Skocz do zawartości

Odbiorniki Orange DSM2/DSMX


oki188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W tamtym roku zakupiłem po 2 odbiorniki Orx R615x oraz R610v2 do aparatury Spektrum DX6i DSMX.

Ostatnio jak przyszło do ich użycia zauważyłem ich dziwne zachowanie.

Między innymi Dioda (pomarańczowa) po połączeniu potrafi niekiedy migać jak by były przerwy w zasilaniu lub brak sygnału.

Aczkolwiek druga dioda która jest w odbiorniku (czerwona) która ma sygnalizować przerwy w braku zasięgu nie miga wcale.

Podejrzewałem BEC sprawdziłem na 4 paluszkach ale efekt ten sam, test zasięgu przeprowadzony i zasięg OK.

Czy inni użytkownicy tych odbiorników też maja takie migotanie diod ??

Kiedyś używałem innych modeli tych odbiorników i nigdy nie było problemu,czyżby teraz ich jakość poszła drastycznie w dół.

 

post-685-0-51938200-1521144075_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Właśnie zapomniałem napisać że miganie nie powoduje przerw w działaniu odbiornika. Miga jak by dioda się przepalała ale w czterech odbiornikach na raz to chyba raczej nie możliwe. Kreta na orange jeszcze nie było a wylatywałem naprawdę wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak latałeś i nie mruga a np zmieniasz pakiet i radio zostaje włączone to dioda będzie mrugać

 

wyłącz radio włącz i podłącz pakiet to powinna świecić normalnie

 

 

 

 

jesli zmienia się praca diody bez odłączania zasilania to możesz spróbować podłączyć kondensator do wolnego kanału

 

 

tak to wygląda

https://www.amainhobbies.com/spektrum-rc-voltage-protector-spm1600/p6570

 

 

koszt śmieszny wykonanie własnego banalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ustaliłem.

Po zmianie pakietu (bez wyłączania TX)
odbiorniki R610V2 migają jednostajnym ciągiem
odbiorniki R615X nie migają wcale
Przypadek o którym mówię został też opisany na zagranicznych forach i nie znaleziono na niego recepty :/
Stosowanie kondensatora było dobre wiele lat temu do odbiorników 27Mhz AM, aczkolwiek do filmu go dałem by pokazać że nic nie daje.
Co jeszcze zauważyłem kiedy poruszam drążkami wtedy miga kiedy puszczę je luźno przestaje migać.
Połączenia nie zrywa link jest niby stabilny nawet na dużych odległościach hmm.
Otworzyłem oba i jest to ta sama konstrukcja zapewne różnią się softem wgranym.
Dla mnie to koniec kupowania tych odbiorników już lepiej spisują się AR6100E z Aliexpress tylko nie mają cPPM na którym mi zależało :(

Wolę ostrzec innych użytkowników o ich wadzie puki działa to działa ale nie wiadomo kiedy przestanie i kret gotowy.

 

Filmik z migania - wszystkie się tak zachowują.

https://www.youtube.com/watch?v=tSqR0u3qu88

 

Porównanie odbiorników:

post-685-0-00656500-1521318379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dokładnie nie pamiętam jak to idzie ale ta dioda informuje o historii zasilania. Tak jak kolega sugerował ze zmianą pakietu i aparatura ale nie mogę teraz znaleźć gdzie to jest opisane...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.