Skocz do zawartości

MX2 2,2m POCZĄTKUJĄCY


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam takie pytanie.  W jaki sposób założyć maskę silnika z tą teflonową przedłużka tłumika. I tak już ją trochę obcinałem i nadal nie mogę założyć maski.  Zamiast okrągłego otworu zrobić fasolkę tak jak na zdjęciu?? Ale z tego co kojarzę, widziałem zdjęcia tego MXa z okrągłymi  otworami pod tłumik i jakoś maska była założona.

 

33660100448_b62bd3b55e_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o hałasie to coś bym zapytał , choć niektórzy maja mi za złe że dużo piszę , choć z drugiej strony wiem że są i tacy którzy czytają moje wpisy i podobno można cos pożytecznego z tego wywnioskować.

Ja na razie od nikogo nie słyszałem aby komuś przeszkadzał hałas , ale mi przeszkadza i nie lubie tego ryku.

Na napęd elektryczny nie ma opcji więc chciał bym silnik benzynowy uciszyć.

Obecny model przelata ten sezon i pójdzie na emeryturę , gdzieś tam będzie stał na stojaku jako model zapasowy.

A na przyszły sezon wyleci nowy model , ładniejszy , lżejszy i cichszy.

No i z tym cichszym modelem jest problem bo nie znam sie na tłumikach , wiem że jest mi potrzebny tłumik kanister , ale jaki?

Dwa lata temu ktoś w Radzyniu latał Veloxem, aż miło było posłuchać , silnik pracował cichutko , miękko i bardzo przyjemnie , na tyle zrobił na mnie wrażenie że zapytałem kogoś kto stał z boku mnie co to za wydech jest w tym modelu, i ten ktoś powiedział mi co to za wydech i czyj to model, ale zapomniałem co to było jeszcze tego samego dnia :).

Wiem też że Darek miał w swoim Mx-sie tłumik kanister i zrezygnował z niego bo coś tam z mocą było nie tak.

Do modelu graty będę kupował zimą więc silnika jeszcze nie posiadam, jeśli był by jakiś tłumik który ma ciche i przyjemne brzmienie a jego wadą jest utrata części mocy to kupię silnik np RCGF 60ccm z zapasem mocy która zostanie utracona przez tłumik , coś tam sie wymyśli.

Kłopotem jest wybranie tłumika który będzie cichy i przyjemny dla ucha,  jak się nie ma pojęcia ani o tłumikach ani o producentach takich tłumików.

Zasugeruje ktoś jakiś tłumik? a może gdzieś są jakieś testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Powoli finiszuję z MXem. Kilka fotek jak to  wygląda.

 

47670990781_7922356493_k.jpg

 

47670990321_560447a998_k.jpg

 

47670991401_0b7ea45e4b_k.jpg

 

Wyciągnięte do przodu ssanie.

46755194375_e41d27a4c2_k.jpg

 

Wyłącznik zasilania zrobiłem na złączu XT60.

32728233687_7c39ea7da2_k.jpg

 

46755194135_67171c6b29_k.jpg

 

Zasilanie zrobiłem za złączkach Wago. Do odbiornika lecą tylko sygnały. Nie wiem czy to dobry sposób, ale jakoś naszło mnie takie rozwiązanie.

40704644383_96c8813e7d_k.jpg

 

33793555758_a434e4ec49_k.jpg

 

47618184632_14a7493de5_k.jpg

 

Trzeba jeszcze pomalować maskę silnika, ale nie chce mi się bawić z doborem kolorów, więc zrobię chyba po całości biało czarną szachownicę. Model bez paliwa waży 6,6kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Ładnie. Się podoba.

Przewody jednak bym polutował.

No i sprubój po kilku lotach dociążyć do jakieś 7200. I przekaż wrażenia z jaką waga lepiej się lata.

Jeszcze raz, gratulacje. Ładna robota.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.....A tak mocowanie skrzydła. Pewne i szybkie....

 

 

attachicon.gifIMG_20180513_165751.jpg

 

attachicon.gifIMG_20180513_170045.jpg

 

 

Dotychczas wszystkie skrzydła  mocowałem śrubkami. Krzysiu  można by dla mniej "gramotnego" przybliżyć taki sposób mocowania. Jest to guma? linka wspinaczkowa? Jaka średnica, ile zwojów?

 Wiązanie na supeł... czy jakiś "mechanizm"???  Może jakieś namiary gdzie takowe rzeczy kupić   ???

 

dziękuję i pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie podpatrzyłem w modelach firmy Orion z Czech. Mam od nich Veloxa 2,6 m. I sprawdza się idealnie.

To jest guma z haczykami do mocowania na małych bagażnikach.

Zawijasz kilka razy aby było w miarę napięte i spinasz haczykami. Jak na zdjęciu, które załączyłeś.

Polecam. Szybkie, wygodne i sprawne.

Kilka lat używam ja i koledzy. I nigdy nie zawiodło.

 

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.