Skocz do zawartości

Eachine ProDVR - nie nagrywa w HD, buczenie i przygasanie obrazu.


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nabyłem nagrywarkę Eachine ProDVR. Zlutowałem sobie wszystkie kabelki według opisów które można znaleźć w internecie do gogli EV800 i generalnie wszystko działa. Nie mam podglądu interfejsu nagrywarki w goglach (EDIT: Jednak mam bo dostałem z goglami kabelek cinch i mogę podłączyć się do gogli przez niego), ale mogę dostać się do niego poprzez podłączenie cinch'ów pod telewizor (w sumie fajna dodatkowa opcja podglądu wideo z FPV na telewizorze :) )

 

Problem pierwszy polega na tym, że po wybraniu opcji nagrywania HD(1280*480) lub DV (720*480) i wyjściu z menu nie mogę rozpocząć nagrywania, klikam przycisk jednak nic się nie dzieję, karta również jest pusta. Dopiero po wyborze VGA (640*480) i wyjściu z menu mogę rozpocząć nagrywanie i zostaje ono na karcie. Czy problemem może być wina rozdzielczości gogli (800x480) ? Kabelki są przylutowane do odbiornika więc myślę, że nie ale po prostu się nie znam :)

Powiedzmy, że doszedłem do tego co było nie tak, ustawiłem "VideoTime" na off i działa. Piszę to po to aby ktoś z podobnym problemem mógł zobaczyć :). Dalej jednak pozostają dwa następne pytania.

 

Druga sprawa to dość głośne buczenie na filmie, dzwięk jest podłączony okej bo słychać to co mówię do nadajnika ;), ale cały czas występuję denerwujące buczenie. Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie tego efektu?

 

I trzecie sprawa, zauważyłem, że po podłączeniu nagrywarki do gogli obraz w nich lekko przygasa, czy może to być wina tego że coś zrobiłem źle? Czy może po prostu "kradnie" to część sygnału? Na początku zasilałem nagrywarkę przez przetwornicę pololu jednak przy niej obraz poza przyciemnieniem lekko "falował" mimo tego, że dodałem kondensator, przypuszczam, że to wina zakłóceń które generowała przetwornica w środku gogli. Na szczęście i bez przetwornicy nagrywarka pracuję dobrze, zostawiłem tylko kondensator.

 

Reszta mojego FPV to:

Kamerka Eachine 1000TVL

Nadajnik Eachine TX801

 

 

Z góry napiszę, że internecie można znaleźć problem z zapisem opcji, ale ja zaktualizowałem oprogramowanie i wszystko się zapisuje. Dopiszę też, że testowałem wszystko na dwóch różnych kartach microsd.

 

A i mimo, że wygląda to na dużo problemów to jestem zadowolony, bo nagrywarka spełnia swoje zadanie ok. Chciałbym tylko żeby było lepiej jeśli się da :)

post-18299-0-51626000-1516373671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.