Jump to content

Czy pakiety Lipo mają określoną liczbę ładowań ?


Takpoprostu
 Share

Recommended Posts

Być może zależy od pakietu.

Moje pakiety w dlg były już ładowane powyżej 120x i dają radę.

Mam 2 pakiety abc nano które też spokojnie przebijaja 60x ale 2szt już padły (jedna spuchła podczas ładowania, druga zgubiła prąd w drodze na lotnisko)

Miałem parę ciemnych niebieskich pakietów turnigy które kupiłem używane i dalej dają radę drugi rok u mnie w q450 (2200 45-90c 3s). Żółte zippy też niespecjalnie tracą właściwości mimo że latają u mnie 2 lub 3 lata.

Za to czarne krypto 3s poddają się po ok 20-40 ładowaniach i puchną. Dodatkowo gubią prąd po naładowaniu..

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Maksymalną pewnie tak. Szkoda że nie mają określonej minimalnej liczby ładowań bo bywały i takie, które padały po pierwszym ładowaniu. 60 ładowań to jest niezbyt wiele, pytanie do sprzedawcy ile mAh wchodzi do pakietu a jaką ma nominalną pojemność, jakie napięcie jest na celach po rozładowaniu pakietu (różnice napięć pomiędzy celami), czy pakiet nie jest spuchnięty. Niech napisze jak postępuje z pakietami to jeżeli nie skłamie będzie wiadomo, czy o nie dbał. (np. czy rozładowywał w modelu prądami bliskimi prądów maksymalnej wydajności, ładował dopuszczalnym prądami, przechowywał rozładowane do napięcia "storage", itd.)   

 

Używane pakiety to zawsze loteria ale jeżeli cena atrakcyjna to można się pokusić i zaryzykować.

Link to comment
Share on other sites

A więc tak:

 

 

https://www.olx.pl/oferta/bateria-lipo-3s-30c-zippy-5000mah-deans-CID767-IDqx4VP.html

to ta oferta.

 

Miała by być używana z tym silnikiem:
https://rc-team.pl/silniki/26745-emax-gt2815-07-gt281507.html

 

 

Sprzedawca piszę że:

"Trzymac prad trzyma bez problemow. Ale przy ostrzejszym uzywaniu szybko spada napiecie. W slashu na wysokiej zebatce odcinalo po ok 10 minutach jazdy. "

Link to comment
Share on other sites

Pakiety Li-Jon, a więc takie same jak lipo pod względem chemii, tylko zwijane w metalowej obudowie, stosowane np. w laptopach, powinny mieć mieć gwarantowaną żywotność do 500 cykli ładowań, tyle nalicza licznik wbudowany w baterię i po 500 cyklach, dokładniej 500 włączeniach laptopa z włożonym akumulatorem, nie dopuszcza do dalszego ładowania). Używane w modelarstwie, z bardzo dużym poborem prądu, a jeszcze na dodatek bardzo często, niepoprawnie, ładowane dużym prądem mają żywotność dużo mniejszą. Najbardziej zabójcze jest dla nich ładowanie prądem większym od 1C. Zasada- im cieplejsze przy ładowaniu, tym, krótsza żywotność.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.