Skocz do zawartości

Junk Yard Dog


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak, to dosłownie "akrobatka" F2B, jaka uskutecznialiśmy na poczatku lat 80 tych.

A wersji było wiele, m.in:

- skrzydła konstrukcyjne - balsowe (wersja dla bardziej zamożnych modelarzy, lub tych, którzy wyrywali sobie balsę z rąk walcząc jak hieny)

- skrzydło styropianowe, kryte szarym papierem opakunkowym na rozrzedzony wodą Wikol

Oczywiście zawsze królował ruski silnik KMD 2,5 samozapłon, czy przez nas nazywany "diesel"

To były czasy .........

Ja mam taki model w garażu - na chodzie !!! Ma już skończone 21 lat !!!!!!!!!!!!

 

Moje uwagi do konstrukcji Twojego modelu:

połączenie połówek steru wysokości do poprawy !!! Będzie pracowała tylko ta połączona z serwem.

Przy takim małym modelu lotki koniecznie szersze. Przy silniku 0.15 LA prędkość lotu nie będzie za duża, tak wiec skuteczność wąskich lotek – prawie żadna.

Poza tym silnik 0.15 LA na pewno będzie za słaby ! Ja bym dał 0.25

I jeszcze jedno mi się nasunęło: ramię statecznika poziomego jest dość krótkie – charakterystyczne i zdające egzamin ale w modelach na uwięzi.

Poza tym wykonanie bardzo estetyczne.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączenie połówek steru wysokości do poprawy !!! Będzie pracowała tylko ta połączona z serwem.

 

Eeeee tam. Nie dość, że ster jest zrobiony z twardej balsy, to na dodatek grubej (6mm) i jest wąski. Jest sztywny więc moim zdaniem będzie pracował tak jak trzeba.

 

Przy takim małym modelu lotki koniecznie szersze.

 

Nie koniecznie. Nie twierdzę, że autor projektu nie popełnił błędu robiąc takie wąskie lotki, ale dopóki model nie będzie oblatany nie można powiedzieć, że koniecznie mają być szersze.

 

Poza tym silnik 0.15 LA na pewno będzie za słaby ! Ja bym dał 0.25

 

Też do tego doszedłem, jak zważyłem model. Będzie 25LA.

 

I jeszcze jedno mi się nasunęło: ramię statecznika poziomego jest dość krótkie – charakterystyczne i zdające egzamin ale w modelach na uwięzi.

 

Może tak może nie. Domyślam się, że autorowi projektu model latał więc nie będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przynajmniej napuściłbym połączenie połówek sterów rzadkim CA .

 

No to tak zrobiłem. Na pewno nie zaszkodzi :-)

 

Kolejny raz zmontowałem wszystko próbnie. Do zrobienia zostało jeszcze: okleić lotki, przykleić skrzydła i statecznik poziomy, wkleić zawiasy i wyważyć. W aktualnym stanie, łącznie z pakietem zasilającym waży 1,2kg. No i niestety będę musiał doważyć przód. Środek ciężkości mam około 3,5 cm za bardzo z tyłu.

 

jyd_21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam postepy prac?

 

Powoli ale do przodu. Na razie nie ma jakichś spektakularnych zmian więc nie relacjonuję. Niestety to co najciekawsza - budowa - już za mną, a wyposażanie modelu w różne akcesoria już mnie tak nie pasjonuje i prace zwolniły. Zostało mi zasadniczo tylko wsadzić wyposażenie i dotrzeć silnik. Ze względu na aktualny brak czasu, pewnie potrwa to jeszcze jakiś tydzień.

 

może serwo gazu wsadzić przed skrzydło ??

 

Słuszna uwaga! Tak będę musiał zrobić, żeby zaoszczędzić na balaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.