Skocz do zawartości

Skrzywiona ośka silnika fi 3mm - co zrobić ?


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Używając najmniejszego imbusika odkręć wszystkie śrubki mocujące ośkę. Delikatnie młoteczkiem ją wybij, zdejmij łożysko.

 

Dorwij zepsuty CD-rom. W środku laser porusza się na 2 prowadnicach. Weź jedną taką prowadnicę i :

a) przytnij na odpowiednią długość

B) wypuść nadmiar z tyłu silnika

 

To tyle :) Kilka dni temu też miałem taki problem ale już wiem co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silniczek ma chyba gwintowaną oś (słabo widzę na tym zdjęciu)... Często stosuje się zamiennie wałek pozycjonowania lasera w napędzie CDRom, ale w Twoim przypadku przerabianie takiego proste nie będzie (wałki są utwardzane). W sklepach gdzie sprzedają takie silniczki (nie koniecznie tego samego producenta) często można dostać ośki, poszukaj... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Używasz prop savera??

 

Jeśli nie to kup to: http://www.allegro.pl/item437381938_piasta_prop_saver_mocowanie_smigiel_na_os_3mm.html

 

To nakręcasz na ośkę. Ośka musi wystawać z tego dosłownie odrobinkę. Śmigło przy nacisku powinno się złożyć. Jeśli będzie za dużo wystawało to skrzywi się ośka lub złamie śmigło.

 

Pomogłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Używasz prop savera??

 

Jeśli nie to kup to: http://www.allegro.pl/item437381938_piasta_prop_saver_mocowanie_smigiel_na_os_3mm.html

 

To nakręcasz na ośkę. Ośka musi wystawać z tego dosłownie odrobinkę. Śmigło przy nacisku powinno się złożyć. Jeśli będzie za dużo wystawało to skrzywi się ośka lub złamie śmigło.

 

Pomogłem?

dzieki za pomoc zaraz poszukam cd-romu no i musze kupić mocowanie śmigła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj czasem "szukaj" .Ja pisałem o tym kilka razy ,ostatnio wczoraj,inni koledzy też .

Jednak jesli nadal nie chce ci się szukać zwróc uwagę na pasowanie łożyska/też o tym było/.

Jak nie wiesz jaki to silnik lub jakie było śmigło kup po 3,5 zł kilka śmigieł i spróbuj ,np 8x4 ,8x6, 9x5, 10x4, 10x6

Jak masz dostęp do cęg zmierz prąd ze śmigłem 8x4 i napisz na pw wtedy coś dobierzemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy można to jakoś naprawić?, czy trzeba wymienić jeśli wymiana to gdzie kupić i jak rozebrać silnik?

Odkręcasz śrubę imbusową, zdejmujesz obudowę (dzwonek), oś układasz na dosyć twardym, równym drewnie, przekręcasz wybrzuszeniem do góry i z czuciem traktujesz młotkiem. Trochę klepania i oś jak nowa. Kilka tak wyprostowałem :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz ośkę prostowac jak radzi Ładziak też to nieraz już przerabiałem te ośki są dośc miękkie jeśli będziesz miał po tym jakieś lekkie drgania to na pewno nie rozerwie Ci to modelu ani nie wyrwie silnika najwyżej łożyska trochę krócej pożyją.Ośki o tym przekroju możesz kupic w tym sklepie http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=26_36&products_id=195 akurat jest ich brak ale jak będą to kup sobie na zapas i będziesz miał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mi też po ostatniej kraksie TOTO 7, też się skrzywiła ośka fi = 3,2 mm. Postąpiłem tak jak koledzu kilka postów wyżej radzili i ośka wyprostowana. Były problemy ze ściągnięciem nakładki ze śrubkami na imbus (tej co jest na dzwonku), lecz udało mi się bez jej ściągania wyprostować.

 

 

pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.