkie trzeba będzie kupować z poza europy albo przeprogramować. Jak kupisz wszystko w Polsce to będzie ze sobą kompatybilne i obędzie się bez żadnych kombinacji.
Co do banggooda to czekanie do 4 tygodni, u mnie zwykle koło 3. Zapłata za pobraniem raczej nie możliwa z tego co mi wiadomo, gwarancja niby jest ale koszty odsyłki skutecznie zniechęcają. Cło to zależy od kilku czynników. Jak weźmiesz zwykłą wysyłkę pocztą to raczej nie powinno żadnego cła być, Kurier na 100% będzie wiązał się z cłem. Zamawiałem od nich dla kolegi taranisa x7 zaraz po premierze i wszytko było ok, bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym zakupie droższego sprzętu z chińskich ogłoszeń trzeba się dobrze zastanowić, czy jest to w ogóle opłacalne. Cło i vat przy tej kwocie i gabarytach będą doliczone na 90%. Dojdą do tego jeszcze dodatkowe opłaty za załatwienie z urzędem celnym, m.in wysłanie listu, przedstawienie do kontroli czyli za samą procedurę oclenia. Wychodzi dodatkowe 20zł. Ostatnio na własnym przykładzie doświadczyłem że również na niewielkie i lekkie paczki mogą zostać nałożone opłaty jeśli wartość jest wystarczająco duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem HORUSA w 77Hobby. 

W czasie pierwszych 10 minut zapoznawania się z nadajnikiem rozpadło się czerwone pokrętło enkodera (chińczyk krzywo obsadził na ośce i musiało pęknąć) Telefon do firmy i bezproblemowa wymiana w tym samym dniu na nowy sprzęt.

W nowym nadajniku dziwnie opory miał lewy drążek ( chińczyk wklejając magnes sterujący chlapnął kropelkę kleju w łożysko) Telefon do firmy i w ciągu 48 godzin nowy drążek, przeprosiny  i  mini dron  w prezencie.

Wszystko odbyło się bezproblemowo i nikt nie próbował wmówić mi, że te wady to moja wina.. Obecnie nadajnik działa świetnie i jestem bardzo zadowolony.

Pomyśl jaki byłby cyrk i ile nerwów i czasu bym stracił aby załatwić te reklamacje w firmie wysyłkowej w chinach.

 

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jaki byłby cyrk i ile nerwów i czasu bym stracił aby załatwić te reklamacje w firmie wysyłkowej w chinach.

 

Niekoniecznie. Zwykle wystarczy tylko informacja, czasem jakieś zdjęcie i otrzymuje się wadliwy element. Na pewno na minus jest czas czekania i spory koszt w przypadku jednak konieczności odesłania większej przesyłki do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do telemetrii bez zbędnych hubów, przystawek itd. - odbiorniki serii X   https://77hobby.pl/odbiorniki-serii-x-c-1_14_5.html

 

czujnik napięcia np.: FrSky MLVSS czujnik napięcia LiPo 2S-6S Smart Port

https://77hobby.pl/frsky-mlvss-czujnik-napiecia-lipo-2s-6s-smart-port-p-134.html

 

Vario np.; https://77hobby.pl/frsky-czujnik-wariometr-wersja-standard-smart-port-p-20.html

 

łączenie z odbiornikiem jednym kablem 3 żyłowym, zawarte w zestawie (czujniku).

 

Nie znam Horusa, w Taranisie wchodzi się w okno Telemetrii, jest wykrywanie czujnika i widać go w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi-ale kol.Kacper Pila nie bardzo rozumie okreslenie "u mnie zwykle 3 tygodni"-co masz na mysli -wyjasnij mi to==pozdrawiam

Chodzi mi o czas oczekiwania na paczkę, ja zywkle czekam około 14 dni i jest, a jak pytałem innych którzy też dużo zamawiają to niektórym po miesiącu potrafi dopiero przyjść. Z drugiej strony słyszałem o przypadkach gdzie po tygodniu przychodził listonosz (w Pruszczu Gdańskim). Nie wiem od czego to jest uzależnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na BG x7 bez problemów. Paczka dotarła po 3 tygodniach. Zapłaciłem bez promocji troche ponad 400zl bo dolar był wtedy wysoko. Teraz jest do dostania za 330zl to w porównaniu do ceny z77hobbby 530 jest gigantyczna różnica. Sam obecnie rozważam właśnie horusa x10s bo można go dostać za niecałe 1600zl a ta wersja nawet nie jest dostępna w polskim sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.