Skocz do zawartości

Twin Star II-elektryka


jacek62

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zakupilem Twin Stara II.Poskladanie modelu nie sprawia problemu lecz mam problem z elektryka.Czy koledzy mogli by podpowiedziec pełny schemat podlaczen?A moze istnieje strona milosnikow Twin Stara.Moze pytania sa trywialne ale czy pod regulator silnikow szczotkowych mozna podlaczyc zasilanie Lipolami?Czy taki regulator odetnie zasilanie gdy poziom napiecia na ogniwie Lipo spadnie do bezpiecznego minimum?Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Twinstara I na silnikach szczotkowych latał tak sobie i w dodatku ugotował mi pakiet li-pol co do napięcia przy jakim ma odciąć zasilanie regulator to czy posiadasz już regulator czy dopiero zamierzasz kupić ?, większość ma możliwość wyboru napięcia przy jakim ma odcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja "zajeżdżam" już trzeci model tego typu. Eksperymentowałem również z bezszczotkami na smigłach, miałem twinstara II na napędach tunelowych... W końcu jednak ten ostatni model wyposażyłem w tzw standard napędowy z pudełka. Lata super, zasilają go 8XSanyo Cadnica 1700mAh - tak z reką na sercumodel lata na 3/4 gazu 12min, przy wietrze czas skraca sie do 6min, ale czarne śmigł guntera radza sobie swietnie. Co wiecej model dociążony aparatem foto o wadze 150g również niezle sobie radzi.

Jezeli to pierwszy model to nie eksperymentuj z silnikami, daj standard z pudełka i pakiet CdNi, bedziesz zadowolony. Jeszcze dodał, że model wyposazyłem w klapy, jako dodatkowy element mechanizacji skrzydła, odpowiednio ustawione pozwalają sprowadzić prawie zawsze model pod nogi - twinstar ma dosc dużą bezwładnosć i sporą V lądowania...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dolaczona do samolotu pokazuje ogolny rysnek ale polaczenia wyjasnila mi instrukcja do regulatora.Regulator Hitec EZX-R kupilem bo taki polecal sprzedajacy samolot lecz nie mogl odpowiedziec na pytanie czy do niego mozna podlaczyc Lipole ale chyba nie bo nie mozna pod niego podlaczac zasilania powyzej 7.2v.Odbiornik Hitec HFS-06MT.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ten przeznaczony jest do samochodów i łódek. Oczywiście, po przestawieniu w tryb jednokierunkowy, można na nim latać, ale jego masa to 56 (!) gram.

Według mnie ten regulator to zły wybór.

Po pierwsze: obsługuje tylko 6-7 ogniw NiCd, czyli lipol tylko 2s, a i tu należałoby sprawdzić napięcie odcięcia.

Po drugie: ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitec EZX-R :shock: jeśli możesz to go oddaj do sklepu bo tak jak mówił cobra, to regiel od samochodu a tobie wystarczy taki http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5828 lub droższy taki http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=350 obydwa obsługują ni-xx i li-xx no i masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie brnij dalej samotnie w zakupach wydasz pieniądze i nic z tego nie będzie Pisz jak na spowiedzi co już masz ze sprzętu, czy regulator kupiłeś w sklepie internetowym jeśli tak to masz 14 dni na zwrot bez podania jakiegokolwiek powodu jak kupiłeś go w sklepie miejscowym idź do sprzedawcy oddaj i wymień na jakiś normalny regulator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko poco kupować regulator do silnika szczotkowego za 112 zł skoro w tym sklepie

można kupić za 30 USD dwa kompletne silniki wraz z regulatorami o lepszej wydajności i trwałości ? Silniki szczotkowe z twinstara i tak padną dość szybko a ich wymiana to kolejny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje padają dośc szybko , zwłaszcza gdy sie je "przewoltuje" wtedy "żyja " naprawde krótko. Jak wczesniej wspominałem eksperymentowałem z bezszczotkami, jednak zraziło mnie zachoanie modelu w chwili gdy konczył sie prąd w pakiecie. Za nic - mimo wielu prób i ustawien - nie mogóemporadic sobie z jednoczesnym wyłączeniem (odcięciem ) obydwóch silników... W efekcie twinstar potrafił zrobić efektowny zwrot prawie w miejscu o 180 stopni... na szczęscie zdazyło sie to zawsze na sporej wysokości i był czas na reakcję. Zniechęcony takim zchowaniem napedu wróciłem do "standardu z pudełka" Napewno nie jest to ekonomiczny naped, ale mam w sumie szesc pakietów NiCd 8 cel i to juz daje dosyc spory czas latania. Tu jest fajna srtonka o tym jak można ztuningować (modne słowo) twinstara:

 

http://plawner.net/4/twinstar2/gallery/twinstar2_gallery.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.